– Повний місяць? – Нейтан розсміявся, чисто і мелодійно. – Ні, це не про нас. Місяць більш пов'язаний з вовками і має на них куди більший вплив.
Я задумливо покрутила в долонях кухоль з чаєм, потім поправила накинуту на підтягнуті до грудей коліна ковдру і перевела на нього погляд. Хлопець сидів на іншому кінці дивана і жував печиво. Трохи розпатланий, немов розчісувався тільки пальцями, спокійний і зворушливо замислений. Проникаюче в вікно західне сонце грало в чорному волоссі, фарбуючи кінчики котячих вушок в червонуватий колір, а через тіні здавалося, що його очі мерехтять золотим світлом.
– Тоді що має вплив на вас? – запитала я, схиливши голову вперед і вдихаючи м'який аромат чаю.
Мені було тепло і затишно, як не було вже дуже, дуже давно. Тиха усмішка сама просилася на губи, а настрій був напрочуд гарним.
– Емоції, почуття. Дуже сильні, накшталт люті, жаху... любові, – він кинув на мене погляд з-під вій, м'яко усміхнувся. – Це, знаєш, гірше, ніж місяць.
Я відвела погляд, збентежена його усмішкою. Але інтерес до розмови переміг збентеження і я, відставивши кухоль на журнальний столик, підперла щоку долонею та повернулася до нього:
– Чому?
– Тому що повня буває раз на місяць. В чітко відведену ніч. І ти завжди знаєш, коли це станеться, аж до хвилини сходу і заходу місяця. Емоції ж… – Нейтан знову опустив повіки, відкинувся потилицею на спинку дивана, забувши про печиво. – Емоції можуть вдарити зненацька, коли зовсім не чекаєш, і геть змести розум в одну мить. Вони можуть переслідувати тебе день у день, кожну секунду змушуючи тримати контроль. Куди б ти не пішов, вони завжди будуть з тобою. І варто трохи розслабитися, як вони знову вириваються на волю, створюючи хаос і руйнування.
Він замовк, так і не відкривши очі. А я дивилася на нього здивованим поглядом, навіть не знаючи, як відреагувати на його слова. Занадто дивними були інтонації в його голосі, а я занадто мало його знала, щоб зрозуміти, чому він говорив саме так.
– Ти говориш так, ніби емоції – це погано, – нарешті, промовила я, набагато тихіше, ніж сама від себе очікувала.
На обличчі хлопця знову заграла усмішка. Він повернувся до мене, подивився в упор, чаруючи мерехтінням очей, і похитав головою:
– Ні, зовсім ні. Іноді це чудово.
Здригнувшись, я різко відкрила очі. Серце в грудях калатало, як шалене, а думки заметушилися переляканими птахами. Я бачила сон. Його відлуння все ще тануло в свідомості темними тінями, і я істерично намагалася зловити їх, зрозуміти, що саме бачила. Тому що це було щось дуже, дуже важливе. Щось, від чого на душі було тепло і спокійно. Щось, що тепер приносить біль.
Я прикрила повіки знову, розуміючи, що прокинулася остаточно. Тіні чудесного сну зникли, залишивши тільки ясну свідомість і пам'ять, що миттєво стерла хоч якісь теплі думки. Серце защемило в грудях, дуже захотілося розплакатися, згорнувшись маленьким клубочком. Та спробувавши виконати це бажання, я зрозуміла, що лежу на своєму дивані, дбайливо вкрита ковдрою, але зовсім не пам'ятаю, як тут опинилася.
Погляд привернув якийсь рух, спонукавши повернути голову і машинально втиснутися в диван. Але це був всього лише Ед, що сидів у кріслі по ту сторону від журнального столика. Як він тут опинився, я теж гадки не мала, але підхоплюватися і влаштовувати розбір польотів не було ні сил, ні бажання. Щож, сидить і добре, не маніяк же ж який. Тільки дивився він якось аж надто напружено.
– Привіт, – хлопець говорив тихо, наче боявся зруйнувати навколишню тишу. – Як ти?
Я? Розбита на міріади уламків і спалена дотла. Відчуття тупого болю в грудях не давало нормально дихати, бажання плакати нікуди не поділося, але сльози чомусь не з'являлися. І погляд ні на чому не міг зосередитися.
– В порядку.
І сама злякалася млявої сухості свого голосу.
Друг похитав головою, явно не вірячи жодному моєму слову. Трохи помовчав, немов очікуючи продовження, але я мовчала і дивилася в простір, розуміючи, що в голові немає жодної чіткої думки.
– Я знайшов тебе вчора в парку і приніс додому. Ти була зовсім замерзла... і знаєш, тобі варто звернутися до лікаря. А поки ось, – він простягнув мені градусник. – Я повинен знати, що в тебе немає температури. І, по правді кажучи, я буду сильно здивований, якщо ти не впадеш з застудою або чим складніше. Запаленням легенів, наприклад.
Він говорив з дивною сумішшю занепокоєння і невдоволення, але по очах було видно, що хвилюється він більше, ніж злиться. І я, звичайно, могла помилятися, але судячи з того, що до кінця своєї тиради він пиляв поглядом не мене, а вікно, закрите шторами, а від того не маюче можливості впустити завзяте сонячне світло – злився він не на мене.
До мене ж не відразу дійшло, що він намагається всучити мені градусник і не збирається відмовлятися від цієї ідеї. Займатися такою дурістю, як вимірювання температури, не хотілося. Взагалі нічого не хотілося вже, навіть плакати. Але чим довше я не реагувала, тим більш маніакальним ставав вид Еда, чому в мою погано розуміючу реальність голову закралася думка, що якщо я не візьму градусник, він поставить мені його сам, неважливо якими засобами і способами. Довелося підкоритися і забрати прилад. Він у мене був ртутний, ще батьківський, а то і більш старшого покоління, перевірений часом, так би мовити. Ось тільки користувалася я їм, напевно, ще в дитинстві. Навіть не знаю, як Ед його відкопав.
Поки моя, по відчуттях нормальна, температура вимірювалася, хлопець із захватом перераховував мені всі можливі симптоми всіх можливих моїх захворювань. І робив це у своїй звичній манері, тоном досвідченого доктора з поліклініки. Я слухала неуважно, іноді взагалі втрачаючи послідовність його думок і висновків. Добре, що в цьому монолозі мені не потрібно було навіть кивати в призначених місцях. Думаю, передбачалося, що я буду слухати і каятися, каятися і слухати, охоплена страхом жахливих наслідків на зразок сильного кашлю або нежиті. Але я не слухалась і не каялася. Чи то тому, що за минулу ніч, якщо мої відчуття мене не обманюють, у мене не з'явилося жодного з передбачуваних симптомів, чи то тому, що розбите серце не дозволяло усвідомити всію жахливість ситуації з моїм здоров'ям. Якщо б я перебувала в більш адекватному стані, чесно кажучи, мене б більше турбував мій психічний стан, ніж фізичний. Втім, можливо, Ед і за це турбувався, тільки виду не подавав, відволікав мене від болю душевного, переводячи увагу на ймовірність болю фізичного («Горло! У тебе може розболітися горло і тоді все, ні поїсти нормально, ні поговорити!»). Це не допомагало, але він хоча б не ліз в душу з питаннями і вимогами пояснень. Не знаю звідки, але я чомусь була впевнена, що він і сам все зрозумів. А зрозумівши, що не поливав нікого брудом, не проклинав і не обіцяв відправити мого кривдника в лікарню в напівмертвому стані. Навпаки, він категорично обходив стороною будь-які натяки на причини мого сидіння на холоді, лише турбувався про наслідки.