Перші дні пройшли повільно.
Занадто.
Ранок.
День.
Вечір.
Все було однаковим.
Я прокидався.
Сідав.
Дивився у вікно.
Люди ходили.
Жили.
А я… ніби стояв на місці.
Милиці завжди були поруч.
Як нагадування.
Що тепер все не так.
Я вчився ходити.
Заново.
Раз.
Крок.
Раз.
Крок.
Спочатку повільно.
Потім трохи швидше.
Я навіть почав звикати.
І це було дивно.
Бо я не хотів звикати.
Я хотів, щоб все стало як раніше.
Але “раніше” не поверталось.
Я виходив на вулицю.
Сідав на лавку.
Дивився, як грають.
Влад бігав.
Кидав.
Сміявся.
Макс сидів поруч з дівчатами.
Грав на гітарі.
Вони слухали.
Сміялися.
Іноді співали.
Я дивився.
І мовчав.
Артем іноді сідав поруч.
- Як ти? - запитував він.
- Нормально.
- Брешеш.
Я ледь посміхався.
- Трохи.
Він кивав.
- Це теж нормально.
Ми мовчали.
І ця тиша вже не давила.
Вона просто була.
Ілля проходив повз.
Іноді кидав коротке:
- Тренуйся.
Я кивав.
Хоча не завжди хотів.
Макс одного разу сів поруч.
- Слухай, - сказав він,
- ти сильно не заганяйся.
Я глянув на нього.
- В сенсі?
Він знизав плечима.
- Життя не закінчилось.
Я подивився на свою ногу.
- Для мене трохи закінчилось.
Він мовчав секунду.
- Тоді почни нове.
Я нічого не відповів.
Бо не знав, як.
Ввечері було найважче.
Коли всі розходились.
Коли ставало тихо.
І думки повертались.
Я лежав.
Дивився в стелю.
І слухав.
Не звуки.
Тишу.
Вона була глибшою, ніж раніше.
І в ній не було відповідей.
Я молився.
Не завжди словами.
Іноді просто думками.
Іноді - нічим.
І чекав.
Хоч щось.
Будь-який знак.
Будь-яке відчуття.
Але нічого не було.
Тільки тиша.
Я відкрив Біблію.
Читав.
Слова були ті самі.
Але відчувались інакше.
Наче вони не доходили.
Я закрив книгу.
І довго сидів.
Не злий.
Не розбитий.
Просто… порожній.
- Ти щось відчуваєш? - тихо запитав я в темряву.
Відповіді не було.
Я ліг.
І зрозумів:
іноді найважче -
це не біль.
А тиша,
в якій ти залишаєшся сам.