Розділ 16
Сірий Янгол
«Мені не цікаві люди, які не віддають душу.»
Аліса Фрейндліх
Яга сотворила у повітрі якісь незрозумілі вогняні ієрогліфи і задоволено констатувала:
— Все! Готово! — потім повернулася до Івана і запитала:
— Чого стоїмо, кого чекаємо? Ану, марш у хатинку, зраднику пацючий ! І тільки спробуй ще що-небудь утнути, — зажарю!
— Ой-ой, уже боюсь. — посміхнувся на ці погрози Ваня. — Ніби я вас не знаю, бабо. Не намагайтеся виглядати гірше, ніж ви є насправді. Усе одно не повірю.
— І все-то він знає, і все-то він розуміє. Прямо другий Кашпіровський. — промимрила Яга. — Тільки одного тобі не зрозуміти ніколи: яким способом я буду повертати твоє астральне тіло назад у фізичне. До речі, про тіло. Може, ти передумав? Може, ти уже не хочеш повертатися? Я тобі встигла більш підходящого носія підшукати. Якби ти тільки знав Ванюшо, скільки порожніх оболонок ходить по вашій планеті? І всі просять, щоб я зжалилася і наповнила їх.
— Невже існують тіла без душі? — здивувався Іван.
— Ти добре сказав: існують. І знаєш, багатьом це навіть не заважає. Навпаки, подобається. — баба Яга почала загинати пальці на руці:
— Вбивці, злодії, ворожбити, відьми, депутати…
— І депутати?
— А чому ти дивуєшся? Душа зазвичай працює у зв’язці із совістю. А з останньою у таких типів особливі стосунки. Хочуть мати душу, а по-совісті чинити складно. От і виникає дилема. Доводиться обирати щось одне: душу, чи гроші. То як, погоджуєшся?
— На що саме?
— Ото нетямуща дитина. На іншого носія, на що ж іще? Твоє фізичне тіло уже застаре для тебе, як я розумію. Одну четвертину свого життя воно прожило. Навіщо тобі таке? Хочеш, я зроблю так, що ти заново народишся і оселишся у рожевожокому маляті? Обіцяю адекватних батьків-багачів. У тебе з’являться величезні перспективи. Само собою, безмежні можливості для самореалізації. По рухах?
— Стоп, Яга. Гарно стелиш, та погано лягати. А що буде з моїм нещасним фізичним тілом?
— Відомо що. Поживе собі овочем, а потім, як і всі, тихенько припинить своє існування. А можу підселити до нього якогось гарненького бісика, щоб сумно не було. Ну що, приймаєш таку пропозицію?
— Знаєш, Ягусенько, вправно сватаєш, та наречена не для мене. Можливо, запропонуєш інші варіанти?
— А що може бути краще від того, що я уже запропонувала? Хоча…
— Хоча — що? Сказала «а», кажи і «бе». — почав наполягати Іван. Він зручно умостився на антикварне ліжко з фігурними бильцями і обперся на кругленькі металеві кульки, що прикрашали спинку. Старі пружини навіть не писнули, ніби Іван нічогісінько не важив. Це й не дивно. Він же — астральний, то чого тут дивуватися. Неподалік з деяким побоюванням умостився Кіт Баюн. Він знав Ваніну схильність до підступних ударів ногою, тому зайняв строкату плетену доріжку, що бабця вив’язала на дозвіллі для свого улюбленця, і теж приготувався уважно слухати.
Баба Яга узяла помело, відчепила держак і пошурувала ним у печі. Вогонь розгорівся з новою силою, кидаючи жарини на закіптюжені від сажі, стіни.
— Не тягни кота за хвіст. — промовив до старої Ваня і покосився на Баюна: « А твій я із задоволенням смикнув би, та руки бруднити не хочеться.» — кіт навіть оком не кліпнув. — «От противний лицедій! Знає, що не зачеплю при господині.»
— У сенсі? — перепитала Яга.
— Ти про що? А, про це! В українській літературній мові існує фразеологічний зворот: тягнути кота за хвіст. Так говорять про повільних або ледачих людей, які ніяк не можуть почати або закінчити розпочату справу.
— Не переживай. Волохатик уже звик до твоїх хра-зе-у-ло-гіз-мів. Хух, насилу вимовила! Ти, Івасю, сиплеш ними, як із дірявого мішка. Де треба, і де не треба. Навіть я уже заразилася цією хворобою. Вони колись у тебе закінчаться, чи ні?
— Боюсь, що ні. Українці — народ з унікальною, колоритною мовою і не менш багатими традиціями. Порівнятися з ним ніхто не зможе. І я гордий з того, що народився в українській сім’ї. Розумієш, до чого я хилю?
— Здається, розумію. — глибокодумно закивала бабця.
— Тож зарубай собі на носі, що міняти я нічого не збираюсь. Але вислухати твої думки — усе ж вислухаю. Відчуваю, що ти маєш сказати мені щось важливе. Чи не так?
— Нічого рубати на носі я не збираюсь. — почала ображатися бабція. А ти, Іване, грубіян, яких пошукати!
— Та це ж не в прямому сенсі, Ягусе! Я ж казав уже…
— От, капосник, знову ті мовні звороти! — скривилась лісовичка. — Зрозуміла. Не дурна. Дурна б не зрозуміла.
— Так про що важливе ти мені хотіла сказати, бабусю? Вибач, що незрозуміло висловився.
— А що, колись було інакше? — ображено насупилася Яга. Та довго ображатися на Івана вона не вміла, тому уже через хвилину її старече обличчя прояснилось і вона почала розповідати:
— Річ у тім, що я планую подарувати тобі талан. Не те, що я тебе сильно люблю, Ванюшо. Просто є у мене один хлопець на прикметі. В учні бажала його запросити. Дуже великі надії я покладала на нього. Та не виправдав він моїх сподівань.
Яга встала і підійшла до найбільшого дзеркала. Потім зняла з нього легеньку фіранку у біло-синій горошок і зробила пазурами певні маніпуляції. Молочне сяйво змінилось на зображення нічної автостради, по якій на шаленій швидкості проносилися розцяцьковані іномарки.
— О, вибач, будь ласка, це відео не з тієї опери. — знітилася велетка. — Страх, як стрітрейсинг полюбляю. Це моя слабкість з юності.
— Стрітрейсінг, чи стрітрейсерів, бабуню? Це велика різниця. — посміхнувся Іван.
— Неважливо. — відрізала Яга. — Ти про це у Мари запитай. Вона тобі розкаже.
#729 в Фентезі
#172 в Міське фентезі
#54 в Містика/Жахи
міфічні істоти і пригоди, магія_містика_жахи, супергерой поруч
Відредаговано: 24.02.2021