Жаль, їхати не довго. Перетнули міст - і вже дома.
Данило дуже ґречно ніс всі пакунки з маркету. Причому в одній руці.
А другою обережно підтримував мене під руку. Роздивився вже, як мені важко ходити. Жаліє.
Не відає, що я могла зовсім не ходити. І те, що йому виглядає як жалісне — велике досягнення для мене. І сумки ці я б підняла і понесла сама, хоч було б і важко, і незручно.
Дивно. Це я знову сама з собою сперечаюся? Так мені приємна його турбота чи бісить його жалість?
А можна припустити, що турбота не від жалості? Ох, як хочеться.
Ганно, ти фантазерка. Припускай, що хочеш. Тільки подумати — ранком ти мріяла проїхати з ним парочку зупинок, а ввечері він під руку веде тебе додому. Голова обертом. Мрії збуваються!
Але тримай себе в руках. Насправді ти не знаєш, що йому треба — пожити трохи десь, поки дружина заспокоїться чи подасть на розлучення, чи він полює на золотий ключик?
А ключик викинути й не вдалося.
Та то вже і не важливо. Бо завтра кров з носу треба влаштувати передачу теки перевіряльникам. Причому тека повинна бути в сейфі.
А це означає, що у приймальні нікого не повинно бути ті хвилини, поки тека перекочує в сейф.
І ще я дуже б хотіла невидимкою пробратися зараз на роботу і побачити, хто в той сейф полізе за текою, щоб її звідти вийняти.
Хто: директор, завгосп чи заввіділу? Вони точно не команда, по дорозі я це зрозуміла. Завгосп — не знаю з ким, хоч ремонт вони з директором повинні були узгодити, а з заввідділу — ні.
Заввідділу хоче бути директрисою. Чи тепер правильно казати директоркою? Біда мені з тими фемінітивами. Я б сказала — твідова тітонька хоче бути директором архіву. Але в школі я вчилася давно. І здається правила змінилися.
А от принцеса, то завжди принцеса, а не принц. Як добре, що для цього слова фемінітив був завжди.
Ганно, ти знову витаєш у хмарах. Прийди в себе. Представ гостя дітям.
-Бодя, Кость — це Данило Андрійович.
-Данило — це Бодя і Кость.Тобто Богдан і Костянтин, мої сини. Доні зараз немає, вона в гостях у батька.То в її кімнаті ви житимете ці тижні.
Що з Данилом? Чого він застиг, не бачив, як люди живуть на секрктарську платню?
-Не чекав, що в такої юної матері такі дорослі діти. Пробачте, як не вгадав з гостинцем, завтра виправлюсь — каже трохи почервонілий Данило і виймає шоколадні батончики.
А от і не вгадав. Сини не балувані солодощами, тим більш такими дорогими. І дуже задоволені. Може соломці з тунця або сиров'яленій ковбасі вони б зараз більше зраділи, але не набагато. То вони батькові можуть вичитувати про не такий гостинець. Бо не простили йому нічого. А Данило — просто гість. Перед ним можна не вдавати з себе суворих мачо.
-Одяг можна повісити сюди. Роззуватись не треба. Капців для гостей не тримаємо. Ми цінуємо наших друзів більше, ніж нашу підлогу. До того ж мити її не мені, а Боді з Костем. В них складний графік, але, як бачите — в нас чисто.
-Бачу. І ще світло. Ці жовті штори та все інше. Я люблю цей колір. Не знав, що хтось ще розділяє моє уподобання.
-Гм. Що дивного в тому, щоб любити колір сонця? Проходьте, тут в нас можна митися, тут — туалет, потім кухня. Мийте всі швиденько руки, будемо вечеряти. Раз у нас сьогодні шоколад, то до нього замовляйте чай. Є липовий, м'ятний, зелений і чорний...
***
Поки я розбирала пакунки та накривала на стіл в кухні, діти пішли гратися у свої стрілялки. бо була їх законна година для ігор. На моє невимовне здивування Данило приєднався замість котрогось з їх приятелів, що не зміг доєднатися до гри вчасно. І моментально влився в команду.
Я сама не граю в комп'ютерні ігри. Навіть Косинку на роботі ніколи відкрити.
А батько подарував синам на спільний день народження потужний комп. І от вони там сидять в стрілялках і стратегіях по дві години на день.
На диво це не заважає їм вчитися. А ще нібито розвиває тактичне і стратегічне мислення. То ніби треба для того, щоб вчитися там, де навчався їх батько.
Вони правильно вирішили. В наші дні в нашій країні правоохоронці не пропадуть. Може мені б і хотілося для них іншої долі, але діти повинні самі вибирати й відповідати за вибір.
Я ж вибрала свого часу. Це майже нікому не сподобалося. Навіть мені згодом стало ясно, що то помилка. Але помилки я виправляю. А сини в мене — ніяка не помилка. Вони — моя гордість.
Тож нехай і вирішують. Не дурніші за мене в їх роки.
Але Данило... Що собі хочете, але ж як вони гарно всі троє виглядають — розпашілі, азартні, очі блищать.
Вік би дивилася. Але довелося підійти та насваритися пальцем. Вони дограли там до якогось моменту і потяглися до кухні.
Налисники з м'ясом, сиром, салат, ще й шоколадні ласощі з чаєм.
А головне — мої улюблені вечірні розмови про все, що було за день і взагалі про все, що кому спаде на думку. Все денне, чуже, загрозливе залишилося за дверима. Тут безпека й домашній затишок. Тільки Сонечка з нами нема, мамине серце не зовсім на місті, хоч тільки що написала — з нею все добре.
Про неї найбільше і говорили — коли приїде, що розкаже, як познайомиться з ріднею. А Боді з Костем тут сидіти всі канікули...
-Не вгадали. Завтра ж їдете до бабусі. Вона давно вас хотіла бачити. Ми з нею вже й домовилися, я вас проведу, вона — зустріне. Хоч свіжим повітрям подихаєте. Та вона вами перед сусідами похвалиться. Тільки ж поводьтеся чемно.
-Ууу, знову туди, що там робити? Того не можна, туди не ходи, цього не роби, ігри зло, комп — отрута для мозку, пиво тільки для діда... - тягне Богдан.
#2491 в Любовні романи
#1208 в Сучасний любовний роман
#263 в Молодіжна проза
Відредаговано: 22.06.2021