Позовна заява у справі за адміністративним позовом про оскарження постанови у справі про адміністративне правопорушення, зафіксовано у автоматичному режимі, винесеної стосовно власника транспортного засобу.
До ________________________ суду _____________
(Підсудність на підставі ч.1 ст.25, ч.1 ст.286 КАС України)
Позивач:
(Особисті дані – прізвище, ім’я, по батькві, адреса реєстрації (адреса проживання, якщо відрізняється), індивідувальний податковий номер, номери засобів зв’язку, за наявності – адреса електронної пошти).
Відповідач:
(ПІБ, посада поліцейського, який виніс оскаржувану постанову, службова адреса, телефони підрозділу.)
За адміністративним позовом щодо оскарження рішення суб’єкта владних повноважень у справі про притягнення до адміністративної відповідальності,
ПОЗОВНА ЗАЯВА.
Ціна позову: не підлягає оцінці.
Звільнено від сплати судового збору на підставі ч.4 ст.288 КпАП України, правовий висновок щодо звільнення від сплати судового збору у справах про оскарження постанов у справах про адміністративні правопорушення: Постанова Колегії суддів Судової палати в адміністративних справах Верховного Суду України від 13 грудня 2016 року у справі № 306/17/16-а.
«___»_________20___р. Відповідачем винесено стосовно мене постанову у справі про адміністративне правопорушення, передбачене ч. ______ ст. ___________ КпАП України.
Зазначена постанова винесена безпідставно та з істотним порушенням моїх прав, не відповідає обставинам справи та вимогам закону, а тому підлягає скасуванню.
При цьому зазначаю, що, у відповідності до ч.2 ст.77 КАС України: «В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб’єкта владних повноважень обов’язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
У таких справах суб’єкт владних повноважень не може посилатися на докази, які не були покладені в основу оскаржуваного рішення, за винятком випадків, коли він доведе, що ним було вжито всіх можливих заходів для їх отримання до прийняття оскаржуваного рішення, але вони не були отримані з незалежних від нього причин.»
У оскаржуваній постанові суть порушення викладено таким чином: ««___»_______202__р. за адресою: ______________________________________________________________, зафіксовано транспортний засіб, особа, яка керувала транспортним засобом, _____________________________________________________________________________, чим порушила ___________________________». (Підставити дату, місце, суть порушення, пункт ПДР, вказані у постанові.) Далі вказано статтю КпАП України, якою передбачено відповідальність за вказане порушення. За вказане порушення накладено штраф у розмірі ___________. (Підставити вказаний у постанові розмір штрафу.)
Постанова не відповідає вимогам закону та винесена із порушенням моїх прав.
Так:
«4. Конституційний принцип правової держави передбачає
встановлення правопорядку, який повинен гарантувати кожному
утвердження і забезпечення прав і свобод людини (статті 1, 3,
частина друга статті 19 Основного Закону України) ( 254к/96-ВР ).
Конституція України ( 254к/96-ВР ) визначає основні права і
свободи людини і громадянина та гарантії їх дотримання і захисту,
зокрема: права і свободи людини і громадянина, закріплені в
Конституції України ( 254к/96-ВР ), не є вичерпними; конституційні
права і свободи не можуть бути скасовані; при прийнятті нових
законів або внесенні змін до чинних законів не допускається
звуження змісту та обсягу існуючих прав і свобод (стаття 22)
( 254к/96-ВР ); громадяни мають рівні конституційні права і
свободи та є рівними перед законом (частина перша статті 24)