Новий день зустрічає мене приємними новинами. Миколайович скинув повідомлення в месенджер, що сьогодні знову підмінить мене кимось на “швидкій”, якщо я плідно попрацюю з нашим віп-пацієнтом "з сімнадцятої палати”.
Звісно ж я зраділа, тому, що робочий день в мене буде коротшим, а не тому, що сьогодні знову доведеться поспілкуватись з Ведмедем!
І саме тому я знову несу гарячу картоплю “по-французьки” і навіть двічі проїхала на червоний сигнал, щоб довезти її теплою.
Іронія… То моя зброя тоді, коли я розумію, що заплуталась.
А якою іронічною я була, коли дізналась, що мій любий чоловік зник, залишивши мені борги, колекторів, хвору матір і проблемного підлітка-пасинка!
Ну, власне двоє останніх в цьому винні не були. Дим так точно, а щодо Іраїди Павлівни є деякі сумніви. Вона ж його як не як виховувала. І народила, але то вже дрібниці.
В якомусь не надто дружелюбному настрої паркую авто. І вистрибую зі своїм незмінним лоточком просто перед високим незнайомцем, що стоїть біля моїх водійських дверей.
– Добрий день! – ввічливо вітається він, та неввічливо так і стоїть мені на дорозі.
– Здраствуйте! – в очікуванні дивлюсь на нього.
– Ви працюєте у відділенні травматології?
– Ні, у відділенні спортивних травм. А що, вам потрібна допомога? На вигляд ви зовсім здорові. – найкращий захист атака, так?
– Так, я шукаю одну людину. Вона може бути у вас.
– Не повірите, в нас щодня нові ”людини”. А після заморозків чи якихось спортивних змагань так і двічі на день можуть змінюватись.
– Цього чоловіка звати Максим. Макс Орленко. Не чули випадково?
Чесно кажучи, я була готова почути зовсім інше ім'я. Тому навіть зраділа і щиро та чесно відповіла, що ні, не чула.
– Якщо раптом такий буде, ось моя візитка, зателефонуйте будь ласка. – Чоловік простягає мені маленьку ламіновану візитівку і йде геть.
– Стривайте, ви з поліції? – кидаю в спину. І воно мені треба, звідки він? Сама дивуюсь.
– Так! – відповідає.
– То покажіть ваше посвідчення! – виривається в мене. Таки нервове щось, язик і мозок геть не синхронно працюють!
Але незнайомець швидко зникає між припаркованими авто. Ну і біс з ним. Потроху вже звикаю. Тільки передчуття якоїсь катастрофи накочується тривожною важкою хвилею.
***
Прямую до Ведмедя і лишаю йому їжу. Мовчки, бо говорити немає жодного бажання. А він накидається на їжу, мов вовк на здобич.
“У вас двадцять хвилин. Потім ідемо в зал!” – кидаю, вже лишаючи сімнадцяту палату.
В спортзалі сьогодні у мене “Ведмідь” і ще один цікавий пацієнт, якого ми звемо “Дідусь Треба”.
Насправді, тому “дідусеві” всього за шістдесят, але він – батько одного дуже впливового чиновника і нашого спонсора. Вдома йому нудно, тому він постійно вигадує щось на кшталт “Ой, мені лікувальну б фізкультурку треба”, чи “Щось руки не слухаються, масажик треба”. Ось це "треба" й прилипло до нього, а дідусем він часто величає себе сам.
На його “треба” відмовити ми не можемо, та все з поблажливістю ставляться до його забаганок. Він, незаважаючи на звичку хандрити і вигадувати собі діагнози, досить милий. До того ж в процесі завжди розважає нас анекдотами. Правда, одними й тими ж, але то вже дрібниці.
Сьогодні дідусеві “треба щось з поясничкою”, тому я розриваюсь між ним та Ведмедем, демонструю комплекси вправ, подаю різне знаряддя.
Ведмідь показує гарний результат, і сьогодні навіть пробує вставати з візку. Ми з ним робимо кілька несміливих кроків, і я відмічаю, як він старається максимально полегшити мені роботу, і не навалюватись на мене всією своєю вражаючою горою м'язів.
“Дідусь Треба” схвально киває, і навіть забуває про свою “поясничку”.
– Треба й собі оце з ногами щось. Дивлюсь на таку лікарку – і ноги підкошуються! – сміється, задоволений своїм жартом.
А от Ведмідь щось сьогодні не в гуморі, тому мовчить, тільки краплі поту на лобі показують, як йому складно. Одноразова лікарняна сорочка теж вся наскрізь мокра, і тому обтягує кожен його м'яз, демонструючи картинку, від якої важко відірвати погляд.
Бачу, що йому вже досить, допомагаю сісти у візок.
– Пане Сергію, – кажу “Дідусеві”, я зараз відвезу пацієнта в “сімнадцяту” і повернусь, ще попрацюємо з вами.
– Добре-добре, тільки не барися!
Мовчки кочу візок коридорами лікарні. Вже в палаті забираю пустий лоток. І не стримуюсь (кажу ж, щось з нервами):
– Вас шукають. - намагаюсь зловити віддтінки його реакції.
– Я знаю. – спокійно відповідає Ведмідь. – А поїсти більше нічого немає?
– Ооо, – закочую очі. – Вам відразу багато не можна. І що, те, що шукають, зовсім не турбує?
– А тебе ожеледь на вулиці турбує? Особливо, коли гума на авто “вбита”?
– До чого тут ожеледь?