1.
І ось добігає до кінця червень. Прекрасний і красивий місяць. Але Еліна не любила, коли він закінчувався. Адже після іспитів, як завжди, їй доведеться їхати в рідне село, допомагати батькам по господарству і знову вислуховувати про те, що їй уже 23, а вона ще не одружена, дітей немає, та й досі самотня. Останнім часом ці думки їй не давали спокою. Психолог, до якого вона ходила після пар, наголошувала: «Живи своїм життям».
Але її життя було одноманітним: друзів не заводила (не любила компанії), на роботу не влаштовувалась (батьки просили вчитися, а не працювати), а у вільний час гуляла парком та час від часу писала вірші. Отож їй не залишалося нічого, окрім змиритися і пливти за течією під назвою «Життя».
Вона завжди знала, що ось наступного року закінчить магістратуру та й поїде назад у своє село, де буде працювати туди, куди її влаштує мама, можливо колись зустріне якогось чоловіка та й буде вже з ним. Вона ніколи про це не замислювалась, адже для її батьків була головною її освіта.
Чого ж хотіла сама Еліна? Вона сама не знала, адже з дитинства їй говорили, що і як робити.
Але цього вечора прогулянка парком була досить дивною...
2.
Була п’ятниця. Майже усі студенти їхали до батьків, лише одиниці залишалися в гуртожитку. Еліна жила в кімнаті з однією дівчиною. Вони рідко спілкувалися, все що вона про неї знала це те, що її звати Марися, у неї купа друзів і вона вчиться на факультеті журналістики. Еліна ж навчалася на вчителя історії. Тому, коли вона зайшла в кімнату залишити речі, Еля не здивувалась, що тут було порожньо.
- Оце в неї життя, веселе. А я... знову парк, морозиво придбаю і візьму блокнот, можливо буде натхнення... – напівголосно сказала дівчина.
Прийшовши в парк, Еліна сіла на лавочку. Їй звідси було видно озеро, лебедів, красиву статую, зроблену з куща, у формі жирафа і невеликий майданчик, де зазвичай гуляли люди з собаками. Вона відкрила блокнот і почала писати:
Я відчуваю тихий подих вітру
Який торкається легенько до руки
Відкриє знову звуків він палітру
І прошепоче: « Я тут на
Вона не встигла дописати останнє слово, адже якийсь великий пес вихопив з її руки ручку і втік. Дівчина хотіла кричати, але внутрішня сторона просила не привертати до себе увагу.
- Арнольд! – почула вона голос хлопця. – Віддай ручку! Фу!
Хлопець підбіг до дівчини і захекано сказав:
- Вибач. Я не знаю, що на нього найшло, він хороший собака, але любить ручки, ми вдома всі від нього ховаємо.
- Все добре. – Еліна встала, поклала зошит у рюкзак і вирішила піти в гуртожиток. – Залиште її собі.
- Ні, я віддам. Арнольд!
Хлопець був високий, певно всі 190 см! Проти Еліниних 155 см справжній велетень. Гарно коротко підстрижений, але весь в татуюваннях. Еліні такі хлопці здавались грубими. Але цей поки здавався милим.
Пес, махаючи хвостом, біг весело граючись ручкою в зубах. Він був великим, білим з різними цятками на шерсті. Хлопець погладив пса, насварив його за погану поведінку і дав смаколик за те, що той все-таки віддав річ власниці.
- Дякую – промовила Еліна забираючи свою вже погризену псом ручку.
- Давай я компенсую втрату ручки кавою? – запитав хлопець в дівчини.
- Ні... Ні, не треба.
- Я наполягаю, адже Арнольд теж просить.
Еліну чомусь ці слова змусили зашарітися. І опустивши голову вниз, вона тихо промовила:
- Якщо тільки кава з морозивом.
- Чому так тихо? – хлопець хотів вибачитися, але йому стало цікаво, що вона писала. – Так може розкажеш що ти писала у блокноті. Просто я тут ніколи не бачив дівчат з ручками і блокнотами. Ти зрозумій, я ж тут зранку гуляю, ввечері рідко.
Еліні не подобалося у ньому абсолютно все. Але щось притягувало.
- Вірші пишу.
- Ого! А почитаєш хоч один?
Дівчина набралася сміливості і відповіла:
- Якщо до кави буде ще круасан я подумаю.
- О звичайно! Давай я пса залишу вдома і ми підемо на каву. Тільки почекайхвилинку. Я тут недалеко живу.
Хлопець взяв пса і пішов за парк. Еліна сиділа і думала, може це все не правда, може він не повернеться, може їй краще повернутися до гуртожитку.
3.
Поки її думки крутилися у неї в голові, хлопець вже повернувся.
- До речі, я Дем’ян.
- Еліна.
- Дуже приємно познайомитись.
- Взаємно. – Еліна посміхнулася.
- Слухай, а ти десь навчаєшся? Чи працюєш?
- Я навчаюся в університеті імені Івана Огієнка на вчителя історії. А ти?
- Я працюю барменом в нічному клубі «Вепр».
- Я ніколи не була в нічних клубах. – чесно зізналася Еліна.
- Та ну, це треба виправити. Давай сьогодні, за мій рахунок. Якщо тобі не сподобається обіцяю ми негайно покинемо його і я проведу тебе додому.
- Можна мені не погодитися?
- Та ми ж один раз живемо!
- А якщо мене не випустять в гуртожиток?
- Я обіцяю до опівночі ти будеш там.
Еліні дуже хотілося спробувати таке життя, але вона вагалася між батьками і своїм бажанням. Але коли їй подзвонила мама, вона швидко взяла слухавку, сказала що читає книгу і швиденько попрощалася.
- Щось сталося? – запитав Дем’ян у дівчини, яка помітно поблідніла.
- Ну як... Я вперше збрехала мамі...
- Ну то вітаю! Пора жити власним життям!
Він взяв дівчину за руку і повів у найближчу кав’ярню. Зайшовши всередину, Еліна широко відкритими очима дивилася на кожну деталь: лампочки, які ледь горіли створювали романтичну атмосферу, картини, на яких були зображені кумедні звірі дуже влучно вписувалися в інтер’єр закладу, стільці та столики були матові, ледь оливкового кольору. І все це доповнювала музика. Дем’ян подивився на неї і зрозумів, що вона ніколи не ходила по таких закладах.
- Іди обирай столик, а я замовлю нам каву.
Еліна сіла за столик біля вікна, з якого було видно той парк, де вони зустрілися. Вона насолоджувалася кожною секундою проведеною в кав’ярні. Запах смаженої кави заповнив приміщення. Дем’ян з кавою і двома круасанами сів навпроти.