Женя
Я чула навіть те, як цокав годинник. Повертаючись з одного боку на інший і назад.
Я так і не змогла заснути. Уже дванадцята година ночі. Я сіла на ліжку.
Я настільки відвикла, що зі мною в домі хтось є, крім Джессі...
Взувши капці, я тихо пішла на кухню, щоб налити собі води.
Наливши води, я пройшла повз диван, на якому спав Ваня, і підійшла до вікна, бачачи, як переливається замерзлий сніг від місячного сяйва. «Красиво», — подумала я, роблячи ковток води.
Я так стояла деякий час, а потім обернулась і сперлась на підвіконня, дивлячись на сплячого Ваню.
«Як же ти так легко увійшов у моє життя? Ти зміг те, що нікому не вдавалося за три з половиною роки», — думала я.
«Я боюся. Дуже боюся того, що цей вечір мені сподобався», — визнала я, роблячи знову ковток води.
— Женю? — почула я тихе.
— Ваню? Я тебе розбудила? — спитала я.
— Ні, Женю, я не міг заснути.
«Хм, як знайомо», — промайнула думка.
— Чому? Тобі незручно на дивані?
— Я у тебе вперше...
— Я теж, якщо чесно, важко звикаю до нових місць, — промовила я тихо.
— Ти живеш сама? — спитав він у темряву.
— Так, зі мною живе тільки Джессі, — сказала я, стискаючи кухоль у руці.
— А де твої батьки?
— Живуть у своєму домі, — відповіла я ухильно.
— А чому ти з ними не живеш?
— Тому що одного давнього вечора я пішла з дому і більше не повернулась... — промовила я тихим голосом.
— Як це і чому? — спитав він, аж підводячись і сідаючи на дивані.
— Складно пояснити, Ваню. Сім'я — це завжди складно, — промовила я більше для себе, ніж для нього, повертаючись до вікна. — Ваню, не всі батьки такі хороші, як твій тато...
— Тобі зробили боляче? — спитав невпевнено він.
Я так нічого і не відповіла, тільки відчула, як стиснула кулак.
У цю мить задзвонив телефон із дивним дитячим рингтоном. Я аж здригнулась. Обернувшись, я побачила, як Ваня піднімає слухавку.
— Алло, тату. Так, я в Жені. Ми поїли, і вона вклала мене спати. Я не міг заснути, тату, і Женя також. Ми розмовляли, і тут ти подзвонив, — спокійно все розказував Ваня.
Це виглядало мило.
— Женю, візьми, — сказав він, протягуючи мені телефон, — тато хоче тобі щось сказати.
Я підійшла і взяла телефон, повертаючись до вікна.
— Слухаю, — тихо промовила я.
— Женю, привіт. Хочу вибачитись, що вам довелося бути з Ванею, — я почула стурбований і хриплий голос.
— Думаю, це не те, про що треба вибачатись. Він скрасив мій вечір, — чесно сказала я. — Як його бабуся почувається?
— Вона мені сказала, що вже краще. Будуть її прокапувати декілька днів.
— Нехай поправляється швидше.
— Дякую, Женю. Я дуже вам вдячний, що не відмовились його взяти до себе.
— Будь ласка, таке в житті кожного може статися. Коли ви приїдете, Ян? — промовила я його ім'я вперше. Гарне ім'я...
— Не знаю, Женю. Я сьогодні допізна працював і тільки прийшов з роботи. Іще цей телефон розрядився, і я не міг раніше подзвонити. Я постараюся приїхати за Ванею так швидко, як зможу, — я чула нотки розгубленості в голосі.
— Не поспішайте, а то ваша професія не любить поспіху. Ваня може побути зі мною, поки ви не приїдете, у мене якраз три вихідних буде, — промовила я, потираючи голову рукою.
Я почула зітхання полегшення?
— Іще раз дуже дякую вам, Женю, ви мене дуже сильно виручили, а то б я навіть не знав, що робити, — сказав він із теплом в голосі.
— Все нормально. Це не є чимось складним. Ваня дуже вихований і слухняний.
У цей час Ваня сидів дуже тихо і прислухався до нашої розмови.
— Женю, вже дуже пізно, ще раз вибачаюся, що потурбував вас сьогодні. Спокійної ночі вам із Ванею.
— Вам також, Ян, — сказала я і скинула виклик.
— Коли тато приїде? — запитав Ваня.
— Сказав, що приїде так швидко, як зможе. А поки будеш зі мною.
— Добре, — тільки й відповів він.
— Ну що, Ваню, йдемо вже спати? — спитала я, йдучи до нього і протягуючи телефон.
Він взяв.
— Женю... — почула я.
— Що таке?
— А ти можеш посидіти зі мною, поки я засну? — спитав він, дивлячись мені в очі.
— Просто посидіти?
— Так.
— Добре, — промовила я, сідаючи посеред дивана на краєчку.
— А ти знаєш якісь історії?
— Історії?
— Так, історії, які розказують дітям перед сном.
— Навіть не знаю... А ти б яку хотів послухати?
— Хоч яку.
— Дай подумати, щось нічого не йде в голову. Що скажеш, якщо ми послухаємо музику тихо? Ти любиш музику?
— Так, люблю, — відповів він.
Я ввімкнула тиху і спокійну музику і тихо підспівувала. Музика не встигла закінчитися, як Ваня заснув.
Я встала, поправила на ньому ковдру і пішла у свою кімнату. Лягаючи в ліжко, я також швидко заснула.
Прокинувшись уранці, я пішла вмиватися. Виходячи зі своєї кімнати, я побачила, як Ваня сидит на пледі на підлозі й гладить Джессі.
«Вже здалася йому», — подумала я.
— Привіт, Ваню.
— Привіт, Женю. Ми тебе не розбудили? — дивлячись на мене, запитав він.
— Ні, Ваню, я сама прокинулась. Йду вмиватися. Потім ти за мною, у мене там є зайва зубна щітка.
— Гаразд, Женю, я почекаю на тебе.
Вмившись, я вийшла.
— Ваню, я залишила щітку на умивальнику, йди вмивайся. Скажи, що б ти хотів на сніданок?
— Що приготуєш, те й буду, — промовив він, йдучи у ванну кімнату.
Я подивилась, як він по-дорослому проходить повз мене, і підняла брови.
Я вирішила зробити класику — це глазуня.
— Що ж, давай, Ваню, — сказала я, коли приготувала глазуню та салат із капусти. — Ходи до столу, будемо їсти і підемо погуляємо трохи.
— Гуляти? — спитав він, підходячи ближче до столу.
— Так, гуляти. У мене тут неподалік є маленький парк із лавочками, і там є кав'ярня зі смачними солодощами. Ти любиш солодке?
— Так, дуже люблю, — посміхнувся він у відповідь.
— От і добре, — відповіла я також із посмішкою.
#5552 в Любовні романи
#2346 в Сучасний любовний роман
#1406 в Жіночий роман
Відредаговано: 23.06.2026