Всю, на диво, недовгу дорогу, чи то вона здавалася недовгою через те, що мені було цікаво, Вова розказував мені про село і його жителів. З цих розказнів я змогла запам'ятати лише одного діда Василя, який в них є трохи неврівноваженим, попри те, що він не пияк, а також про деяких бабів, декотрі з яких є майстриням прокльонів. І так-так, ви правильно думаєте, баба Явдоха, яка його тоді вдарила, є однією з них.
— ...А ось тут жиє баба Акилина. — продовжував мій екскурсовод, вказуючи на таку, як всі, стареньку хату. — Вона в нас шось типу знахарки. У неї є внучка Катя, з яков ти, можливо, потім познайомишся.
— М-м-м, ну, побачимо, що з цього вийде... — мовила я задумано.
Ми пройшли ще кілька метрів і зупинилися біля якогось будинку, такого ж старого, як інші. Мені здалося, що я його вже десь бачила. Брама була іржавою і покритою якоюсь рослиною, можливо, барвінком. Не зважаючи на старий вигляд, дім мав євровікна. Це мене трохи здивувало. На подвір'ї із де-не-де вищипаною травою, яке було недалечко від хати, ходили кури, гуси, індики, качки і всі їхні "діти". "Не здивуюся, якщо почую в тій старій стайні, яка ззаду будинку, рохкання якоїсь льохи..".
— Ось ми і біля твого нового дому. Тут живе твоя улюблена бабуся, а збоку жию я. — повідомив Вова, показавши на сусідній будинок. Примруживши очі, щоб впізнати хату, я не помітила, як мій новий знайомий став переді мною і неочікувано запхав мені до рота невеличке яблуко. Я відразу закліпала і здивовано подивилась на нього.
— Фо ти фобиф?? — попробувала сказати я, але яблуко в роті зіпсувало мою мову. Хлопець насмішкувато подивився на мене і швидко зупинив мою спробу витягнути фрукт.
— Ні-ні-ні, це потрібно для того, щоб ти пройшла ритуал посвячення як новий житель нашого села.
— Фо?
— Не "фо", а "прошу". — виправив він мене так, що це вибісило. Та не встигла я як слід обуритися, як на мене вилилося ціле відро, дякувати Богові, не холодної і, напевно, чистої води.
Я різко закрила очі від несподіванки і, виплюнувши то чортове яблуко з рота, закашлялася. Сорочка і джинси стали мокрими і я відчула, як моє вбрання прилипло до шкіри. "Та що, в дідька лисого, відбувається??! Звідки то відро тут взялося?!".
— О, тепер ти повноцінний селюк. — "Він що, пишається щойно зробленим ділом??" - нервово промайнуло у голові і я, ще трохи відкашлявшись, поправила волосся, яке закривало мені лице, щоб люто подивитися на його задоволену фізіономію.
— У вас тут, взагалі, нормальні люди є? Яке ще посвячення, у біса?!
— Не знати, чи є. Та й не пихти сь так, йго кожен проходить, ти не їдна така. — пробував, напевно, заспокоїти мене він. Та в нього це не вийшло.
— Божечки, ви тут всі ненормальні, я зрозуміла... Ще й то дурнувате яблуко! — я приречено викручувала залишки води з волосся, а потім помітила, як він простягнув мені рушничок. Змірявши його зверхнім поглядом, я прийняла потрібний мені предмет, водночас фиркнувши. "Добре, що хоч валіза не мокра".
— Ну, я свою справу зробив, тому можу йти. Гарного ти дня, Дурастьо. — усміхнувшись, сказав мій кривдник, після чого залишив мій багаж, розвернувся і попрямував до свого дому. Я знову не без підстав обурилась, почувши не знати як зароблене прізвисько.
— Тобі того ж бажаю, тільки навпаки і в два рази! — крикнула я йому в спину як відповідь, а він лише повів рукою, що означало, напевно, "говори, говори". "Ох, як ж він мене дратує! Щоб цьому поганцю добре було!" – я нервово тупнула босоніжком по чомусь м'якому. Подумала, що це "щось" занадто м'яке як на землю, і помітила, що то я так тупнула з усієї сили в гній. "Фу! Господи! Що я тут забула?! Мамо, я хочу додому! Заберіть мене до Львова!" – я з огидою на лиці почала якнайсильніше терти босоніжок об траву, щоб витерти той гній.
— Ой, та то ж Настуся моя приїхала! Дівчинко, ти сь так виросла! Справжня красуня! — почула я традиційні слова бабусі, після чого підняла голову і побачила її саму біля брами. Швидко витерши своє взуття, я поспішила до неї. Ми обійнялися, хоч я і була мокрою. Вона "зйойкала" і, сказавши, що це так справді з кожним новим, хто приїжджає до села, повела мене в дім, щоб дати якесь сухе хатнє вбрання, попри те, що я говорила, що маю що вдягнути. Моя тимчасова домівка виявилася набагато затишнішою, чистішою і доглянутішою, ніж я очікувала. "Напевно, батьки їй допомагали з тим, щоб краще облаштувати цю хатину..." - промайнуло можливе припущення у голові, коли очі натрапили на, напевно, новий холодильник, деякі полички, шафу і меблі в кухні.
— Ось, сонечко, ту твоя кімната. — повідомила бабуся, коли ми пройшли вітальню, і відчинила переді мною теж нові двері моєї, як вона вже сказала, нової кімнати. Я подякувала і повільно зайшла, сказавши, що зараз перевдягнуся і прийду обідати.
Моє нове житло було світлим і чистим. Зліва від дверей було велике вікно з гарними, довгими, ніжно-фіолетовими шторами. Обіднє сонечко пробиралося крізь білий тюль. Справа стояв невеличкий бежевий комод з великим дзеркалом. За зберігання мого гардеробу відповідала досить велика, напевно, дубова шафа, яка стояла збоку від комоду. "О, навіть піч є!" - зауважила я, як старі кажуть, п'єц, який стояв з іншого боку комоду.
Велике і, напевно, м'яке ліжко розмістилося прямо навпроти дверей. Гарне покривало із різними візерунками у вигляді фіолетових квітів, накривало його і доволі грубі подушки.
Я поки що вирішила не складати одяг до шафи, а просто перевдягнутися. Знявши мокре вбрання і ще трохи повитеравши своє волосся і тіло рушником, я зраділа, що трусики не змокли, і одягнулася в нову, досить стареньку жовту футболку і зручні, напевно, волейбольні чорно-жовті шорти. "Блін, а він, напевно, побачив все, чим мене обдарувала природа!" – подумавши про це, я обурилася і трохи почервоніла. Чуть-чуть причесавши мокре волосся, я вирішила залишити його розпущеним, щоб швидше висохло. "Що то за посвячення, взагалі, таке? Абсурд якийсь!" - знову обурювалася я, стоячи перед дзеркалом і розглядаючи себе. "Добре, що хоч туш у мене водою не змивається", – подякувала я не знати кому і подумала, що було б непогано змити її, щоб очі (чи то вії), як мама каже, "відпочили".
Після ще деяких досліджень своєї кімнати, я вийшла і, зачинивши за собою двері, відправилась до кухні.
#3172 в Молодіжна проза
#11461 в Любовні романи
#2819 в Короткий любовний роман
Відредаговано: 09.07.2020