Женя
Після того як ми повечеряли, ми вирішили щось подивитись і пішли до мене в кімнату.
— Ваню, ти що хочеш подивитись: якийсь фільм чи мультик?
— Давай мультик. А ти любиш мультики?
— Люблю, — сказала я, посміхаючись, — я так і не виросла з мультиків.
Він тепло посміхнувся у відповідь.
— Який будемо дивитись?
— А в тебе є улюблений? — спитав Ваня.
— Так. «Ріо», Голубчик.
— Я не бачив цей. Давай подивимось.
— Тоді добре. Залазь на ліжко, — сказала я, витягуючи іще одну подушку із шафи. — Візьми подушку. І ковдру.
Я пішла, взяла пульт і теж лягла, вмикаючи телевізор.
Сьогодні день був насичений: катання на санках, прогулянка, шпаківня.
Тому ми недовго дивились,
Ваня заснув першим, і я не хотіла його будити, щоб він переходив на диван.
Що буде, якщо він просто поспить біля мене? У мене ліжко велике.
Вимкнувши телевізор, я просто заснула поряд.
Вночі я прокинулась від того, що відчувала тепло на своїй руці.
Коли я розплющила очі, то побачила, що Ваня спить, але тримає мою руку. Перша реакція — хотілось швидше забрати руку, але я цього не зробила.
Дивлячись на цю дитину, яка так солодко спить, я не могла зрозуміти, що мені робити з цим усім.
Я знов глянула на його руку, яка покоїлась на моїй. «Женю, це чужа дитина», — знов нагадала я собі. «З цього нічого хорошого не вийде, Женю», — намагався мій розум достукатись до мене, але тут, в тиші цієї ночі, я його проігнорувала, які б він розумні доводи мені не навів.
Вільною рукою я погладила його по голові.
— Я дуже боюсь, що заподію тобі багато болю, — прошепотіла я до нього, хоч він і спав. Одинока сльоза покотилась по щоці...
Я вирішила більше ні про що не думати і закрила очі, провалюючись в сон через деякий час.
Коли я прокинулась, то перше, що побачила, — це пару очей, які на мене дивилися. Я відразу відчула, що моя рука вільна.
— Привіт, Женю.
— Привіт. І давно ти прокинувся?
— Не знаю.
— Давай іще трошки полежимо, щоб я прокинулась повністю.
— Добре, Женю, — хитро посміхнувся він. — А що ми сьогодні будемо робити?
— Ну, навіть не знаю, — сказала я, лягаючи на спину. — Щось собі зробимо поїсти для початку, а потім можемо щось придумати. Чи в тебе вже є якісь пропозиції? — спитала я, повертаючи голову до нього.
— Бачу по цих хитрих оченятах, що план уже є, — сказала я, тепло посміхаючись і проводячи по його носику пальчиком. Він зажмурив очі.
— Так, я придумав. А давай помалюємо.
— Ти любиш малювати?
— Дуже люблю.
— І як, гарно виходить?
— Вчителька каже, що так.
— Ну, тоді добре, хоч у мене і небагато олівців, якщо чесно. І я малюю погано, — чесно зізналась я, піднімаючи руки в капітуляції.
— Я тебе навчу, — сказав він.
— Ооо, думаю, це непосильно ні для кого, тому що я безнадійний художник.
— Але ти гарно пофарбувала шпаківню.
— Ну, це інше, Ваню. До речі, вона вже мала висохнути.
— Клас! І це виходить, ми її сьогодні встановимо і повісимо, щоб пташки там жили?
— Думаю, що так, навіть щось поїсти покладемо. Хоч я не уявляю, як ми її повісимо… — сказала я, роздумуючи.
— А може, почекаємо тата, і він нам допоможе повісити? — запропонував він.
Мені ця ідея зовсім не сподобалась.
— Я думаю, якось самі справимось. Візьмемо драбину, ти будеш внизу тримати, а я буду встановлювати годівницю.
—А ти не впадеш?
— А як я можу впасти, якщо ти будеш тримати мене? — промовила я, встаючи. — Так, все вирішено.
План такий: ідемо вмиватись, потім щось поїсти, а вже потім можемо зайнятись малюванням і шпаківнею. Марш вмиватись! — дала я наказ, жартуючи.
Ваня встав і приклав до голови долоньку, сміючись кутиками губ.
— Слухаюсь.
Я тепло посміхнулась.
Тільки ми сіли до столу, як почула, що у двері хтось дзвонить.
— Ти сиди, — сказала я Ваневі, — а я піду і подивлюсь, хто там.
Відкривши двері, я побачила Яна, який стояв на моєму порогу з якимось пакетом.
Холодом подуло від дверей. Мурашки побігли по всьому тілу.
«Мені просто холодно», — сказала я собі.
— Привіт, Женю, — промовив Ян, посміхаючись.
Ну, все ж було добре, чому я відчула дратівливість знов?
— Привіт, — відповіла я спокійно.
— Я прийшов забрати Ваню. Де він?
— Він на кухні, ми якраз сіли, щоб поїсти.
— Ти можеш…
— Тату, ти приїхав! — ідучи до нас, сказав Ваня. Він, скоріш за все, почув голос Яна.
— Так, синку, я за тобою.
Ваня підійшов і відразу обійняв Яна.
— Тату, я сумував за тобою.
— Я також, синку, — сказав Ян, цілуючи Ваню в маківку і пригортаючи його до себе однією рукою.
— Ну що, Ваню, йди збирайся, і підемо вже додому, — промовив він.
І я зраділа, що Ян не напрошується до мене додому.
— Тату, але я іще не поїв, і я хочу тобі показати, яку ми із Женею зробили шпаківню.
— Шпаківню?
— Так, ми вчора зробили шпаківню для пташок, яких тут дуже багато в Жені.
Ян подивився на мене.
— Може, ти, синку, винесеш мені, і я подивлюсь, щоб не турбувати Женю, — сказав він Ваневі.
— Тату, але тут холодно. Женю, чи може мій тато зайти і подивитись на шпаківню, яку ми з тобою зробили?
Я дивилась то на одного, то на другого, стоячи, опершись на двері. Ян чекав моєї відповіді.
— Добре, нехай заходить, а ти біжи всередину, а то вийшов в одній кофтинці, — промовила йому.
А чи не звучало це занадто? Що скаже Ян? — подумала я.
— Добре, Женю! — і Ваня швидко пішов усередину.
Наші очі зустрілися з Яном.
— Дякую, що дбаєте про нього, Женю, — простодушно сказав він.
Було б легше, якби він сказав, що я тут вказую його сину, але ні, він так не сказав.
— Я нічого такого не зробила. Взуття занесіть в коридор, — сказала я, обертаючись і йдучи на кухню.
Якось я це по-інакшому уявляла. Я вважала, він просто відразу забере Ваню і піде.
#5552 в Любовні романи
#2346 в Сучасний любовний роман
#1406 в Жіночий роман
Відредаговано: 23.06.2026