— Ой, пробач-пробач-пробач! — Марк скинув на землю навушники і кинувся до дівчини, що лежала на землі з подертим об асфальт коліном.
— Ке-е-епсько! Треба щось робити! Що ж робити, що ж робити? Давай я відвезу тебе в травмпункт. У вас же є травмпункт? — хлопець бігав туди-сюди від коліна дівчини до її обличчя, від обличчя знову до коліна, й сполохано виголошував усе, що йому спадало на думку.
— Все, не метушись, — піднімаючись на ноги, почала гальмувати заведеного, неначе іграшку на витяжному шнурку, Марка дівчина. Марк кинувся допомагати їй підвестися.
— Якщо хочеш загладити провину, то просто відвези мене в кафе «Світанок». У мене починається зміна за п'ять хвилин, а я тут на асфальті прохолоджуюсь.
— А, з-звичайно! — почухав потилицю Марк і схаменувся сідати на велосипед, щоправда з награною впевненістю, бо востаннє він сидів на ньому десь років зо десять тому
— Дай мені хвилиночку, — ледь не валячись з велосипеда, Марк натягнуто посміхаючись рробив невеличкий драйвтест. Тоді підсадив дівчину й подався крутити педалі вулицями по вказаному нею маршруту до місця призначення.
— Їздиш ти кепськувато, — не змогла промовчати дівчина дорогою.
— Мені дуже шкода.
— Та не зважай. Просто одразу видно, що ти не місцевий.
— А, так. Я... я онук мера... цього містечка, — невпевнено мовив хлопець. Він іще поки не розібрався — хвалебно це, чи, можливо, ганебно.
— А-а-а, пана Себастіана? — посміхнулась дівчина. Це додало хлопцеві впевненості. Таки хвалебно.
— Так-так, саме так. Його улюблений внук.
— О, то це він про тебе розповідав.
Хлопець різко розвернувся до дівчини.
— Ви знайомі?
— На дорогу дивись.
— Так, пробач.
— Звісно знайомі. По-перше, тут усі між собою знайомі. По-друге — ми сусіди.
Почувши це, хлопець вмить повеселішав. Якщо вони з дідусем сусіди, то і з цією дівчиною живуть десь поруч.
— О, то значить ми з тобою теж сусіди. — Марк розплився у посмішці.
***
— Гаразд, сусіде. Он там моє робоче місце.
Хлопець під'їхав до входу маленького затишного автентичного кафе з невеличкою терасою під смугастою маркізою.
— Перевізник ти на трієчку, та все ж дуже вдячна за доставку, — поспіхом прикріплюючи велосипед до стовпа біля кафе подякувала дівчина й шкутильгаючи побігла всередину. А тоді раптово розвернулась.
— Ой, пробач. Як звати тебе?
— А... я Марк.
— Я Розі. Будемо знайомі. Вітання дідусю.
— Е-е... коліно... — промимрив услід тепер уже знайомій незнайомці хлопець. Та нестримна дівчина вже була десь далеко за барною стійкою.
Зрозумівши, що заходити тепер у це ж кафе за бургером буде якось безглуздо, Марк розвернувся і попрямував додому.
Розі значить — тепло промовив про себе хлопчина.
— Стоп... а... а як тепер повернутися додому?
***
- То як ти опинився так далеко? Ще й заряд телефону посадив. Я вже подумав, ти зловив попутку, і повернувся в столицю. Дідусь пів містечка підняв щоб шукати тебе. - не відриваючи погляду від дороги запитав батько. Їм довелось славно находитися, доки один зі скликаних на підмогу сусідів не зустрів стомленого хлопця що в темряві йшов уздовж шоссе. Як він там опинився, один Бог знає.
- Та я просто задивився на гірські пейзажі й втратив потрібний поворот. Чи... повороти.
Батько легко посміхнувся.
- Замилувався? Правда гарно тут?
- Та-а-ак, тут га-а-а-арно. Визна-а-ю-ю-ю. Задоволений?
- Марк, я просто хочу, щоб тобі подобалося тут. Щоб ти став тут своїм, можливо, записався на якісь гуртки, знайшов друзів. Тут також є життя. Трішки інше ніж в столиці, та воно теж непогане.
- Все гаразд, тобі не потрібно мене задобрювати.
- Справді?
- Справді, справді. Я прогулявся й побачив, що містечко гарне. І-і сусіди гарні... тобто люди. Люди в цілому. Тут є одна чи дві кав'ярні. Парочка магазинів, величезний гіпермаркет. Ще й фонтан, і пам'ятник якийсь. Так що-о-о... буде чим зайнятись.
Батько не до кінця зрозумів тон сина і причину таких швидких перемін, але просто вирішив радіти, що син не перечить йому.
- Ем... ну, тоді я дуже радий. Впевнений, ти знайдеш чим корисним зайняти себе тут.