Я з розкритим ротом стояла біля кожного звірка та пташки, адже для мене це було в дивину. Стаса, який побував тут, у зоопарку, разів десять, більше цікавили не звірі, а дівчата. А їх тут ходило багацько. Кожну він проводжав зацікавленим поглядом, але ті, помітивши мене поруч, швиденько йшли геть. Тому названий братик починав на мене відверто злитися. Помітивши чергову довгоногу красуню на горизонті, я сама порадила йому відійти від мене якомога далі:
- Я трохи прогуляюсь, а ти наздоженеш, ага, - ну що ж я звір, розумію: слинопускання, гормони, рефлекс, статевий потяг.
- А ти не загубишся? – боявся, знав, що батя голову зверне за мене. Якщо батя не зверне, мамка точно печінку виколупає.- Якщо раптом загубишся, то спитаєш, як йти до слона. Я там тебе чекатиму, ага?
- Ага, іди, знайомся, начебто нічого так…
- Ти думаєш? – ще й питає, носоріг, блін.
- Точняк! – я й сама хотіла погуляти одна, без Стаса, а то ходить за мною, як наглядач, поглядом дірку в бошці проколупає. Трохи відійшла, розправила плечі, відчула трохи волі й зразу ж розстроїлася – дивлюсь, наздоганяє.
- І чо? – розчаровано.
- Та нічо! – не менш розчарована повна змістовна відповідь.
- Послала? – питаю прямим текстом.
- Чого це зразу послала? Говорить, не знайомиться у зоопарках з хлопцями. Я до неї і так, і сяк… Дивна.
- Значить, нормальна була, - підтвердила здогадку, але наштрикнулася на їдкий погляд Стаса. – Морозива хочу!
Наїлися морозива, закусили солодкою ватою. Мені вистачить, а Стас голодний. Він же ж ненажерливий, як гусінь. Купив у якоїсь бабці пиріжків п’ять штук – наївся. Такого прогодувати – руки відпадуть. Чиєсь щастя, хронічно голодне. Уявила його майбутню дружину, стало її шкода, ледве не розплакалася.
Я вже почала скучати у цьому зоопарку, коли побачила тир. Весь намет уставлений призами – м’якими іграшками. Табличка «5 гривень = 20 вистрілів» виглядала заманливо. А головним призом була кришталева невеличка ваза.
- О, мамкина мрія – ваза! – зраділа я. Спочатку з двадцяти вистрілів я вибила лише вісімнадцять. Моїм виграшем став ліхтарик. А що, теж гарна штука, потрібна у господарстві. Коли я почала підкручувати рушницю ( я знала, де треба, з Ванькою у райцентрі ми часто у тирах сиділи), хлопець-продавець занервувався:
- Дівчинка, а що ти робиш? – не витримав, спитав.
- Просто воно у вас не пристрелене. Так не вийде точно стрельнуть. А мені вазу треба! – ото як знаєш мету, вже краще.
- Чо пацан, зажав приз? Дуриш? – під'єднався до пресингу Стас.
- Нічого я не дурю. Стільки людей стріляло, може й збився приціл, - виправдовувався.
Я виграла вазу, але тягав її Стас, бо важка штука.
- Розкуркулили того пацана, - обертаючись, сміявся Стас.
- Нічого. Зате подивись, як народ набіг. Усі стріляти захотіли, - хоч ми й забрали головний приз, але реклама того варта була. – А що це? – ми наштовхнулися на захисного кольору шатро з рейками навколо. На рейках стояли двомісні вагонетки, а на самому шатрі яскравий напис: «Кімната страху».
- Ні, мала, ми туди не підемо. Там лякають, - як рак, почесав задки мій брателло.
- Ух-ти! Хочу! Підемо! – а як же тяга до заперечення усього розумного.
- Це для дітей… маленьких. Там усе примітивно… тобі не сподобається, - підшукував Стас достойні аргументи. Але пара у віці приблизно тридцяти років, яка впевнено умощувалася в одну з вагонеток, звела нанівець усі аргументи братика.
- Вибач, мала, але я не з тобою. Я тут посиджу на лавочці, вазу поохороняю, ага? – забоявся Стас і простягнув мені гроші на квиток. – Дивись там, у штани не наваляй. Якщо що – я попередив.
Який цікавий атракціон! Я усілася у вагонетку, і вона повільно поїхала. Спочатку заїхала у суцільну темінь, по боках скелети, ляльки з відірваними головами, звуки такі завиваюче-стогнучі, музичка страшненька. Я приготувала ліхтарик, мало чого? Вагонетка їхала прямо на гроб. Я думала, що знесе цей гроб – так за сценарієм треба. Ні, в останній момент різко повернула й поїхала підозріло повільно. І тут я почула за спиною чиїсь кроки… Розвертаюсь і ліхтариком бах – присвітила. Якийсь дядько як закричить і заматюкається. Я образилася, злізла з вагонетки й далі пішла по рейках до виходу. Розчарування атракціоном страшне. Виходжу, а там блідий переляканий Стас:
- Що, дуже злякалася? Ну, я ж казав. Тільки кричала, начебто не ти, - і тут цей зомбі, якого я присвітила, вибрався на світ Божий. Так всю дорогу й волав:
- Тут атракціон! Ми лякаємо, а ви маєте сидіти й лякатися. У мене серце хворе, а якщо інфаркт?
- Та я теж могла всцятися, а то і всратися. Кімната ж страху, ви в курсі, де працюєте? – репетувала я у відповідь.
Стас почав розуміти, що відбулося, побачивши у моїх руках увімкнений ліхтарик, вслухавшись у наші обопільні претензії, як засміється. Ржав хвилин п’ять.
- Смішно їм. Усяке бачив, але такої придурошної ще не було.
Я розстроїлася. Хотіла, щоб мене налякали, а мене вчергове насварили. Для підняття настрою пішли кататися на колесі огляду.
- Яка краса! – була у захваті, коли ми опинилися на самому вершечку.
- Ти завжди радієш незрозуміло чому? – дивувався Стас.
- Це тобі не зрозуміло, а я знаю чому. Гарно! Принаймні, я такого не бачила.
- Звичайно.
З висоти я побачила павільйони з мавпами, тому, як тільки спустилися з Чортового колеса, пішли до мавп. З усього у зоопарку, біля мавп мені сподобалося найбільше.
Які симпатичні дітки у мавпочок! А як дорослі особини прикольно колупалися у шерсті одна у одної й з’їдали усе, що там знаходили. Якісь діти роздратували мавпеня, воно сильно розсердилося й вирішило помститися – як зафігачить своїми фекаліями. А на вивісках попереджалося, що мавпи кидаються чим попало. Дражнилися діти, а поцілила розлючена тварина у нас. Я то вивернулася ( маю гарну реакцію), а Стасик ледве не плакав – постраждала його модна сорочка.
Він стояв безпорадно й дивився на мене дитячими очима. Тут він ходив павичем по зоопарку, ловлячи кокетливі погляди дівах, а тепер мав брудну смердючу сорочку. Не комільфо, треба сказати.