Князівство Рестулія, знаходилося на східному кордоні Арагонії з Мармонськими степами. Саме по цій причині, вона найбільше страждала від грабіжних нападів кочівників. Практично всі прикордонні поселення, цього колись багатого краю, тепер перетворилися на покинуті згарища, а родючі землі заросли чагарником. Та ось з того часу, як Арагонія та Дантесія, стали союзними королівствами, а наслідний принц Дантесії Дарій, побрався з арагонською принцесою Лілаєю, все кардинально змінилося. На цих багатостраждальних землях, на кінець то запанував мир. А завдяки родючості, на колишні згарища почали повертатися люди. Спершу це були поодинокі сім’ї, яким не було чого втрачати на попередньому місці проживання, та згодом еміграція набрала масового характеру і ось уже найбільші з поселень, перетворилися на добре укріплені форпости з добре розвинутою інфраструктурою. Заколосилися поля, з яких арагонці двічі на рік, збирали щедрі врожаї, а величний град Торсун, знову став торгівельною столицею сходу, до якого по східному торгівельному тракту, почали прибувати звідусіль торгові каравани.
Практично на четвертий день, після того як в Кабленхолі відгуляли дуже пишне королівське весілля, принц Дарій змушений був відправитися в розташування першої дантеської армії, яка розмістилася в арагонському князівстві Голтанія, відразу на кордоні зі Східним Латафійським протекторатом. А незабаром мов пацюки, повилазили на східний торгівельний тракт, недобитки лісового братства. Знову почалися грабежі та безчинства, про які вже встигли позабути у цих краях. Найвідомішим серед цих бандюків, звісно ж був Гонтарій Невловимий, якому знову ж таки, вдалося згуртувати навколо себе таких же негідників, як і він сам. Правда своє здоров’я, після важкого каліцтва, він так і не поправив, ото ж особисто в цих нападах, участі не брав.
Принцеса Лілая, на яку її молодий чоловік залишив управляння їхньою спільною провінцією, вирішила показати цим недобиткам, що відсутність дантеської армії в цих краях, абсолютно не означає безсилля лордівської влади. Під її командуванням перебувала сотня дантесьської кінної гвардії, та сотня арагонських арбалетників. Крім того вона змогла набрати майже чотири сотні рекрутів з числа мешканців Кабленхольської провінції. А цього було абсолютно достатньо, як вона вважала, щоб очистити весь східний торгівельний тракт від лісового братства і тим самим допомогти своєму батьку, який був повністю занурений у підготовку до війни з Латафією. Та нажаль її планам ще не скоро судилося здійснитися, так як з сусіднього королівства Рестулія, прийшла несподівана звістка.
Неподалік від одного з ново відбудованих поселень Кастум, дозорцями було виявлений загін кінних кочівників без будь якого гужового підвозу. Певна річ, про це негайно сповістили усю околицю а люди, які працювали на полях та в лісах, поспіхом направилися за свіжозведені зруби. В самому ж Кастумі, ця звістка чомусь не викликала особливого ажіотажу і окрім місцевого гарнізону, який зайняв свої позиції на стінах та жаровнях, ніхто на разі і не думав залишати своєї повсякденної роботи. Метушня людей, гавкіт собак та бродіння домашньої птиці. Все як завжди, в буденний сонячний день. З кузні, яка ще не обзавелася власними стінами, доносилися удари ковальських молотків, а жінки завзято обговорювали візит мормонів, як одну із яскравих подій з минулого ярмарку. Коваль Жура, в довгому шкіряному переднику, остудивши черговий костиль у зашипівшій від розпеченого металу воді, кинув кліщі до інструменту, та обтираючи ганчіркою спотіле лице, вийшов за майбутні стіни кузні. За ним слідом вийшов і його син Скиба, який працював у свого батька підмайстром. Їхній рід Савичів, походив від місцевої народності татхів, і славився відомими майстрами саме в ковальській справі. Савичі дуже цінувалися в навколишніх поселеннях і не дивно, що з ними хотіли поріднитися чи мало заможних поселенців. Та ось єдиний син, завів шушлі-мушлі, із сусідською дівкою, сімейство якої ледве давало собі раду, через малий наділ та великою отарою дітлахів. «Поговори з ним, ти ж батько» - лунали в його голові слова його навіженої. А як тут поговориш. Хлопака вимахав майже два лікті росту. Батькового не їсть, тай ще хату допомагає зводити. Візьме тай плюне. Характером точно в нього пішов.
Там вдалині, відразу край зруйнованого від пожежі вітряка, піднімалася курява, та хто її спричинив, поки що видно не було.
Скиба зачерпнувши кухлем води з високої дерев’яної бочки, на мит завмер, покусуючи губи.
Хлопець із жадібністю випив дощової води та знову зачерпнувши кухлем, підійшов до батька. В ту саму хвилину, заскрипіла фіртка в сусідській хаті та з неї вийшла молодиця стрункого стану і з довгою чорною косою. Обидва поглянули на дівчину а тоді один на одного. Скиба не стримав посмішки та відвів очі, а батько зробивши три ковтки з кухля, решту вилив собі на розпечену голову.
А ще за хвилину якась жінка заголосила: