На одній нозі

РОЗДІЛ 20. Провокація

Я почав помічати це частіше.

Спочатку - випадково.

Потім - вже ні.

Макс дивився на мене.

Ненадовго.

Але достатньо, щоб я це відчув.

Наче перевіряв.

Чи бачу я.

Чи реагую.

Спочатку я робив вигляд, що ні.

Потім… вже не виходило.

Одного вечора вони знову прийшли.

Як завжди.

Макс з гітарою.

Марта поруч.

Ілля.

Артем.

Кімната знову наповнилась голосами.

Софія сиділа на підлозі.

Малювала.

Ілля поруч.

Щось їй пояснював.

Я сидів на ліжку.

Книга в руках.

Робив вигляд, що читаю.

Але слухав.

Макс заграв.

Марта сіла ближче до нього.

Занадто близько.

Я це помітив.

Він теж.

І не відвів погляду.

Навпаки.

Усміхнувся.

І почав грати голосніше.

- Тобі подобається? - запитав він у Марти.

- Так, - сказала вона.

- А тобі? - раптом сказав він і глянув на мене.

Я підняв голову.

Пауза.

Всі на секунду затихли.

- Нормально, - сказав я.

Він усміхнувся ширше.

- “Нормально” - це як?

Я знизав плечима.

- Як є.

Він кивнув.

- Глибоко.

Дехто засміявся.

Я теж.

Ледь.

Але всередині було інше.

Він продовжив грати.

І через кілька хвилин
Марта нахилилась до нього.

Щось прошепотіла.

Він відповів.

І потім…

він поцілував її.

Довше, ніж раніше.

І я зрозумів:

це не просто так.

Я відвів погляд.

Подивився на книгу.

Слова розпливались.

Я не читав.

Я чув тільки одне:

сміх.

І музику.

І себе - десь осторонь.

- Данило, - тихо сказав Артем.

Я не підняв голову.

- Все ок?

- Так.

— Брешеш.

Я видихнув.

- Знаю.

Пауза.

- Просто… дай мені посидіти.

Він кивнув.

- Добре.

І більше нічого не питав.

Це було важливо.

Макс закінчив грати.

- Хто наступний? - сказав він.

- Ти і так не замовкаєш, - кинув Ілля.

Макс засміявся.

- Ну, комусь же треба.

- Не всім це подобається, - сказав Ілля спокійно.

Макс глянув на нього.

- Тобі - ні?

- Мені - все одно.

Пауза.

- А от йому - ні, - сказав він і кивнув у мій бік.

Я підняв голову.

- Не треба за мене говорити.

Ілля не відвів погляду.

- Тоді скажи сам.

Пауза.

Всі дивились.

Я відчув:

мене тягнуть в центр.

А я не хочу.

- Все нормально, - сказав я

І відвів погляд.

Тиша трималась секунду.

Потім Макс засміявся.

- Ну от, бачиш.

І знову взяв гітару.

Розмова розсипалась.

Як нічого і не було.

Але я відчув:

щось змінилось.

Трохи.

Але вже є.

Я встав.

- Я вийду.

Ніхто не зупиняв.

І це було добре.

Коридор був тихий.

Я сів на диван.

Поклав милиці поруч.

Подивився в підлогу.

І вперше за цей час
відчув не біль.

Не злість.

А втому.

Глибоку.

Наче я тримаю щось всередині.

І вже не можу.

Я закрив очі.

І тихо сказав:

- Боже…
- я не хочу таким бути.

Пауза.

- Але інакше поки не виходить.

Тиша.

Але цього разу
вона була… м’якша.

Наче хтось поруч.

Навіть якщо я цього не бачу.




Поскаржитись




Використання файлів Cookie
З метою забезпечення кращого досвіду користувача, ми збираємо та використовуємо файли cookie. Продовжуючи переглядати наш сайт, ви погоджуєтеся на збір і використання файлів cookie.
Детальніше