Я тиша, та не твоя,
тобі я стану краплинною отрути.
Для когось рай, але для тебе
я буду полум'ям із пекла ..
Аріленна.
Я мила посуд у таверні, у залі було шумно, багато відвідувачів випивали й починали голосно сперечатися, навіть бійки почастішали.
Останні події у місті викликали багато розмов серед простих людей, особливо серед незадоволених теперішнім політичним ладом і самим королем Каасеном, який не переймався людьми, тільки магами.
Правова система геть застаріла, вона не змінювалася... Взагалі не змінювалася з приходом до влади Каасенів.
Права людей утиснені настільки, що ми фактично раби, і наш добробут, життя, залежить виключно від магів. А коли на вулицях міста люди побачили мару, після випадку в Академії, з'явилась надія: крихітна, хитка, але надія, що щось зміниться, що є сила, яка може протистояти Каасенам і магам.
Тому усі чекали, що буде далі, ніхто точно не знав чи стане краще, але точно відчували вітер змін.
Уже дванадцята ночі. Мене чекає Лексіан, я ледь домовилась з ним, що надалі працюватиму у таверні. Він погодився, але з умовами, що працюватиму тричі на тиждень, тільки на кухні, до дванадцятої, і він особисто проводитиме мене до гуртожитку.
Я після довгих сперечань погодилася, але не була впевнена, що господар таверни погодиться. Лексіан був іншої думки, і після їхньої короткої, приватної розмови, господар був згідний на все, без зайвих запитань. Я вже й не дивувалася...
Мінус тільки у тому, що у таверні до мене гарно ставилися, і офіціантки, і кухарі, і господар. Я з усіма товаришувала, але після того, як вони побачили мене з Лексіаном, то почалося те саме що в Академії. Особисто мені ніхто нічого не говорив, але я все й так бачила. Це вони ще про заручини не чули, заручної каблучки не було. Ми з Лексіаном вирішили все тримати в таємниці, поки ситуація з марами та тінню не з’ясується. А я ніяк не наважуся розповісти про Борена. Це з'їдає мене зсередини, тому думка про те, що я поспішила все частіше крутиться у голові. Чому я сказала «так»? Чому погодилася? Сама ж обіцяла, що ніяких стосунків, романтики, поки не позбавлюся Борена...
Я зняла фартух, взяла свої речі, попрощалася з усіма і вийшла у зал. Лексіан сидів за столиком і побачивши мене піднявся, підійшов, поцілував у щоку, і ми вийшли:
— Сумував за тобою!
— І я за тобою!
— Сьогодні говорив з Аргаріусом, він просив, щоби ми зайшли у Міністерство, щоби ти подивилась на талісмани, які зробили штатні рунологи, для магічно необдарованих адептів.
— Так, звісно!
Дорогою я думала про талісмани, і про те, що я не впевнена чи зможу допомогти...
Ми зайшли у Міністерство, двері нам відкрив скелет і провів на другий підземний поверх, до майстерні. Саме тут і виготовляли талісмани. Не знала, що у Міністерстві є такі приміщення... Першим зайшов Лексіан:
— Світлого вечора, Алтеріане!
— Світлого, Лексіане! — двоє перевели погляд на мене, а мені так незручно стало, що я й слова вимовити не могла, просто мовчки опустила очі.
— Світлого вечора, містер Аргаріус.
Він промовчав, нічого не відповів... Починається, нова серія, невже він, як ректор, не вітатиметься зі мною?
— Світлого вечора, міс Аріас! Присідайте!— після тривалої паузи, таки промовив він.
Говорив дуже холодно, і старався не дивитись на мене. А я чомусь хотіла спіймати його погляд, хотіла дізнатися, що він думає, відчуває...
— За вашою ж порадою міс, і моїми стараннями, штатні рунологи виготовили талісмани із чистого срібла. Агісхьяльм — досить важко вимовити сучасній людині, не знаходите?
Лексіан допоміг мені присісти, тепер я добре роздивилася Аргаріуса. Він виглядав втомленим, так ніби не спав увесь час, що ми не бачилися.
Інформацію, який краще виготовити талісман, передала через Лексіана. Я довго думала над цим, і зрештою мені підказала сама книга. Я з нею погодилась, бо це був найкращий варіант, який не тільки врятує від мари, а взагалі є досить універсальним.
Талісман Агісхьяльм виступає ефективним інструментом для досягнення мети. Він здатний приводити суперників в стан паніки, а в окремих випадках — жорстоко знищити їх. У звичайному житті амулет допомагає вирішити спірні ситуації на свою користь, «продавити» потрібне рішення, вплинувши на навколишніх людей, зберегти енергетичний баланс господаря, при необхідності — очистити ауру та додати сил.
Існує чимало варіантів виконання цього рунного ставу. Однак основа у них однакова — вісім Рун Альгіз (захисних копій, з вигляду схожих на риб’ячий скелет з тризубом на кінці), що змикаються в одній точці. Кількість кіл, що обрамляють Альгіз, символізує число захисних рівнів. Доповненнями до Альгіз можуть виступати різні рунні знаки, що належать до старшого Футарку:
Найкраще талісман доповняють руни Турисаз (ім’я Тора на стародавньому діалекті), та Хагалаз.
Вони підсилюють дію оберега.
Простій людині без магії, у нашому королівстві він буде дуже корисним.
— То можете називати талісман, так як його називають у народі — "Шолом жаху"!
— А я не з селянської родини міс, тому не буду собі таке дозволяти! — він навмсино образив мене, вказав на низьке походження...
— Достатньо, привіталися, тепер до справи, пізно вже! — здається, не одній мені незручно було, Лексіан також нервував, хоч як завжди чудово тримався.
Аргаріус піднявся з-за столу ітажестом показав, щоби ми слідували за ним. Він зайшов у суміжну кімнату майстерні. Їх тут було кілька. Та у яку зайшли була основною робочою територією. Тут було три столи, окремі робочі місця, повністю влаштовані для роботи з металом, з витяжками, щоби витягувати шкідливі випари, паяльники, плавильні чаші, навильники різних форм та розмірів, пінцет, ваги, пінцети різної форми та конфігурації притискних губок. Плоскогубці, круглогубці призначені для утримання і згинання деталей. Кусачки для відкушування частин деталі в потрібному місці. Ножиці (звичайні й шпіц-ножиці з короткими ручками) , які використовують для різання листових і тонких деталей. Лобзик по металу невеликого розміру з полотном зі сталі, що має однобічну нарізку зубчиків. Застосовують для нарізування пазів, вирізки візерунків і інших ювелірних операцій. Молотки з бойками різних форм: плоскі, закруглені, кулясті, клиноподібні — як металеві, так і з інших матеріалів, в тому числі з твердого дерева.