Пора закінчувати спогади, а думки будуть, доки працює розум…
В надрукованій казці згадав про дослід над щурами, коли їх примусили доставати харчі, пірнаючи через заповнений водою тунель. Потім щурів поділили на типи
агресорів, які сами в воду не лізли, а харчі забирали у тих, хто винирнув;
терпіл, які їли після того, як у них вже перестали забирати ті, хто наївся;
самостійних, які сами діставали харчі і не дозволяли забрати у себе.
Дослідники повторили дослід з групами, в які зібрали по кожному типу окремо агресорів, терпил та самостійних. Кожна група розділилась на тіж типи. Висновок напрошується сам:
Обставини можуть зламати і сильний характер
Характер може перемогти обставини навіть у тому випадку, коли він слабкий.
На одному з островів Японії вчені диким мавпам на пісок кидали батати. Одного дня 18-місячна самиця перед їжею вимила батат. Потім вона навчила цьому свою матір та інших мавп. Коли кількість мавп, що навчились мити батат перед тим, як з’їсти стало біля 100, всі мавпи, які жили на ближніх островах, зненацька, без жодного зовнішнього примушеня, теж почали мити батат перед тим, як його з’їсти. Враховуючи те, що між мавпами не було жодного контакту, пояснити цей феномен дуже важко. Бо відбулось це з усіма мавпами Японії, навіть в зоопарках. Тому висновки були сенсаційними.
На думку вчених для того, щоб якась популяція (навіть людська) отримала нову інформацію або зробила якесь відкриття, необхідна критичка маса осіб (людей), які шукали б відповідь на поставлене питання
Людям відомий фізичний ефект, названий «критичною масою» радіактивного розпаду урану, який використали при створенні атомної бомби. Для урану 235 є така критична маса, при якій ядра самі починають поділятись як лавина і уран вибухає. Кількість урану 235 менше критичної не здетонує і від вибуху тротила чи дінаміта
В світовій історії є факти, коли великі відкриття були зроблені різними людьми практично одночасно, (телефон з різницею в 2 голини) без жодного сумніву в чесності обох винахідників. Мабуть, так буває, що однакові ідеї приходять в голову багатьом, але не усі їх реалізують
Припустимо існування Банку інформації у випадку з мавпами і те, що у одної мавпи з ним може відкрітись вузький канал звязку, достатній для прориву ідеї миття батату. Ця мавпа налагодила миття, інформація про це тонкою ниточкою пішла до Банку, це дуже слабкий вплив і зворотного звязку поки нема.
Дві, пять, десять мавп почали робити те саме – канал трохи розширився. 99 мавп – канал вже широкий, але зворотнього звязку ще нема. І ось сота мавпа приєднується до інших. Барєр подолано, інформація циркулює в обидва боки.
Мабуть обмін інформацією відбувається якось вибірково, в залежності від вилу, у котів, людей окремо, причому мавпи розширили свій канал на всю земну кулю. Вчені писали про мавп не тільки на інших островах, а навіть в зоопарках інших країн
«ЕФЕКТ СОТОЇ МАВПИ» демонструє закономірності в адекатній, розкмній поведінці мавп, і не лише мавп. Поведінка людського натовпу (бидла) – точно відповідає «критичній масі» процесу мислення, про що в ЗМІ заборонено навіть згадувати…
Суть справи: якщо люди сприймають, відображають та розуміють запропоновані процеси та явища, то всі, хто таким чином сприймає – всі вони думають однаково, по одному шаблону, що породжує «критичну масу» відображення дійсності - мислення
Це - закон еволюції, що проявляє себе як «критична маса» адекватно думаючих особистостей - після досягнення критичної їх кількості – в суспільстві починають розуміти - наприклад, хто і як краде - і злодій опиняється за гратами
Виходить, що згідно цій закономірності, всі научні відкриття і здобутки в нашій історії відбувались саме тоді, коли кількість дослідниквв досягала критичної маси. Для кожної інформації потрібна своя критична маса людей, яки зайняті вирішенням цієї проблеми.
Отже, від кожного з нас залежить, у що ми в підсумку трансформуємось як вид в часі. Важко повірити в те, що думки пересічної людини, об’єднані з безліччю таких же стремлінь, можуть вплинути та змінити увесь світ.
В силі кожного землянина – спробувати зрозуміти, що відбувається і робити зміни в собі та навколо, тим самим сприяти поширенню цих змін у всьому світі.
Визнати, що допомогти собі та планетіможеш лише сам. Лише від тебе залежить все, що відбувається у світі і тільки ти один можеш його змінити. Бо критична маса переходу в нову якість невідома. Можливо, що «сота мавпа», яка змінить світ, – саме ти
Світ може змінити будь-що, що впливає на свідомість людини. На початку ХХ ст це були світлини, потім телебачення і т.д. Світ може змінити дрібниця, всі чули термін «ефект метелика» - як змінюється явище, якщо з ланцюжка його еволюції зникає або добавляється одна малесенька ланка.
Це поняття ввів Бретбері в оповіданні «І гримнув гром». Там той, хто поїхав на екскурсію в минуле, розчавив метелика, а коли повернувся - дізнався, як змінилась його сучасність.
Чув, що агресивні грошовиті «пахани» теж знають про «ефект сотої мавпи» і намагаються зменшити кількість населення планети, щоб уникнути «критичної маси». Роблять це голодом і війнами, зомбуванням населення через ЗМІ.
Факт чи подія можуть змінити світ, якщо вплине на настрій міліонів. Сподіваюсь, що напад РФ на Україну вплине на організацію нової ООН. Дуже хочу, щоб наша перемога в цій війні стала заключною, більше ні у кого з дітей Землі не було такого, як у мене, воєнного дитинства без батька…
Тому прошу усіх, хто дочитав «моє багатство», зробити все, щоб війн не було. Не всі мої однолітки пережили другу світову війну, багато з з тих, хто вижив, нею покалічені…
Відредаговано: 15.09.2023