Я дуже хотіла зустрітися з мамою тата й своєю бабусею. За допомогою я звернулася до Станіслава.
- Привіт. Ти зараз не дуже зайнятий?
- Ні, а щось трапилося? - почулася відповідь у через мобільний телефон.
- Ти зможеш зараз зустрітися зі мною у парку біля мого будинку? Мені потрібна твоя допомога.
- Тоді чекай мене через хвилин двадцять. Я під’їду.
- Дякую! - сказала Станіславу й поклала слухавку.
- Мені вже час їхати, – сказала Олена. – Ти як, нормально себе почуваєш?
- Так, все добре, – відповіла жінці.
- Ну тоді бувай!
Олена поїхала по своїх справах, а у мене були свої. Я твердо вирішила все з’ясувати й навідатися до бабусі, адже, як сказав мені тато, вона знала про моє існування та не була проти того, щоб він удочерив мене. Звичайно, я раніше повинна була побачитися з нею, тож цей вчинок мене аж ніяк не виправдовує. Якщо у нас є рідні, то ми повинні приділяти їм більше уваги, бо може статися так, що ми можемо втратити їх у будь-який момент.
Як ми й домовлялися, через двадцять хвилин я зустрілася зі Станіславом.
- Ти ж допоможеш мені? - повернувшись до Станіслава, спитала у нього.
Стас нічого не відповів, а просто обійняв мене. З його обіймів можна було все зрозуміти: це були не просто обійми, а вияв пристрасного, зовсім не миттєвого почуття, яке минеться само собою.
- Ну звичайно, допоможу, – нарешті відповів Стас. – Тільки в чому?
- Я хочу з’їздити до батькової матері. Я повинна з нею зустрітися. Розумієш?
- Я все зрозумів, – не відпускаючи мене, сказав Стас.
Я ще міцніше пригорнулася до нього, а потім промовила: «Ми можемо виїхати якнайшвидше?»
- Якщо хочеш, то завтра виїдемо.
- Так, хочу!
Бажання людини бути комусь потрібною – це щастя, яке не вимірюється ніякими «папірцями». Наступного дня разом зі Станіславом поїхала до матері свого батька. Я не знала, як вона відреагує на мою появу, але це було потрібно нам обом, принаймні, я на це сподівалася.
Ми виїхали із міста. На годиннику була десята. Ранковий настрій був чудовий, навіть не зважаючи на те, що погода трішки підвела. Зранку пролив дощ й туман досі ще не зовсім розвіявся. Тому ми їхали не дуже швидко й змогли навіть перекинутися кількома словами, доки наша розмова не набрала нових обертів.
- Що таке? - поглянувши на мене, з посмішкою спитав Стас.
- Нічого, – відповіла йому й широко посміхнулася.
- Але ти хотіла у мене про щось спитати? Правда?
- Я чула історію Гліба та Олени, а яка у тебе? - несподівано запитала.
- Це може звучати банально, але така ж, як і в Гліба та Олени. – Стас витримав паузу, а потім додав. – Я виріс у дитбудинку, - він подивився на мене, а потім продовжив говорити, - і в цьому ми схожі.
- Можливо. Але що далі було?
Стас розповів мені історію свого життя. Я й не думала, що наші долі можуть бути так тісно пов’язані. Олена, Гліб, я і Станіслав – всіх нас об’єднувала одна людина – мій тато Ігор Борисович Соколовський. Звичайно, у кожного з нас був свій шлях, а Ігор Борисович відіграв свою особливу роль: для кожного з нас він став не просто людиною, яка допомогла нам, – він зумів стати перш за все рідним нам.
Я слухала історію Станіслава й розуміла, що життя інколи підкидає нам такі випробування, що ніхто з нас не чекає і не думає, що так може статися. Після вулиці та дитбудинку Стас знову потрапив у світ цинізму, жорстокості та несправедливості. Саме з вулиці його й забрав мій тато.
- Ігор показав мені ту реальність, яка панувала. З його допомогою я навчився всього, що зараз знаю. Він зміг допомогти мені адаптуватися до цього життя, яке ламало тих, хто не був пристосований до нього. Як це не дивно звучить, але це правда, й нам від неї нікуди не дітися, – не відводячи погляду від дороги, говорив Стас. Після його слів настала тиша, яка давала час усвідомити все почуте та згадати минуле.
Ближче до обіду дощ перестав й на небі засяяло сонця.
Погода почала налагоджуватися, із закінченням дощу вітер трохи заспокоївся. З кожним кілометром я була все ближче до мети. Я ще не знала, що скажу татовій матері, навіть не знала, чи вистачить мені сміливості прийти до неї. Мої роздуми перебив Стас: «Ти чому мовчиш? Ми вже майже годину їдемо, а ти не сказала ні слова».
- Невже? Я навіть й не помітила, як швидко промайнула година, – повернувшись до нього, відповіла.
- Справді?
- Так, а що? - не зрозумівши, що він мав на увазі, перепитала я, хоча він просто подивився на мене й нічого не відповів.
Через декілька годин ми приїхали в селище, де жила Анна Павлівна.
- Чому ти така напружена? - спитав Станіслав, помітивши мою знервованість.
- Я не знаю. Мені… страшно! - поглянувши на нього, мовила.
- Заспокойся, – взявши мою руку, сказав Стас. – Не хвилюйся так, Анна Павлівна – чудова жінка. Я думаю, що ти їй сподобаєшся.
#3259 в Сучасна проза
#9351 в Любовні романи
#2251 в Короткий любовний роман
Відредаговано: 28.09.2021