— Катя, ти дє? Я здаюся! – почула голос Єви. Прокинувшись, мала вирішила, що ми граємося у піжмурки, тому що мене в ліжку не знайшла. Ще б чого? Я вже два тижні, як перебралася до Стасового ліжка. Воно просторіше, і не скучно там, і тепліше. Відчуваючи, що цього разу я не встигну втекти до ванної чи хоча б одягнутися, просто пірнула під ковдру, притиснувшись до Стаса, що тільки-но прокинувся. Той посміхнувся, бо розумів, що зараз саме йому доведеться усе пояснювати Єві.
— Дє Катя? – не забарилася Єва у дверях. – Баців? Казі!
— Нє-а, тільки прокинувся, нікого не бачив, - збрехав і оком не моргнув. – Ти у залі дивилася? І взагалі, якого лішого ти так рано підхопилася у вихідний? І коли «добрий ранок» почнеш говорити? І в кімнату до дорослого дядьки не вдиратися без стуку, - ой, який грубий наїзд, я вже боялася, щоб Єва не образилася, тому ущипнула Стаса, щоб своєчасно зупинився танкоподібно виховувати Єву.
— Доблий ланок! – сердито, крізь зціплені зуби. – Катя казяла, в цілк падьом! - он воно що.
— Чорт, я зовсім забула, - висунула голову з-під ковдри й спалилася.
— О, Катя! А ти казяв, не зьнаєсь, - сердито зиркнула на Стаса. – Сямі глаються у хованкі, а мене не белуть. Я з вами не длузу! – і пішла. Тепер точно образилася, буде ходити й дутися, мінімум – не говоритиме, максимум – не знаю, з характером мала у нас.
— Якого ти двері не зачинив? – накинулася я на Стаса.
— Ага, знайшла винного. Дівчата, у вас сьогодні ранок наїздів на Стаса, чи як? Бігом у ванну, бо як цирк зараз накриється, вона на нас у суд подасть. Морально знищить точно. Батьківських прав позбавить на раз-два.
Цирк – то свято, але не тоді, коли сидиш на першому ряду, а у півметрі від тебе бігає стадо верблюдів з піною в роті, а ти гадаєш: «Плюне чи не плюне?» З верблюдами пронесло, але клоун кульку прямо у мене перед носом лопнув. До речі, велику, і так неочікувано, що я, грішним ділом, спочатку пукнула (злякалася), а потім стукнула того клоуна ногою по коліну. Усі ржуть, а мені не до сміху. Клоун теж, дивлюсь, місце удару чухає і косо на мене дивиться. Коли з якоюсь коробочкою почав бігати й чіплятися, щоб туди зазирали, я витягла з сумочки газовий балончик і покрутила у руках, щоб клоуну видно було, наскільки серйозно я налаштована, то мене не чіпав. Пістолета не стала витягати, побоялася, що виведуть і посадять, як злісного терориста, не вистачало мені прославитися, як вбивці клоунів.
Найбільше, що запам’яталося за всю виставу, то це політ акробатів під куполом. Яка музика, які рухи! І не важливо, що шию трохи звело, бо хвилин п'ятнадцять із задертою головою просиділи.
Після вистави були катання на поні, фотографування й купівля різних розважальних дрібничок: трубочки, що розгорталася, коли в неї дмухнути; блискучого м’ячика, що підстрибував на тоненькій ледве помітній резинці; червоного поролонового носа, як у клоуна; вушок слона, вушок зайця, набору для фокусів…Навіщо все це? Вже наступного дня ніхто не міг дати відповіді, але купили й грошей чимало на все це спустили. День вдався, Єва вже не сердилася, їй було гарно, а значить і нам непогано.
Часом ми настільки губилися в реальності, що вірили – усе це тимчасове, скоро усе зміниться. Поступово Стас оформив усі документи ( а це пристойна пачка паперів) і в один прекрасний день прийшов увечері, обрадував:
— Все, Катюх, тепер ми з тобою тато і мама офіційно! – і поклав теку на стіл. Я ледве не плакала, дивлячись то на документи, то на нього. У дверях стояла Єва і жалісно питала:
— Мама і папа пліїхалі?
Стас мені кулака показав, мовляв, не вздумай ревти. З того часу, як батьків не стало, ми з ним складали для Єви велику і гарну казочку про те, що мама і тато пішли в ліс по ягоди й заблукали. Тепер живуть з білочками і зайчиками у хатинці ведмедиків, які гостинно їх там прийняли.
— Їх шукають, маленька, - продовжив брехню задля спасіння Стас. – А поки їх немає, ми з Катею будемо тобі татом і мамою. Ти ж не проти?
— Ви мене купілі? – поглянувши на стос документів, спитала.
— Ні. Позичили. На деякий час, - він хоч міг говорити, я ж стояла й мовчала, немов німа. Навіть язик не ворушився, прилип до піднебіння.
— А цьо воні там кусяють? У лісі? – спитала Єва.
— Ягідки, грибочки. Рибку в річці ловлять, - продовжував фантазувати Стас. Я пішла у ванну, відкрутила воду й виревлася. Єва не повинна бачити моїх сліз, тут Стас правий. Він по моїм заплаканим очам зрозумів, але нічого не сказав.
У травні Стас відшукав професора Кондратьєва. Виявляється він завідував кардіологічним відділенням приватної клініки. Лев Ілліч не робив операцій, бо у нього розвинулася початкова стадія хвороби Паркінсона, але шукав гарних спеціалістів, тому Стаса був радий бачити. А ще йому потрібен був приємник, і то терміново.
— Старий пропонує до нього перейти на роботу, - повідомив Стас.
— Чому ні? Тобі ж для кандидатської матеріал потрібен, - погоджувалася я.
— Там трохи інший графік. Мене днями може не бути вдома, - попередив, щоб знала, на що підписуюсь. – Але зарплата удвічі більша буде.
Це був реальний шанс рухатися уперед. Не скористатися ним було б грішно. І Стас перейшов. Так, він приходив дуже втомленим, у нього були часті нічні чергування, але його очі горіли від задоволення.
— Яка там німецька апаратура! Катерина, бачила б ти ці комп’ютери! Так працювати – мрія будь-якого хірурга.
Все чудово, але було одне жирнюче «АЛЕ». Ми із Стасом сильно скучали один по одному. І тоді на свою голову Стас оформив мою практику у їхній клініці. Правда, проходила я її у травматологічному відділенні, але це всього лише двома поверхами нижче. У когось обідня перерва чи перекур, а у нас з ним свій спосіб відпочивати. Я взагалі стала якась сексуально стурбована.
— Це тимчасово? – питала у Стаса, саму трохи лякало.