Тітка Мері хмикнула, але обличчя її трохи пом'якшало. Раптом у коридорі з'явився Михайло Олексійович. Він почув із вітальні голоси та вийшов подивитися, хто прийшов.
— Рада? Ти повернулася? — не дивлячись на страхи дівчини, він швидким кроком підійшов до неї та обійняв. — Мері, чого ти тримаєш гостей на порозі? — чоловік простяг руку Альбрехту. – Я Михайло Богатирьов – чоловік Марії. А ви друг Ради?
Альбрехт полегшено потис його долоню. Від цього чоловіка повіяло якимось незрозумілим спокоєм. Поки він поряд, тітка не зможе сваритися з Радою.
— Альбрехт Шліман. Я її наречений. Ми заручені.
Брови Михайла Олексійовича піднялися.
— Ну, це змінює справу. Мері, йди постав чайник. Потрібно відзначити повернення племінниці.
Жінка забурчала, але розвернувшись, пішла у будинок.
— І жити ви зібралися тут...
— Ні! У родовому особняку Вольфрам! – крикнула їй услід Рада. – Тож ми не на довго.
Михайло Олексійович запросив їх увійти в будинок. Радість на його обличчі вивітрилася. Коли вони зайшли до вітальні та сіли на диван, він заговорив уже іншим тоном.
— Надіюсь, тобі є чим пояснити своє зникнення на два роки? Ми з Мері тебе шукали. Ти навіть не уявляєш, що нам довелося пережити!
— Вибачте. Я все розповім. Хоча оповідання моє буде довгим, я сподіваюсь ви мені повірите…
— Ти знаєш, що я до тебе завжди добре ставився. Не скажеш цього про твоє ставлення до мене.
— Я змінилася, Михайле Олексійовичу. Мені за ці два роки стільки довелося пережити, що іноді замислююся, як я не зійшла ще з розуму. Якби не Альбрехт, мене б тут не було.
– Я вірю. – чоловік усміхнувся. – А ось і чай. Ви вчасно приїхали. Мері купила печиво зі згущеним молоком. Твоє улюблене, Радо.
Дівчина не змогла стримати усмішки. Їй було приємно, що хтось пам'ятає про таку дрібницю.
Поставивши тацю з чашками на стіл, Марія Федотівна сіла у крісло. На якусь мить по кімнаті повіяло холодком. Михайло Олексійович зітхнув, запрошуючи Раду з Альбрехтом спробувати печиво.
На деякий час в кімнаті повисла мовчанка, доки вони пили чай. Увесь цей час Рада перебирала в голові, все, що трапилося з не за ці два роки. Вона згадала, як зустрілася з Альбрехтом біля річки, їхній перший вальс, і новину, що подорожувала з братом Великого герцога. Як вони їздили до Філанти, билися біля Рамура, Віджио, Рамб. Морл що встромляв кинджал Альбрехту в серці. Потім – Гармонія, – багато чарівних днів, проведених на гастролях.
Стільки всього сталося, що не вкладалося в голові. І це вона ще не згадала, їхню подорож по імперії.
За десять хвилин Раді таки довелося порушити мовчання. І вона розповідала все, починаючи з моменту приїзду до особняка Вольфрам - Солонгтон, закінчуючи поверненням у двадцяте століття.
Розповідь зайняла майже дві години, так що довелося сходити ще раз нагріти чай. Іноді щось Альбрехт додавав, іноді вони просто перекидалися швидкоплинними поглядами, поринаючи у спогади.
— Вражаюче. Я б тепер почитав книгу з історії отієї вашої Аладеї. Те, що ви розказали, це неймовірно. – після того, як вони замовкли, промовив Михайло Олексійович.
Тітка Мері закотила очі.
— Справді вражає. — буркнула вона.
Коли Рада розказувала про матір, вона помітила інтерес в очах тітки. На жаль у неї не залишилося її фотографії, щоб показати.
Побачивши, що тітка Мері збирається йти мити чашки. Рада пішла слідом.
— Нам треба поговорити. — дівчина зупинилася на порозі кухні.
— Чи не цим ми займалися останнім часом? — кинула на неї побіжний погляд жінка.
— Мені справді шкода, що так тоді сталося. Я не можу нічого виправити. Але зараз це вже не важливо. Я вагітна.
Після цих слів жінка раптом завмерла, а потім поклавши чашку у рукомийник повернулася.
— Ти що? — її голос здригнувся. У ньому промайнув неприхований біль.
— Альбрехт ще не знає. Я знаю, що він хотів дітей, але через моє прокляття запевнив, що це для нього не важливо… Коли йшов за мною він не знав, що я вже вагітна.
— Що ти хочеш? — важко зітхнувши, жінка подивилася на Раду.
— Якщо з нами щось станеться не залишай мою дитину. Я не хочу, щоб вона також росла у дитячому будинку.
Тітка Мері кивнула.
— Не якщо, а коли… — буркнула вона. Рада почула, підібгавши губи, щоб стримати потік несподіваних сліз. — Мені шкода. Але це ціна вашої магії. За дитину не хвилюйся. Я й тебе любила, хоча ти ніколи не цінувала цього. Який у тебе термін?
Рада знизала плечима.
— Я не знаю. Після переходу між століттями по відчуттю додався місяць. Я хочу відвідати лікаря. Але не знаю куди йти. — Рада розповіла про свої побоювання.
— Так, краще на Аладеї. Не тягни з цим.
— Якщо ми вже дійшли згоди я хочу поставити у вас арку телепорту.