Ми виходимо в його квартирі!
Я озираюсь на ліфт, щоб переконатись, що він прямісінько позаду нас і я нічого раптом не пропустила.
Так, він на місці.
Дивлюсь на квартиру, потім розгублено на Дем’яна.
– Це вона? – невпевнено питаю.
– Та ти ворожка, Рисю! З першої спроби вгадала! – відповідає, а очі сміються.
– Це було дуже важко, – мимрю й шоковано озираюсь.
Виявляється, в будівлі все ж таки двадцять шість поверхів. Просто останні два належать одній квартирі. Дем’яновій.
О небо, як такий чоловік взагалі глянув у мій бік. А, точно, зілля. Згадала. Тому, Орисю, ходи, запам’ятовуй все, бо більше такої розкоші тобі не бачити.
Вийшовши з ліфту, ми опиняємося в досить просторому холі, в стінах якого вмонтовані шафи. Зі скляними дверями. Тож видно, де яке взуття стоїть, де які капелюшки лежать, окуляри, шарфики і звичайно верхній одяг. Все підсвічується стрічками з приємним теплим світлом, які працюють на датчиках руху, скоріш за все. Принаймні я не бачила, щоб Дем’ян десь натискав на вмикач.
Одне це приміщення більше за мою кімнату.
Дем’ян допомагає зняти пальто й вішає його у шафу. Витягає теплі капці для мене і, не такі махрові, для себе.
Я перевзуваюсь дуже повільно. Настільки повільно, наскільки можу. Не тому що в мене дірка на колготках, а тому що мені ніяково! А це ж тільки коридор! Боюся уявити його вітальню. Навіть звідси видно, що вона здоровенна і на два поверхи.
Дем’ян давно вже зняв верхній одяг й перевзувся, тепер стоїть, очікує на мене.
Оскільки ще довше тягнути нема куди, я нарешті випрямляюсь і чоловік простягає мені руку.
– Ходімо, покажу тобі тут все.
І він проводить мене до вітальні. І знов легке освітлення вмикається від нашого руху.
Вау! Вікна, точніше, одне здоровенне вікно, просто величезне! Одразу в висоту на два поверхи. А вид! Не втримуюсь і підходжу ближче.
– Зазвичай всі першим ділом дивляться на мою люстру, – усміхається Дем’ян, стаючи позаду мене.
– Пф, люстра! Люстри й в магазині можна побачити, а такий розкішний вид на Дніпро й статую Свободи...
– Точно ворожка, – сміється Дем’ян.
Переводжу на нього нічого не розуміючий погляд.
– Інакше я не знаю, звідки ти дізналась, який вид у моїй квартирі в Нью-Йорку.
На секунду я зависаю, дивлюсь на пам’ятник, а потім до мене як доходить!
– Ой! Батьківщина-Мати, точно, – це ж треба було так оганьбитись, Рисю! Заждіть, мені почулось, чи Дем’ян щось казав про квартиру в Нью-Йорку?
Знов дивлюсь на нього, намагаючись зрозуміти, чи він жартував, чи ні. Але судячи з того, як сміються наді мною його очі, жартом і не пахне. Парадокс, чи не так? Очі сміються, та він не жартував.
– Отже, Нью-Йорк? – у фільмах так часто підтримують світську бесіду.
– Ага, – ледь стримує сміх чоловік.
– Статуя свободи, кажеш?
– Ага, – вже й плечі трясуться.
– Мило, але не Центральний парк і Верхній Іст-Сайд, тож не цікавить, – а що, коли до школи ходила, по телику крутили серіал, всі герої якого були супер багаті і жили саме в цьому районі. Та краще якомога швидше змінити тему. – Але Київ звідси видно гарно, ще й з такої висоти... – поважно киваю. – Цікаво, а як тобі тут вікна миють? Це ж мабуть так лячно, – опускаю голову до низу.
Дем’ян заходиться сміхом. А що я? Мені дійсно цікаво. Якщо до висоти в двадцять поверхів в офісі я звикла, то до двадцяти п’яти ще ні! Моторошно! І захопливо одночасно.
Та й взагалі. Порозглядаю ще краєвид від гріха подалі. Пентхаус в Києві, квартира в Нью-Йорку, що ще у нього є? Приватний літак в Швейцарії? Хоча ні, там рахунки відкривають.
Відчуваю погляд Дем’яна. Він стоїть, дивиться на мене, спершись плечем на вікно, руки схрестив на грудях. І не лячно йому так стояти? А раптом скло випаде? Але задати таке дурне питання вголос не наважуюсь. Тому просто сором’язливо йому усміхаюсь і оглядаю кімнату в пошуках тієї самої люстри. Щоправда, тут стільки всього цікавого, що я швидко за неї забуваю.
Приміщення має відкрите планування, але умовно поділяється на різні зони. Он музикальна, з фортепіано. Він вміє грати?
Зона відпочинку з диваном, кріслами, журнальним столиком та якоюсь тумбочкою прямісінько в центрі кімнати! Дивани ще так розташовані, що сидячи на них маєш змогу милуватись неперевершеним видом з вікна. Навіть статуя є, і якимось чином вона вписується в інтер’єр.
Повертаюсь ще на градусів п’ятнадцять і бачу гвинтові сходи, які ведуть на другий поверх. Він огороджений невеличкими, кованими перилами й починається, умовно, з половини першого поверху. Там видно бібліотеку, з величезними стелажами книг і запаленим каміном. Каміном?
– А він справжній? – не втримуюсь, бо ж димоходу не видно.
– Ти про що? – Дем’ян оглядає другий поверх, намагаючись зрозуміти, що саме мене цікавить.
– Камін, – я б і пальцем тицьнула, але це вже геть невиховано.
– А-а. Ні, електричний, – усміхається.
– Виглядає як справжній, – хоча можливо, це на відстані так здається, але я впевнена, що бачу язички полум’я.
І нарешті мій погляд знаходить ту саму люстру. Вона величезна! Звисає зі стелі другого поверху. Загадкової футуристичної форми, круглі лінії світяться, десь перетинаються і таким чином спускаються до нашого, першого поверху. На мій не дуже знавчинський погляд схоже на стиль лофт. Але можу й помилятись.
Взагалі інтер’єр мені дуже подобається. Не позбавлений смаку дизайн «дивіться всі: я – багатий», а вишуканий й витриманий, нічого зайвого. Як сам Дем’ян.
– Що скажеш? – питає в мене вишуканий і витриманий.
– Що дівчата – дури, – знов приголомшую його відповіддю.
Як вам квартира Дем’яна? Хотіли б мешкати в такій?