Цікаво, тут стільки обслуги, а вона ж не живе у замку? Там повинно бути величеньке місто - біля замку. Нічого не побачила з дороги. От би подивитися, походити вузенькими вуличками, заглянути у пекарні, майстерні, ятки з різним крамом.
Я міська дитина. Мені навіть у таверні, повній незнайомих істот, краще, ніж на природі. І за оцими довгими столами краще, бо тут сидять містяни, я розумію їх, а поселян - не дуже. Й атмосфера міста мені рідніша за дороги й океани. Вони насправді цікаві - дороги з океанами. Перші кілька днів.
А потім хочеться бруківки й натовпу, де всі наче нарізно, але одночасно всі - жителі цього міста, воно їх душа. Або вони його душа.
І замок би привести до ладу. Негоже доводити його до стану міських розвалин. Темний цей сонний якийсь, невже не бачить, що його оселя така занедбана?
А може він живе з заплющеними очима або сліпий. Тому й не бачить. Та ні, як би він тоді всіх тримав в кулаці, якби не бачив, що навкруги робиться?
Що то за каторжна робота в імператорів. Натомишся, вирішуючи невідкладні питання й ліквідуючи проблеми, і отак заснеш на власному святі плодючості.
А може він не спить. А просто не царське діло - самому відкривати очі.І зараз прийдуть спеціально навчені люди. І піднімуть йому віки.
- Ружо, не думай так голосно - прошепотів у моїй голові фон. - він все бачить. І, можливо, навіть думки чує. Тримайся скромно. Або хоч непомітно.
Який же мій Фон милий. Пробрався сюди. І десь сховався - у стіні чи колоні, щоб мене підтримати й застерегти.
По серці як медом розлилися тепло і вдячність. І у відповідь від Фона долинув потік любові і трохи - вини. За те, що так радіє. А радіє тому, що я не заборонила йому думати про викрадення. І сердитися не можна. Та й не хочеться на нього сердитись.
От же ж, як він старається стати кращим викрадачем світу й околиць. Ні секунди без тренування. Справжній майстер мій Фон.
Я теж буду тренуватися не думати. Буду роздивлятися все, як на екскурсії.
От переді мною стіл. Він великий і дубовий. Ну я так вирішила, що дубовий. Звідки мені знати. Я що, ботанік?
Он собачка руденька, така симпатична.
Он сусідка плаче. Я не думаю. Я просто дивлюся.
- А чого паче - від щастя? Фон, ти не знаєш?
Він мовчав. Може думав, що я зануда, знайшла про що думати. Ну вона плаче собі, то нехай і плаче.
Я трохи повела очима по боках. Всі плакали.
Ну й етикет у них тут.
І собі скривилася, та ще й дим так вчасно поплив у мою сторону, доніс запах паленого свинячого волосся. От сльоза сама собою й скотилася. І мабуть, промила доріжку в моєму макіяжі.
Але на мене і мій макіяж ніхто не дивився.
Бо в цю мить на середину залу - у центр квадрату, що його утворили довгі столи, вийшов хтось маленький, але дуже поважний.
Це був яскраво вбраний чоловічок з горном. Ну такою дудкою, на який теліпався вимпел.
Він просурмив три рази.
Я уже досвідчена учасниця замкових бенкетів. Тому одразу здогадалася, що це герольд, і зараз буде важлива об’ява.
Змій, мабуть, не був високої думки про мою уважність або знання політесу та етикету.
Він майже непомітно торкнувся розрізаного рукава моєї зеленої сукні своєю величезною грабкою. І додатково підкріпив цей знак. Він, як йому, мабуть, здавалося непомітно, показав очима на наречених.
І я зрозуміла, що треба не роззявляти рота на герольдів і дядьків на тронах, а робити те, що й усі.
А ще я зрозуміла, що реальніші за реальність дотики Змія відчуваються так, як і дотики до рослин або цього столу, одягу і чого завгодно. А от невагомі дотики фона - Привида або доторк Вовчого носа мого Фона - зовсім інше.
То наче тепла ковдра взимку або вітер з моря в спеку. І одночасно це відчуття, що все буде добре, а як раптом не буде, то щось придумаємо, намутимо і все стане добре все одно. Бо головне, що ми разом, і нам є для кого робити добре.
Тут Змій знову потягнув мене за рукав. Я отямилася й присіла в незграбному реверансі.
Всі, навіть бородаті гномки, зробили це елегантніше за мене.
- Нічого. - прошелестів шепіт Фона. - під столом не видно. Не переймайся.
- А я і не переймаюсь. - збрехала я.
- Та цить ти! А що, як він справді думки читає?
- Тоді йому не заздрю, Фоне. Тут сотні слуг і сотня дівиць, яких притягли сюди на оглядини на цей, як його, відбір. Всі вони зараз чого тільки не думають про нього хором. У мене від одного тебе, Фон, думки плутаються й настрій скаче.
А тут сто дівиць.
Я ненавмисне хихикнула про себе, і зразу ж про це пожаліла.
Бо відчула на собі важкий погляд.
Ні, не в голові відчула. А так, ніби мене гнули важкою рукою. Тільки не рукою, а поглядом.
Ну присіла трохи нижче. Мені що, чемності шкода для якогось Темного?
Як, цікаво, він може тиснути, коли очі заплющені й руки на колінах?
Тут просурмили сурми, і герольд громовим голосом, якого ніяк не можна було очікувати від такого невеличка, закричав про велич і честь. Та так гучно. що з балок посипалися павуки.
Ой. То щастя, що поки що всі наїдки під кришками. Бо якщо мені в тарілці попадеться павук, то той герольд помре з заздрощів. Я боюся павуків. І коли їх бачу занадто близько, можу закричати так, що посиплються уже балки, же ці страшні створіння мирно спали.
Всі наче не бачили павуків і уважно слухали, як герольд далі розводиться про велич найвеличнішого і темінь найтемнішого.
Павуки все ще зрідка падали, я уявляла, як один з них падає мені за комір, і тремтіла від жаху, як не тремтіли б усі наречені одразу, якби їм показати мишу.
Сподіваюся, цьому Темному мій шок і трепет прийдеться до смаку.
А то пропаде таке добро, як моя павукобоязнь, ні за копійку.
Он інші наречені теж усі плачуть і тремтять.
Один Змій стоїть незворушно. Щось я таке пам’ятаю про його ненависть до якихось комах. Але то по-моєму не павуки, а мурахи.