Прокинулася я від того, що хтось легенько поторсав мене за плече. Схопилася на ліжку і якусь мить нерозуміюче озиралася навкруги. Де я? Чому тут знаходжуся? Свідомість працювала якось загальмовано, і тільки за кілька секунд до мене дійшло, що я перебуваю в лікарні, а поруч зі мною на ліжку сидить Марина з туго набитим пакетом у руках.
— Алінко, ти як? — тихо спитала вона. — Я тобі принесла все, що ти просила. Нічнушку, халат, зубну щітку з пастою, капці, білизну…
— Спасибі! — я неабияк зраділа можливості нарешті скинути театральну сукню й одягнути щось зручніше.
Різко підвелася з наміром відразу ж почати розбирати речі… і зойкнула, бо в боці щось так штрикнуло, аж я зігнулася навпіл, тримаючись за живіт.
— Дуже болить? — співчутливо поглянула на мене Марина.
— Та ні, тільки коли повертаюся чи нахиляюся, а так можна жити.
— Дивно, у мене був апендицит, то боліло увесь час… А що сказав лікар?
— Мене ще лікар не оглядав, медсестра пояснила, що зранку буде обхід.
— Ну, це нікуди не годиться! — обурилася Марина. — А раптом у тебе перитоніт почнеться! Так і загнутися можна, чекаючи обходу!
— Так мені не дуже погано, — стала виправдовуватися я. — Якщо дуже болітиме, то покличу медсестру.
— Ні, це не діло, тут має бути черговий лікар! — заявила невгамовна Марина. — Ти поки переодягайся, а я піду на розвідку!
Її турбота про мене так мене розчулила, що аж сльози навернулися на очі. Я вдячно кивнула і заходилася перевдягатися, рухаючись дуже повільно, щоб уникнути повторення болю.
Моєї сусідки по палаті знову не було, мабуть, пішла на процедури чи в гості до когось із інших пацієнтів.
Я переодягнулася в домашній халатик, виклала принесені Мариною пожитки в тумбочку, а сукню, в якій мене привезли, сховала в пакет. Її треба було повернути Мельнику. При згадці про Олександра Миколайовича в мене остаточно зіпсувався настрій. Я подумала, що він теж міг прийти мене провідати, якби хвилювався за стан мого здоров'я. А може, приходив, поки я спала, і не захотів мене будити?
***
Марина повернулася швидко, у супроводі молоденької лікарки, на вигляд не набагато старшої за нас. Можливо, це була й не лікарка, а якась практикантка, протетри поводилася вона дуже впевнено і суворо подивилася на мене, аж я зніяковіла й опустила очі.
Проте моя подруга була не з лякливих.
— Це може закінчитися погано, коли привезли людину з підозрою на апендицит, а її навіть не оглянув лікар, — заявила вона.
— Ну що ж, хвора, на що скаржитесь? — флегматично запитала лікарка.
— У неї дуже болить живіт, і ще її нудить…
— Лягайте на ліжко, я вас огляну, — дівчина в білому халаті натисла мені на живіт в районі пупка. — Тут болить?
— Наче ні…
— А тут, нижче?
Вона обмацала увесь живіт, а потім заявила:
— Я не бачу тут нічого схожого на запалення апендикса. Живіт не “гострий”. Може, ви просто щось не те з’їли? Розлад шлунку був?
Я похитала головою.
— Ну, може, це гастрит, — лікарка знизала плечима. — Завтра до вас прийде гастроентеролог і поставить діагноз.
— То мені не треба робити операцію? — від радості я сіла на ліжку і тут же відчула, як внизу живота різко кольнуло. — Ой, отут болить!
— Схоже на запалення яєчників, — лікарка зраділа, певно, тому, що їй вдалося ідентифікувати мою болячку. — Або кіста. Якщо кіста, то операція може бути необхідною.
Я знову засмутилася.
— У будь-якому випадку вашому життю нічого не загрожує, лежіть, відпочивайте. А ви, — вона поглянула на Марину з осудом, — не смикайте мене більше, у мене тут багато важких пацієнтів, після наркозу відходять… І взагалі час для відвідувань уже закінчився.
— Добре, — моя сусідка підвелася зі стільця. — Я піду, Алінко. Одужуй швидше.
Лікарка вийшла, а я вхопила Марину за рукав і тихо прошепотіла:
— Слухай, а Мельник про мене не питав?
— Мельник? Не знаю, він десь пішов святкувати з іншими викладачами. Я його не бачила.
— Ясно… Ну добре, бувай!
— Я завтра ще забіжу, принесу тобі чогось смачненького!
Вона обняла мене на прощання і вийшла з палати. А я сіла на підвіконня, обхопила себе обома руками за коліна і глибоко замислилась. Найобразливіше було, що Мельник зовсім не переймався тим, що я потрапила до лікарні. Цікаво, а якби я померла, він би заплакав за мною, чи ні?
Я уявила власні похорони, і те, як хлопці-одногрупники несуть на руках оббиту червоним домовину, а всередині лежу я, прекрасна і ніжна, у білій весільній сукні та вінку із троянд. Як Офелія з іншої шекспірівської п’єси.
І як Гамлет байдуже поставився до смерті закоханої у нього дівчини, так само й Олександр Миколайович з незворушним обличчям проходить повз траурну процесію і лише каже комусь із колег: “О, це була дуже старанна студентка, як шкода…”
Але я відчуваю, що насправді йому зовсім не жаль, от ні крапелиночки… Навпаки, він радіє, що мене позбувся…
***
Наступного дня я стояла перед дверима кабінету УЗД-діагностики з направленням від лікаря і ледь стримувала тремтіння в колінах. Я дуже боялася тієї таємничої "кісти" і гіпотетичної операції.
Лікар, що робив дослідження, виглядав як класичний Айболить з книжки, яку я любила читати в дитинстві: середнього віку, з невеликими залисинами на чолі і добрими блакитними очима.
— Лягай сюди, на кушетку, — сказав він, зазирнувши до моєї медичної картки. — Не бійся, це не боляче.
Він змастив мені живіт прохолодним гелем і почав водити по ньому якимось приладом, уважно дивлячись на екран комп'ютера.
— Ага, — сказав він. — От воно що!
— У мене рак? — спитала я, затамувавши подих.
Лікар поглянув на мене вельми здивовано.
— Який рак? Що це ти придумала?
— Ну, вчора лікарка сказала, що в мене кіста, і треба робити операцію…
— Та немає в тебе ніякої кісти. Ти просто вагітна, — лікар вказав пальцем на екран, на якому виднілися якісь незрозумілі світлі і темні плями. — Бачиш, он плідне яйце?
#2158 в Жіночий роман
#9499 в Любовні романи
#3663 в Сучасний любовний роман
Відредаговано: 20.03.2023