- Ти не розумієш. Я не можу красти те, що мені так дозволили забрати собі! Це ж не крадіжка.Тому його неможливо вкрасти.
Я аж потрусила головою від складності цієї дуже логічної й зовсім безнадійної концепції.
- Ну тоді я не дозволяю. Тоді ти зможеш вкрасти, так?
- Знову не те. - мало не плакав фон від відчаю, що охопив і мене заодно, хоч був зовсім не мій. Ми гуляли замковим парком.Я дражнила Вовка паличкою, а він удавав, що хоче її у мене забрати. Сцена мала бути веселою. на нас дивилося пів замку.всім було цікаво побачити грайливого і чемного Вовка. І відчай - то було зовсім не те, що потрібно в такий час.
- Я не можу робити те, що мені моя пара не дозволяє. - докорив мені він подумки, а сам вихопив з рук паличку й понісся з нею по бруківці довгої доглянутої алеї. Я його голосно покликала, і він підбіг, висолопив гарячого язика, поклавши паличку мені до ніг. В його очах буяли полум’я і докір. А думки віддавали гіркотою. - Тобто ти, любов моя Ружо, легковажно наобіцяла троянди й двобої. І дозволила, і одночасно не дозволила мені красти. Тепер я не знаю взагалі, що робити. А бігати за паличками принизливо.
- Ну і нащо ти бігаєш?
- Бо ти мене примушуєш., коли її кидаєш. Ти жорстока, як усі справжні красуні.
Я почухала Вовка за вухом. Він одразу все простив і повеселішав. І звісно знайшов вихід.
- Ружено! Ти не можеш просто удати, що ми про це не говорили і ти мені нічого не дозволяла і не забороняла? І я зроблю вигляд. що нічого не було. Може хоч так щось вийде. Але це не точно. І я не переживу, якщо з тобою щось погане станеться на тому ристалищі. Що ти наробила з нами, нащо визвалася. Ти ж пацифістка. Ти навіть з Темним не хочеш боротися. Нащо тобі оті залізні консерви на конях?
- А не треба було дражнитися. - миттю розізлилася я. - Знаєш, дістав. Того не можеш, того не вмієш. По-перше, я тоді нічого не чула про те, що ти не можеш красти, якщо тобі дозволили. По-друге - кради думки супротивника й коня. А мої не обов'язково. Я нічого у двобоях не розумію. І не хочу розуміти.І мої думки явно будуть неправильні.
- Ти розстроїлася, Ружо? - співчутливо спитав цей придурок, чим остаточно мене розстроїв.
- І взагалі кради, що хочеш. Відчепися. І йди митися. Я зараз збожеволію від духу псини.
Вовк вловив мій настрій і зразу образився.
- О, ти знову дурна. Це не псина, а вовчий дух. І це єдине, чого справді бояться коні. Вони навчені топтати все, що під ногами, не боятися різких звуків, стріл, поранень, вміють вивозити пораненого лицаря з бою. А от вовків не боятися їх ніхто не вчив. Ну я на це сподіваюся.
- Гм. А це може спрацювти, Вовчику.
- От помиють мене, Руженочко, Й через це коняки ті залізні навіть не здогадаються, що я вовк і мене треба боятся. Дурна ти все-таки. Єдину свою перевагу змити хочеш.
- Ти мене розстроїв. По-справжньому. І що ж робити?
- Не знаю. Ти мене теж розстроїла. Я твоя пара.Тобі повинен подобатися мій запах. Так у всіх книгах написано. Дівчина закохується у перевертня, у неї тремтять коліна, стає мокро всюди, де треба, від оного запаху коханого.
- Тьху, гидота яка, коханий. Я тебе чесно попереджаю. Ти красивий і мені одразу сподобався. Але зараз ти вовк. І твій запах мене зводить з розуму зовсім не від захвату. І якщо ти з'явишся для еротичної сцени з таким парфумом, то отримаєш відро моєї блювоти в шлюбне ліжко чи де там буде та сцена.
- В книгах пишуть, що коли перша еротична сцена, то ніякого ліжка - таємничо зашепотів привид. - Ти тільки уяви, як звабно, моя Ружо! Ліс, одинока цнотлива діва, запах якої доводить до божевілля перевертня. І він заволодіває незайманкою грубо й насильно…
Я стукнула паличкою цього збоченця по спині, щоб не продовжував.
- Но-но-но! Я тобі дам насильно, вар’ят смердючий. Тільки спробуй, поганцю. Хоча звісно що я тобі зроблю в тому лісі - вся оббльована від цього запаху й непритомна від гидливості. І взагалі ти сам казав, що я маю тебе покохати. Там явно щось наплутано в твоїх книжках, вовчику. Так собі й затям. На природі, в ліжку, у морі, річці, на крилі збитого літака чи падаючи в прірву, але - наша еротична сцена буде без запаху псини й в людській іпостасі.
- Ну мем, ви й задачки ставите. - розгубився Фон. - Падаючи в прірву! І після цього збоченець чомусь я. Де я тобі прірву знайду - тут майже всюди один степ. А море і скелі ми вже давно проминули.
- Нічо не знаю. Але рада, що питання з запахом ми закрили. І можу теж піти тобі назустріч. Але тільки цього разу. Я заткну носа чимось. Може тут уже винайшли вату.
- Не винайшли. - зловтішно вишкірився вовк. Тут ще тільки корпія в ходу - такі розірвані дбайливими руками аристократок шматинки старого полотна.
- Ну хай буде корпія. Що за часи? Турніри ці ідіотські, митися не можна, ще й старі ганчірки у носа запихай.
- Ну не все ж тільки мені страждати через тебе. - засміявся Фон. І моя злість минулася, наче й не було її.
- Неси вже ту корпію. Мені наречена Сюзерена на знак особливої милості передала слоїк з трояндовою олійкою. Наквецяю нею корпію, засуну в носа. І весь турнір насолоджуватимусь витонченим ароматом псини з нотками троянди. Або троянди з нотками псини…
Отак ми й опинилися на величезному полі з гарно скошеною травою. Я з повним носом просякнутої трояндовою олійкою корпії, верхи на Вовку і з важелезним гострим мечем, що загрожував перерубати нас двох одним махом, якщо я не втримаю його у руках і впущу.
Поєдинок, мабуть, не був для цінителів дуже видовищний. Ми стали зі свого краю, а потім Вовк повільно пішов до середини поля.
Нам назустріч виїхав лицар, весь в красивому обладунку, що засяяв у променях вранішнього ласкавого сонечка, яке на хвилину визирнуло з хмар.
Зразу видно, що цей сер лицар - улюбленець долі. Бо це були єдині хвилини, коли вдалося побачити сонце у цій країні туманів і дощів.
Звісно, коли я на Вовкові, сидячи боком і тримаючи на колінах Меча Справедливості з’явилася перед глядачами, нічого особливо ефектного не відбулося. Сонце сховалося за хмари. Мабуть, від сорому наш непрезентабельний вигляд і не досить чемний підхід до шляхетного мистецтва двобою.