Спливали останні літні дні. Надя вже майже місяць провела в селі у татусевих батьків.
Вона обожнювала село. Тут кожен день був не схожий на інший. Кожного ранку вона прокидалася від голосу бабусі Марусі
— Надюша, час вставати.
— Бабусю, ви вже здоїли?
— Так, твоя чашка молока з пінкою вже тебе зачекалася.
В старій сільській хати вже смачно пахло приготованою в печі їжею, а на столі чекала велика чашка парного молока і гора млинців на глиняній тарілці.
— Бабусю, а папа не приїхав?
— Ні, чомусь нема — відповідала бабуся продовжуючи мити дійницю кропивою.
Надя швидко випила приготоване молоко, з'ївши кілька підсмажених до хрумкоту млинців і поспішила до повідки, де її вже зачекалася її улюблена молода корівка Попелюшка.
Пасовисько знаходилося в березі, кілометра за півтора від хати. Селяни з трьох хуторів вигонили своїх корів в череду і випасали їх по черзі. Відігнавши корову Надя йшла хутором. Проходячи двір своєї тітки, вона звично заглянула на подвір'я. Тітка Ніна зі своєю матір'ю сиділа за столом під старою грушею і різала яблука на сушку. Побачивши дівчинку тітка привітала я і покликала до себе.
— Вареники будеш? Свіженькі, щойно зварила!
— Буду. А Олег де?
— Та ще спить. А я вареників наварила, то й вистигнуть, поки він прокинеться. А ти тепленькі поїж, вони такі смачніші.
Підснідавши у тітки вареничками, Надя поспішає повертатися до хати, ще треба збігати до лісу, щоб в лізти на дерево, подивитися чи не їде папа. Вона часто так робить, по кілька разівна на день. Залазить на дерево на окраїні лісу і спостерігає за дорогою вдалині.
Село розкидане окремими хуторами, хутір де знаходиться хата дідуся розташований кілометрів за 5 від в'їзду в село, але з цього дерева видно і його, і шматочок дороги біля колгоспу і Явтухову гору, якою дорога спускається в берег, щоб знову підійнятися дідусевим хутором аж до лісу.
Перевіривши цей пост і знову не побачивши папу, засмучена Надя повернулася до хати. Бабуся, як завжди залишила їй на столі мисочку з супом і ще одну з горою млинців. А сама вже пішла на город, вже почала вибирати картоплю.