На одній нозі

РОЗДІЛ 9. Лікарня

Я не пам’ятаю, як мене довезли.

Шум.

Голоси.

Руки.

Все змішалось.

Я відкривав очі - і знову закривав.

Біль не зникав.

Він просто ставав різним.

То гострий.

То тупий.

Але завжди - зі мною.

Мене поклали на кушетку.

Світло було яскраве.

Занадто.

Я примружився.

- Не рухайся, - сказав хтось.

Я і так не міг.

Хтось торкнувся ноги.

Я різко вдихнув.

- Боляче? - запитали.

Я кивнув.

- Зрозуміло.

Це слово нічого не означало.

Просто… прозвучало.

Поруч стояла мама.

Я побачив її не одразу.

Вона тримала мене за руку.

Міцно.

- Я тут, - сказала вона.

Я кивнув.

І вперше за цей час
мені стало трохи спокійніше.

Трохи.

- Треба зробити знімок, - сказав лікар.

Його голос був спокійний.

Наче це щось звичайне.

Мене повезли.

Коридор.

Білий.

Довгий.

Я дивився в стелю.

І думав тільки про одне:

щоб це було не серйозно.

Щоб це просто… пройшло.

Мене зупинили.

- Лежи рівно, - сказали.

Я намагався.

Але тіло напружувалось саме.

- Не рухайся.

Клік.

Тиша.

Потім ще.

Клік.

Все.

Мене повернули назад.

Чекання було найгіршим.

Біль був зрозумілий.

А це - ні.

Я дивився в одну точку.

І не кліпав.

- Данило, - тихо сказала мама.

Я повернув голову.

- Все буде добре.

Я кивнув.

Але цього разу
я не повірив.

Лікар прийшов не одразу.

Він тримав знімок.

Дивився на нього.

Потім - на мене.

- Є пошкодження, - сказав він.

Я мовчав.

- Сильний забій.
- він трохи помовчав
- і, схоже, зачеплені нерви.

Я не одразу зрозумів.

- Це серйозно? - запитала мама.

Лікар не відповів одразу.

І ця пауза
сказала більше, ніж слова.

- Потрібно зафіксувати ногу, - сказав він.
- І спостерігати.

- Він буде ходити? - тихо запитала мама.

Тиша.

Коротка.

Але дуже гучна.

Лікар подивився на мене.

Не довго.

- Поки рано говорити.

Це була не відповідь.

Але я зрозумів.

Мені наклали гіпс.

Холодний.

Твердий.

Я дивився, як нога зникає під ним.

Наче її забирають.

- Не рухайся кілька тижнів, - сказали.

Кілька тижнів.

Це звучало як щось далеке.

Нереальне.

Мені дали милиці.

Я взяв їх у руки.

Вони були легкі.

Але відчувались важкими.

- Спробуй встати, - сказали.

Я подивився на маму.

Вона кивнула.

Я піднявся.

Повільно.

Одна нога.

Милиці.

Незручно.

Неправильно.

Я зробив крок.

Потім ще.

Я йшов.

Але це вже був не я.

Це був хтось інший.

Я подивився вниз.

І вперше по-справжньому зрозумів:

моє життя змінилось.

Не через війну.

Через це.

- Обережно, - сказали поруч.

Я кивнув.

Але всередині було інше:

страх.

І тиша.

Я вийшов з лікарні на милицях.

Світ був тим самим.

А я - ні.

Я зробив ще один крок.

І подумав:

тепер все буде інакше.




Поскаржитись




Використання файлів Cookie
З метою забезпечення кращого досвіду користувача, ми збираємо та використовуємо файли cookie. Продовжуючи переглядати наш сайт, ви погоджуєтеся на збір і використання файлів cookie.
Детальніше