Карина
В голові панував хаос.
Я лежала, витріщаючись на сонячний промінчик на білій стелі, і ніяк не могла опанувати потік думок.
Першою спала думка: я в лікарні. І на мить мене охопив страх і жаль, що інший світ мені лишень примарився. І навіть запізніла радість з приводу того, що я побачу рідних та повернуся до звичного життя, не мала змоги вгамувати всю прикрість цього розчарування. Так буває, коли довго-довго прагнеш до чогось, рвешся, витрачаєш сили, щоб цього досягнути, а воно виявляється не таким, як малювалось в твоїх очікування… Як ті чудові яблука в сусідському городі, що ми зі страхом та попри сумління, перелізаючи через огорожу та здираючи руки до крові, таки обірвали, надкусили і зуби звело, настільки вони були кислими, ще й червивими. До того ж вони залишили гіркий присмак каяття, попри те, що дідусь-сусід, вийшовши й застукавши нас на гарячому, лиш головою похитав:
– Що ж ви так? Треба було оті яблука рвати – вони хоч і маленькі, зате смачні. А ці зимні. Дарма що гарні, їм до перших холодів треба висіти. Спускайтеся, пригощу.
І хай потім ми сто разів спокутували провину, таскаючи діду Василю і ягоди, і гриби з лісу, і рибу з річки, і солодкі пиріжки, але присмак того першого знайомства так і залишився в пам’яті. Як і досвід. Адже не все те, що вабить, гідно того, щоб заради нього долати перешкоди й тим більше поступатися собою та своїми принципами…
– Не спиш? – висмикнув мене з філософських роздумів голос.
– Не сплю, – відповіла гостю, що стирчав у вікні, відчуваючи як губи самі по собі складаються в посмішку чи то від радості його бачити, чи то від полегшення, що я все ж таки не придумала собі ані інший світ, ані нових друзів, ані Кріса. – А двері хіба не для цього призначені?
– Не став зраджувати ранковим традиціям, – розвів руками Фірат, легко зістрибуючи на підлогу.
– Може ще й каву приніс? – запитала зі шпилькою, сідаючи в ліжку.
– Приніс, – посміхнувся хлопець. – І не тільки каву.
Кинула швидкий погляд на його пусті руки, безмовно запитуючи: де?
І наступні кілька хвилин з цікавістю дитини спостерігала, як Фірат, наче фокусник зі капелюха, дістає звідкись з зовні кав'ярник і маленькі тарілчки з різноманітними солодощами.
– А де? – тільки й змогла вичавити я.
– Там більше нема, – усміхнувся він.
– А як?
– Сімейний секрет, – продовжував інтригувати хлопець, – який я не маю розголошувати навіть під страхом смерті.
– Все так серйозно? – підіграла я.
– Серйозніше не буває. Так що каву?
– А… – роззявила я рота, обертаючись на двері.
– Можна, я дізнавався. Тобі взагалі все можна. Не розумію тільки чого тебе тут тримають?
Ледь стрималась від того, щоб знизати плечима. Сама не розумію. Ну подумаєш, втратила свідомість, з ким не буває.
“От саме з тобою і не буває”, – прискіпливо нагадала та сама свідомість і мені довелося заткнути її ковтком кави й смачним тістечком.
Кілька хвилин ми ласували в тиші. Якось так в нас з Фіратом повелося, що каву ми завжди пили мовчки, смакуючи кожний ковток, зігріваючи руки тонкими стінками порцелянової чашки. І це було таке приємне мовчання. Не те спантеличене, тривожне, коли ти постійно шукаєш що сказати, аби заповнити гнітючу тишу. А те, яким ти насолоджуєшся.
– О, у вас гості, – перервав наше мовчання сивенький дідусь, діловито влітаючи в палату. – Снідаєте? Чи вже краще сказати обідаєте? Що ж у вашому стані це вкрай потрібно, – моєї руки торкнулися сухі, шершаві від зморщок пальці, намацали пульс. Дідусь кілька хвилин мовчав, ніби до чогось прислуховуючись всередині мене, а потім видихнув. – Хоча від кави вам краще відмовитися. Он і так рано прокинулись. Ви й по життю така нетерпляча? Чи тільки хворіти та відпочивати не любите?
– Чому не люблю? – я навіть розгубилась від здивування. З чого такі висновки? – Люблю. – і поспішила пояснити: – Відпочивати. А хворіти… Я не так вже часто й хворію.
– Он воно як… – заміркувавшись про щось, пробурмотів розсіяно дідусь, розсіяно прислухаючись до пульсу. І за хвилину продовжив: – Що ж це добре. Це дуже добре. Можна вже й відпускати.
– А що зі мною?
– З вами?
Він озирнувся на Фірата, мовчки питаючи в мене дозволу озвучити в присутності стороннього мій діагноз. І я кивнула, погоджуючись.
– З вами все гаразд. Поспите, поїсте, відпочинете і через кілька днів будете в нормі. Майже…
– Майже?
– А це вже залежить від вас. Ви ж проклятійниця. Навчитесь стримувати себе і все піде добре. А інакше… Це лише перший дзвоник. Якщо так продовжиться, то ви все частіше станете втрачати свідомість. І скоро це відбуватиметься після кожного прокльону. Поки одного разу ви не зможете отямитися.
– Я думала, проклятійники швидше старіють, а не ось це все… – задумливо, повторила я чуте раніше.
– Старіють. Але жоден проклятійник не доведе свій магічний резерв до такого стану.