– Після ковзанки від тебе можна очікувати всього, що завгодно, – хмикає блондин.
– Перепічка, – видаю, пишаючись собою.
– Що?
– Київська перепічка! – натхненно пояснюю я, але натикаючись на нічого не розуміючий погляд Дем’яна, здивовано питаю: – невже не знаєш? Це ж як ще одне визначне місце в Києві, кулінарна візитівка міста. Коли малими були і батьки возили нас до Києва, то обов’язково купували її!
– З такою рекламою я просто зобов’язаний її скуштувати, – усміхається Дем’ян у відповідь і торкається кнопки. Віконце до водія розчиняється.
Ми якраз стоїм на світлофорі. Водій обертається запитально.
– Знаєш, де Київські перепічки? – питає Дем’ян.
– Так, сер, – здивовано, але радісно усміхнувся той.
Доволі старенький чоловік, років шістдесяти. З білим як сніг волоссям й такого ж кольору вусами.
– Тоді їдь туди, – каже Дем’ян, зачиняючи віконце.
Руки так і тягнуться помацати ту кнопку. Коли ще мені доведеться у такій машині покататися? Зціплюю пальці, щоб не лізли, куди не треба.
– Можливо, звідти пройдемось до ковзанки пішки? – пропоную. Якось мені ніяково у такій помпезній машині їздити.
– Впевнена?
– На вулиці не так вже й холодно, – невиразно потискаю плечами, – та й насиділась я вже на роботі за столом, треба трошки розім’ятись.
– Домовились. І, як раз, приїхали.
– Так швидко, – працюю я, звичайно, в центі, але ж о такій порі тут завжди затори.
– Гектор – найкращій з найкращих, він знає найкоротші шляхи в Києві і як оминути пробки, – підморгує мені Дем’ян. Виходить першим із машини й каже до водія: – Дякую, Гекторе, на сьогодні можеш бути вільним.
Красунчик подає мені руку, і я вибираюсь слідом. І з відчуттям незрозумілої самовдоволеності насолоджуюсь виразом обличчя Дем’яна. Який побачив ті самі відомі «Київські перепічки».
Ні, ну він намагається стримати здивування, але на цей раз виходить значно гірше.
Так, дорогенький, я дівчина проста. Тож це тобі не «ля бутіке де кафе», а звичайний стріт фуд. Ну як звичайний, Київський, а, отже, найкращий! Не куштував – в Києві не був.
Ми стаємо в чергу, перед нами всього кілька людей. Видно, що красунчик-блондин не звик ані до черг, ані до кіосків! І звісно ж, якби не зілля – не стояв би тут зараз зі мною, та не питав, як мій день пройшов.
І що я йому скажу? Ще раз під стіл злазила, а в іншому все добре? Не рахуючи всіляких барбі, до шпильок від яких я давно вже звикла.
Тому обходжуся звичайним «все нормально», запитую в свою чергу, як у нього на роботі справи – і ось вже наш час замовляти. Як завжди, з моїм везінням!
– На жаль, в нас тільки два залишилось. Інші будуть за хвилин тридцять-сорок. Неполадки зі світлом були, – розчаровує нас пані продавчиня. А з виду така мила, і такі новини каже.
– Ну що ж, тоді прошу дві. Дякую, – Дем’ян розраховується, забираючи два пиріжка-хот-дога. – Це для вас, – каже, протягуючи їх мені з щирою усмішкою.
Чого це мені обидва? Те, що я гладка, не значить, що всіх об’їдаю!
– Ви ж казали, що голодні. Чи вже передумали? – красунчик піднімає брову. А от у мене виникає серйозне питання: чи не дає зілля можливості читати думки?
Та в цей момент несподівано урчить в животі. Ще й так голосно, ніби там тортують когось. Хоча, в якійсь мірі так і є: це я тортую себе голодом через якісь дурниці.
І все ж, як же соромно. Небо! Як завжди стадо китів пропливає у моєму шлункові у найбільш невідповідний момент.
– Вибачте, це кити в моєму шлунку сперечаються, хто перший відкусить шматок, – у будь-якій незрозумілій ситуації – жартуй, навіть невдало.
– І хто переміг? – Дем’ян сміється.
– Совість. Вона наказала поділитись з вами, адже ви також не їли з самого ранку.
І я беру одну перепічку, а іншу залишаю у Дем’яна в руках, й рушаю у напрямку ковзанки. Не годиться чоловіка голодним тримати, ще й їсти перед ним смачненькі булочки.
Та Дем’ян виявляється більш стійким і відмовляється її приймати.
– Їжте. Така краса не повинна голодувати, – усміхається на ходу він і протягує нещасний пиріжечок до мене.
– Ні-ні, так не годиться. Або навпіл, або ніхто, – відвертаюсь від такої смачної знаменитої київської перепічки.
– Які ви категоричні, – мені здається, чи він отримує насолоду від цієї дивної гри?
– Краще беріть, бо мої кити починають сумніватись у рішенні совісті й скаженіти, – різко зупиняюсь.
– Так мені ще ніхто не погрожував, – ледь стримує усмішку Дем’ян.
– А вам часто погрожують?
– Тільки коли відмовляюсь скуштувати перепічку, яку щойно придбав, – сміється, й тихо додає – Дякую.
Кілька хвилин висить тиша, поки ми насолоджуємось невеличким перекусом. Я настільки голодна, а їжа є такою теплою та смачною, що я не втримуюсь і прикриваю очі від насолоди, ще й облизую губи.
– Смачного, – здається, мій жест помічає Дем’ян. На його вустах грає якась дивна усмішка.
– Навзаєм. Вам сподобалось?
– Це було... незвично.
– Невже не сподобалось?
– Якраз навпаки, було настільки смачно, що я одразу все заковтнув, не встигнувши насолодитись, – то сподобалось чи ні? Ці багатії, нічого в них не розбереш.
– Гм, це цікаво. Але пропоную перейти на «ти». Здається, після розділення вечірньої трапези ми стали значно ближче, – натомість пропоную.
– А я думав ближчими, аніж стіл вашого, тобто твого, шефа, нас вже ніщо не зробить, – сміється Дем’ян.
– Ви ж обіцяли не згадувати про інцидент, – жартівливо штовхаю його в плече.
– А «ти» сама захотіла перейти на «ти».
Дем’ян галантно пропонує мені взятись за його лікоть. Це досить доречно: дорога починає спускатись донизу і вся вкрита ожеледдю. Тож з радістю вчіплююсь у міцну, привабливу опору.
– Ох, Дем’яне, зараз я влаштую нам ковзанку ще до того, як ми до неї доберемось, – промовляю підсковзнувшись, мабуть, всоте.