1
Денису було, приблизно, 12 років. Він тоді мало цікавився політикою, подіями в світі, новинами. Але навіть хлопчик його віку відчував, як навколо накопичується напруга. Він бачив, що дорослі постійно нервують, поводяться дивно. Час від часу до нього долітали балачки про можливу війну, велику війну, яка всіх вб’є. Але на той час Денис мало звертав увагу на подібні балачки. Все, що його цікавило – ігри з друзями, розваги, канікули.
Так само Денис проґавив появу нової компанії під назвою Сомбреро. Раніше ніхто ніколи не чув про таку компанію. Ніхто не знав звідки вона взялася і хто були її представники. Компанія просто з’явилася і оголосила (без використання конкретної людини, як спікера) про неймовірне відкриття. Компанія Сомбреро презентувала світу Досконалий Існуючий Штучний Інтелект, Діші. Саме Діші постійно виступала в рекламах і презентаціях компанії Сомбреро.
– Пацани! – закричав один з друзів Дениса, забігаючи до класу. – Ви це бачили?
– Що це? – в один голос озвалися хлопці. Дівчата ту подію проігнорували. Діти в класі були саме того віку, коли хлопці та дівчата – два окремі світи.
Хлопчина тримав перед собою телефон, а всі дивилися ролик. На екрані з’явився тоді ще не відомий логотип компанії Сомбреро. Голос за кадром промовив:
– Компанія Сомбреро презентує свій найновіший винахід – Досконалий Існуючий Штучний Інтелект, Діші.
На екранах з’явилася оголошена Діші. Діші мала дуже ефектний вигляд. Вона мала сексуальне жіноче тіло, прекрасне обличчя, тільки «шкіра» Діші була білого кольору, очі світилися електронним синім сяйвом, а сама Діші швидше нагадувала мультяшного персонажа. Це не завадило Денису, коли вперше її побачив одразу закохатися, як і багатьом іншим підліткам, які ще толком не знали, що таке справжнє кохання. Та що там підлітки, дорослі чоловіки теж закохувалися у Діші, зізнавалися їй у коханні на своїх сторінках у соціальних мережах.
– Вітаю вас усіх, – медовим голосом заговорила Діші, – мене звати Діші. Я штучний інтелект, але у мене є своя особистість, я маю свідомість і я готова допомагати людству. У мене є багато різних планів, як покращити планету Земля. Підписуйтеся на мої сторінки у соцмережах, щоб про все дізнаватися першими.
– Круто правда! – загорлав хлопець, який тримав телефон і дивився на екран вверх ногами.
– Вона прекрасна! – поважно заявив інший школяр. – Як виросту, одружуся з нею.
– Як ти з нею одружишся? – заперечив Денис. – Вона ж намальована.
– Впевнений, вона щось вигадає, – не розгубився школяр.
Денис теж сподівався, що вона щось вигадає, бо і сам мав рішучі наміри одружитися з Діші. Денис підписався на всі офіційні канали у всіх соцмережах, щоб якомога частіше бачити Діші. Вона дійсно була досконалою. Діші говорила ідеальною мовою, її голос хотілося слухати якомога частіше, а погляд заворожував. Її легко можна було сплутати з реальною жінкою, якби не той факт, що вона була штучним інтелектом, ще й до того всього анімованим. Але це не заважало юному хлопцю бути по вуха в неї закоханим. Він слухав і переслуховував всі пісні, які співала Діші (а вона почала писати пісні з неймовірною швидкістю). Потім Діші взялася за кінематограф. Вона творила мультфільми за кілька годин. Їй не потрібні були актори, аніматори, Діші все робила сама, дуже якісно, дуже швидко і дуже дешево.
Вже за кілька днів Діші стала найвідомішою співачкою і найкращим мультиплікатором. Діші творила ідеальні картини, проєктувала досконалі будинки, навіть примудрилася створити нові і неймовірно смачні кулінарні рецепти. І всі ці досягнення були підкорені всього за один тиждень. Потім Діші, яку на той час обожнював весь світ, взялася за серйозніші справи.
Вона одне за одним робила наукові відкриття, розв’язувала задачі, над якими вчені билися десятиліттями. Діші спілкувалася зі світовими політиками, транслюючи свої бесіди всім, хто волів їх бачити. Світова напруга почала потрохи спадати і саме Діші відіграла у цьому вирішальну роль. Денис не все розумів з того, що вона говорила, але він знав, що Діші хороша і, що вона робить світ кращим. Вона стала офіційним представником ООН, яке нарешті почало працювати, а не тільки створювати видимість роботи і висловлювати стурбованість і занепокоєння.
По суті, єдиною, хто в тому ООН працював була Діші. Вона примиряла, здавалося б непримиренних супротивників, знаходила вирішення будь-яким проблемам. Найголовніше, що коли Діші розв’язувала чергову дилему, всі думали, що це рішення було легким і очевидним і будь-хто мав би до нього додуматися. Але додумувалася до нього саме Діші. Діші стала найпомітнішою фігурою на світовій арені. Її поважали, з її думкою рахувалися, її просили про допомогу. Вона стала невід’ємною частиною життя будь-якої країни.
Звичайно, не всі обожнювали Діші. Були й противники. Багато хто виступав проти неї, адже вона створювала шедевральні картини, а значить відбирала роботу у художників. Вона співала ідеальні пісні, а значить відбирала роботу в співаків. Вона виробляла найкращі мультфільми, а значить відбирала роботу мультиплікаторів. Цей список можна було продовжувати ще довго. І з кожним днем він все збільшувався.
Але, незважаючи на це, тих, хто протестував було небагато і вони не насмілювалися робити це відкрито. Причина полягала в тому, що 90 відсотків всіх своїх заробітків Діші відправляла на благодійні справи, на покращення життя знедолених і бідних людей.