Юлька до інституту навіть не вступала, зразу пішла до поліклініки працювати медичкою.
- Мені без тебе там скучно буде, - нудила я, мріючи все ж затягти подружку до вишу.
- Не заскучаєш, не переживай. Ми ж будемо бачитися. Я, правда, втомилася вчитися. Як подумаю, скільки ще тарабанити – ні, звільни мене від цього, не моє. Та й не бачу я себе лікарем. Медичка – нормально, а лікар – то для обраних. А це що? – Юлька помітила біле кімоно на стільці, яке я тільки-но випрасувала.
- Де? А, це… Вітчим серйозно схвильований моєю безпекою. Іноді засиджуюсь у бібліотеці, приходжу пізно. Стасіка немає (і слава Богу!), щоб забрати чи провести, каварєри мені на фіг не нада, тому записав мене на карате. Прикольно?
- Більше, ніж прикольно. І що, битися вже вмієш? – Юлька приклала до себе білий халат кімоно й пішла до дзеркала. Ще б чого, дивний одяг як для дівчини.
- Ні, ще не б’ємося. Поки дихальні вправи розучуємо і кланятися вчимося. Я лише на двох заняттях побувала. Але для загального розвитку – можна й карате позайматися. Фізкультура.
Тільки-но пішла Юлька, з роботи приїхав вітчим. З порогу:
- Катюша, у мене для тебе сюрприз, - і поліз до дипломата. Думала, цукерки якісь особливі, тортик чи ще щось їстівне. Ні, пістолет виявився.
- Мені? – на всяк випадок перепитала. Раптом хизується своєю цяцькою.
- Так! – гордо відповів вітчим.
- Я проходжу курси вашого охоронця чи маю стати позаштатним термінатором? – поіронізувала.
- Подивись, що навколо твориться. У країні розвал, який називають перебудовою. Наш район аж ніяк не назвеш безпечним. Позавчора двоє мужиків побилися, одного у чорному пакеті забрали. Учора на Тимофіївну напали, хотіли пенсію забрати.
- На Тимофіївну напали? – відгукнулася мама з кухні. Факт трупа у нашому скверику її не хвилював. – Я їм співчуваю.
- Струс мозку, на всяк випадок, - продовжував вітчим добивати душещипальними фактами.
- У Тимофіївни? Я її сьогодні бачила, нормальна, - дивувалася мама.
- У грабіжника! Тимофіївна його банкою фарби навернула. Не розрахував мужик, що Тимофіївна збереться балкон фарбувати. Що ж, покараний по заслузі. Але Катюша ж не стане по городу весь час з банкою фарби ходити? В місті повно сповненої злоби молоді. Це пневматичний пістолет, але в темряві аби бахнуло – налякало злодія, дало час втекти. Мені буде спокійніше…
Той пневматичний пістолет виявився цікавою штукою. Зовнішньо був схожий на справжній. А всередині – пістони. Коли вітчим показував, як діє, пішли на пустир, там собак полякали трохи – й годі.
- Тримай весь час у сумочці. Раптом що, стрельнула – і тікати. Постріл приверне увагу людей, - пояснював стурбований моєю безпекою вітчим.
І я тримала. Декілька разів потрапляла у незручні ситуації через того пістолета. Перший раз – здавала вступний іспит. Викладач:
- Закритий перелом руки, дівчино. Ваші дії?
- Я маю викликати швидку допомогу. Телефон швидкої – нуль три! – так самовпевнено, збоку, переконана, виглядало кумедно. Викладач наскільки дядько серйозний, але й той посміхнувся.
- Молодець! Викликала. А швидка не приїхала чи не може. Тобі потрібно транспортувати хворого самій, - ох ти ж гад, так ускладнити ситуацію. Але реалістично, швидка реально може не приїхати.
- Самій так самій. Треба накласти на руку шину з підручних матеріалів: дошок, палок, картону, - знайшлася швидко. А як же ж, я вчила!
- Це теорія, пані. Уявіть, що у мене, наприклад, зламана рука.
- Тіпун вам на язика! – прохопилася, миттєво потерла його руку й дмухнула на неї, немов здула гіпотетичну небезпеку. У викладача окуляри на носі підскочили, не очікував таких забобонів, довелося пояснити:
- Не можна на себе намовляти. Бережемо ауру. Ви інституту потрібні, студентам.
- Припустимо. І все ж, що треба зробити і де знайти підручні матеріали? – настирний викладач мені трапився.
І тут я згадала, що в сумочці десь валявся шарфик, а також на очі втрапляла неодноразово лінійка. Почала панічно копирсатися в сумочці.
- Що ви там шукаєте, дівчино? У вас пацієнт чекає, доки ви надасте першу долікарську допомогу, - підганяв професор. – Зараз буде больовий шок і кома.
- Від перелому коми не буває. Шукаю лінійку. Я її зранку до сумки клала, де ж вона? – і риюся далі, як кріт на городі, в тій сумці – бермудському трикутнику. Що не поклади – усе зникає. І тут раптом (Божечки, як вчасно!)вивалюється пістолет. Викладач став блідий і око засмикалося, а я почервоніла.
- Це ви мене відстрілювати зібралися, щоб допомогу не надавати? Щоб не мучився? Боюсь навіть вам оцінку ставити, раптом не сподобається, - сказав, а я не розумію: шуткує чи серйозно.
- П’ять балів мені сподобається, - нахабство – двигун щасливого життя, тим паче, я ж на всі питання відповіла. – Пістолет – це щоб від маніяків захищатися, - ляпнула перше, що в голову заскочило.
- І багато за вами маніяків бігає? – який цікавий препод.
- Не бігають! Бояться!
- Ну-ну, цікава ви дама, Катерина. Я вас теж починаю боятися, - щоб не нервувався, я сховала пістолета і знайшла лінійку, а за нею й шарфа. Приклала лінійку до руки і швиденько перев’язала шарфиком. Так і не зрозуміла, вплинув той пістолет на мою п’ятірку чи в мені медика таки розгледіли.
Другий випадок – хлібобулочний відділ. Продавчиня вимагала готувати гроші без здачі, бо черга велика. Я в суєті ( черга ж підходить) відраховую, скільки маю дати без здачі, помічаю улюблену плюшечку на вітрині й риюсь у пошуку копійок у своїй сумці. Сумочка, зпараза, падає і з неї традиційно вивалюється той клятий пістолет. Ні, ну нічого не вивалилося, а цей, як завжди. Якщо у очах викладача на іспиті я читала діагноз, то тепер вся черга дивилася на мене, як на кілера – з жахом і в очікуванні, що почну грабувати – спочатку весь хліб у магазині заберу, а потім кишені людей у черзі виверну. А я запхала у сумку пістолета, купила хліб, плюшечку і …. пішла.