Женя
Переодягаючись увечері, я трохи застрягла у светрі.
— Навіщо ти це робиш? — спитала Настя, допомагаючи мені.
— Що я роблю? — перепитала, нарешті вибравшись із полону.
— Допомагаєш. Завжди. Ти думаєш, я цього не бачу? — сказала вона, із гуркотом закриваючи свою шафку.
— Ммм, не розумію, про що ти, — одягаючи куртку, відповіла я.
— Все ти розумієш. Ці маленькі, ледь помітні речі. Ти це все робиш для мене, але чому? Ми ж із тобою не родички і не подруги, — промовила вона, шукаючи мій погляд, щоб побачити в ньому відповідь.
— Це моя робота, — спокійно відповіла я.
— Ми ж обоє знаємо, що це не так.
— Добре, я тобі допомагала просто так. От захотіла і допомогла. Я не вважаю, що для того, щоб зробити щось добре, мені потрібно бути чиїмось другом або родичем, як ти сказала, — розводячи руками, промовила я.
— Настю, просто не думай про це. Якщо тобі буде спокійніше, просто зроби вигляд, що ти нічого не помічаєш, — сказала я їй, беручи свій рюкзак.
— Але я не можу так, — відповіла вона, наче не розуміючи, як у цьому світі може бути щось безкорисливе.
— Чому ж? — спитала я, обертаючись до неї. Вона нічого не відповіла. — Добре, Настю, я буду старатися не робити нічого, що тебе турбуватиме. Так підійде?
— Я не... — так нічого і не почувши у відповідь, я пішла на вулицю.
Ідучи, я побачила Костю, який уже прямував до мене.
— Женю, давай я тебе проведу.
— Ні, Костю, не сьогодні, але в мене буде до тебе прохання.
— Я все для тебе зроблю, що попросиш, — він аж витягнувся.
— Будь ласка, проведи Настю додому.
Я краєм вуха чула, що десь там біля її дому постійно шастають якісь відморозки, і вона боїться йти додому. Зроби добру справу, а?
Це ж навіть тобі по дорозі, і ти, до речі, на машині, можеш її і підвезти, — промовила я.
Він зам’явся, явно не чекаючи такого прохання.
— Ну... я... ми й так не дуже ладнаємо. Ти ж знаєш. Вона, скоріш за все, відмовить.
— Костю, ну що ти таке кажеш. Ти ж наполегливий. Я впевнена в тобі. У тебе вийде її вмовити, — промовила я, додаючи впевненості в голосі.
— Ти просто не слухай її відмовки, — давала я йому настанови.
— Гаразд, я спробую, — здався він.
— І, Костю, — зупинилася я, уже виходячи з кафе.
— Іноді ми знаємо дуже мало і маємо неправильне уявлення про людину, і щоб це змінити, треба просто дізнатися про людину більше... — промовила я, посміхаючись.
Костя провів мене поглядом, явно не розуміючи, до чого я це сказала.
Ідучи засніженою дорогою, я одягла навушники, запускаючи свій плейлист.
Я любила йти ввечері з роботи.
Хрускіт під ногами, який я відчувала навіть із музикою в навушниках.
Я просто посміхнулася, задоволена собою і тим, що провернула. Можливо, це і не зовсім правильно, але я йому правду сказала.
Я просто випадково почула телефонну розмову Насті з її подругою, і та їй скаржилася, як їй страшно йти додому.
Роздумувала я, роблячи крок і ще крок. У якийсь момент я взяла в руки сніг і зробила кульку, кидаючи її в порожнечу. І посміхнулася.
Я подумала: «Самому нудно, от із Ваньою ми б пограли».
Ці думки вже були не такі болючі.
Я зупинилася на доріжці, думаючи, чого мені так сьогодні не вистачало цілий день, згадуючи дві пари очей.
Прийшовши додому, я зрозуміла, що вранці забула випустити свою кішечку Джессі.
Цей вечір пройшов спокійно, наче і нудно...
Встаючи вранці на роботу, я подумала: «Клас, попереду три вихідні дні, потрібно тільки пережити цей день».
У кафе сьогодні день проходив спокійно, тільки Настя на мене косилася, але так і не наважилася нічого сказати.
Ввечері Костя знову хотів проводити, але я нагадала, що краще нехай Настю проводить, і сьогодні його було легше вмовити. «Що б це значило?» — із задоволеним обличчям подумала я.
Прийшовши додому, я погодувала Джессі, яка не розділяла мого ентузіазму до роботи, тому що вважала, вона — персона, про яку треба дбати 24/7.
Я мила посуд, роздумуючи над тим, що б приготувати їсти, і, звісно, це пельмені. Безпрограшний варіант.
Я поставила воду, щоб закипіла, і в цей момент я почула дзвінок у двері.
Я подумала, що це Зіна, і пішла відчиняти. Але я помилилася — на моєму порозі була не Зіна.
— Привіт, Женю, — промовив Ваня, який стояв на моєму порозі із незнайомою мені парою літніх людей.
— Ваню? Що ти тут робиш? — запитала я стривожено, присівши навпочіпки.
— Женю, моїй бабусі стало зле.
— Вибачте, що ми так пізно, — озвався чоловік. — Але Олені стало зле, і її доставили в місто. Ми — сусіди Олени. Самі не можемо залишити Ваню в себе, а Ян сказав нам, щоб ми Ваню залишили у вас.
Нічого не розуміючи, я не знала, що відповісти.
— А де сам Ян?
— Він поїхав по роботі і зможе приїхати тільки завтра ввечері або вже в суботу вранці, — відізвалась жінка. — Він Ваню привіз на пару днів до Олени, але сталося непередбачуване...
Я знову подивилася на Ваню. В цю мить мене цікавило тільки одне.
— Ваню, ти дуже злякався? — промовила я, заглядаючи в маленькі очі.
— Трохи злякався, — визнав він.
Я подивилася на пару, встаючи.
— Дякую вам, що привезли його. Вже пізно, а вам іще їхати. Я подивлюся за ним. На добраніч і хорошої вам дороги.
— Вам також дякуємо, — сказали вони і пішли собі геть.
Я подивилася на Ваню.
— Ну що, пішли до хати? На вулиці зовсім холодно, — промовила я, трохи посміхаючись, щоб він не нервував.
Він відповів посмішкою:
— Так, пішли...
*****
Маленьке післяслово від автора:
Чи справді потрібна причина, щоб просто допомогти комусь?
Щиро ваша, Рікі.
#5552 в Любовні романи
#2346 в Сучасний любовний роман
#1406 в Жіночий роман
Відредаговано: 23.06.2026