Поселення лісорубів Венерта, яке розкинулося вздовж хвойного лісу в провінції Голтанія, мало чим нагадувало справжнє арагонське пристанище лісорубів, яких по усій Арагонії було чи мало. А вся справа в тому, що воно вже давно перестало бути таким. Як тільки місцеві лісові простори заполонило так зване лісове братство, Венерта стала першою жертвою цих відморозків, будучи розташованою на досить віддаленій відстані від найближчого гарнізону, та оточеною з усіх сторін голтанським лісом. Перед місцевими мешканцями постало питання, або скоритися своїй долі і перетворитися на пристанище грабіжників, або ж загинути від їхніх мечів. З часом до Венерти почали звозити важко поранених розбійників, де їх виходжували до повного одужання. Поступово поселення почало набирати зовсім нового вигляду. Низькі зруби лісорубів, замінювалися на досить пристойні будинки, з великими вікнами та міцними фундаментами. Запрацював ринок, на якому торгували здобутим у набігах добром, та навіть невільниками. В переважній більшості їх викуповували самі ж родичі поневолених, та торгівці зі Східної імперії, на теренах якого рабство було узаконене з давніх давен. Практично все чоловіче населення подалося у розбійники, а жінки займалися домашнім господарством та доглядали малечу, яка вже змалку бавилася у сміливих людей удачі та пузатих торговців. Здавалося усіх все влаштовувало і їхньому процвітанню нічого не загрожує, як раптом до цих лісів навідалася донька арагонського короля, з дантеськими гвардійцями. ЇЇ тепер величали войовниця Кабленхолу, а її улюбленцем з недавніх пір, стало левеня пустельник, яке повсюди супроводжувало свою господиню. І в тім, що безстрашна войовниця рано чи пізно добереться до їхнього поселення, ніхто не сумнівався. Бо вже не один лісовий табір був нею зруйнований, а всі їхні мешканці закінчували своє життя, або під мечем дантеської гвардії, або на гілці із зашморгом на шиї, на найближчому до них дереві. Отож в цей сонячний ранок, коли зі сторони торгового тракту, до їхнього поселення заїхала кінна колона дантеської гвардії, на чолі з Кабленхольською войовницею, ніхто цьому особливо не здивувався. Усіх більше цікавила доля східняка торговця, який був частеньким гостем у Венерті, і який мав нагоду особисто зустрітися із знаменитою войовницею.
Лілая зайняла найбільший будинок у Венерті, прямо обабіч ринку із різьбленим, критим ганком, на якому вона власне попивала гарячий чай, з диким медом та східними ласощами, що так запопадливо прихопив із собою східний торговець на прізвище Жюден.
Вислухавши перекладача, смуглявий торговець з вибіленим волоссям, зробив здивоване обличчя і з глибоким переконанням в розкосих очах, відповів:
Визнати своє знайомство з Гонтарієм Невловимим, це все одно, що підписати собі смертну кару. Торговець це прекрасно розумів, а тому навіть боявся згадувати це ім’я, у присутньої мисливиці за головами лісовиків та їх поплічників. Лілая ойкнула і східняк не природно округлив від страху, свої вузькі очі.
Пустельник ніби розуміючи що став виною цього людського зойку, вскочив та відбіг в сторону. Нахиляючи свою вухасту голову то в одну, то в другу сторону, він з цікавістю спостерігав за пальцем, на якому проступили перші каплі крові.
Левеня з великими зеленими очима, дивився на свою подругу і ніби намагався зрозуміти, про що вона йому говорить.
Проковтнувши з великим трудом слину, східняк привідкрив рота та з тримтячоюб губою проскиглив: