І от з Гонконгу прибула Герда з повною інформацією про Люсі Фармер. МВ усе це пересортувала, профільтрувала і записала Марисі - просто як довідкову інформацію, щоб знати свою легенду. У самої Герди всі спомини Люсі і секретарки з поліції стерли, крім професійних знань - вистачить уже, навчені гірким досвідом.
Документи Люсі Марточка-3 підробила так, що жоден експерт не засумнівається - у Марточок ручки тонкі, ніжні і дуже чутливі, а очі - що мікроскопи. Марточки взагалі створені були для таких тонких робіт. Марися не поїхала в Гонконг - не велике цабе, так сліди замітати. Прибула на Хариму як завжди, на Баті, вийшла на берег у затишному містечку під розлогим деревом, що схилилось над водою, куди завжди причалювала. Але раніш вона була філіппінцем середнього віку, а тепер - красива, струнка дівчина з невеликим саквояжем.
Марися пішла прямо на віллу мадам Буресвіль. «Для нашого брата ніяких рекомендацій не потрібно, мадам у нас ручна, це добре!» - думала Марися. Мадам саме сиділа, нахнюпившись, і думала, що таку гарну медсестру, як Герда, їй важко буде знайти. До мадам приходило багато бажаючих у неї працювати, але вона все вередувала - то досвіду в кандидатки мало, то посмішка якась хитра, то незграбна, то неохайна.
- Мадам Емілія, до вас дівчина дуже симпатична на роботу найматися прийшла! - сказала Лінда.
- Запрошуй її, Лінда! - відповіла мадам.
Ну і, звичайно ж, хто б сумнівався, її взяли, і почала Марися теж жити на віллі "Емі". І дуже вчасно. Через декілька днів приїхав Річі. От що показала Марисі одна гарненька пташка, як тільки Річі з'явився в рідному домі:
- Річі, синку, із приїздом - містер Бартон поцілував Річі, дістав свої сигари і сів у крісло.
- Добрий день, тату, я задоволений, що ти здоровий, - стримано відповів Річі. Відчувалося, що особливо теплих стосунків між сином і батьком не було - так, родичі.
- Ну, синку, і чим ти думаєш займатися далі? - запитав містер Бартон, відкидаючись у кріслі і з насолодою вдихаючи ароматний дим.
- Поки що не можу прийняти рішення. В Англії в мене є дуже цікава пропозиція від однієї адвокатської контори, але я так сумував за домом, за нашим морем, за своєю яхтою...
- О, ця яхта! Мені вже всі поважні дами міста вуха продзижчали: "Де ж ваш Річард, чому ви його не виводите у товариство, такий завидний наречений для наших дочок, а він кожне літо проводить зі своєю улюбленою яхтою!"
- Тату, поважні дами нехай трішки почекають, - посміхнувся Річі.
- Синку, скажи чесно, може в тебе в Англії є дівчина? - запитав містер Бартон.
- Ні, тату, поки що немає нічого такого, що заслуговує уваги, англійські дівчата якісь вже дуже сучасні, заміж не поспішають, заводять відносини без любові, розстаються без жалю. Я не розумію їх. Напевно, це я старомодний. Поки що я збираюсь влаштуватися на роботу, придбати досвід, клієнтів, це мої плани на найближче майбутнє, тату.
- Так, Річі, все вірно, ти так схожий на свою матір, бідолашну Лу, вона теж була ніжна і віддана в любові, не те, що я, старий гріховодник. Відпочивай, Річард, улаштовуйся, я тобі завжди допоможу.
***
- Чорт, чорт, чорт!!! Ця яхта, він на ній як учеше по океані, шукай-літай! Потрібно, напевно, її трішечки зламати! - нервувалася Марися.
- Спокійно, - сказала МВ, - ти забуваєш, хто ти така - укус комарика, легеньке кодування і зовсім випадкова зупинка яхти "Луїза" на пляжі мадам.
- Я не дозволю його кодувати! Ви його ще закодуйте на любов до мене, це не чесно, я не хочу так! - верещала Марися.
- Тихо, припини істерику, я сказала - кодування на причалити до берега мадам - і ВСЕ, ти чуєш мене?
- Ну, якщо тільки на причалити... - заспокоїлася Марися.
- Все, вирішено, Гердочка, ти в нас головний детектив, приступай до виконання завдання: Річард Бартон повинен завтра рано вранці, поки спить мадам, зробити "обліт" Харими і причалити поблизу вілли "Емі" у бухті каменів. Все!
***
Наступного ранку Річі піднявся на світанку і, прихопивши якусь їжу, побіг до своєї "Лу". Яхта стояла цілком підготовлена до плавання. Спочатку обійду навколо нашу Хариму, як я по ній скучив у цій холодній, похмурій Англії! Річі направив яхту навколо острова. Перші промені сонця освітлювали Хариму - білосніжні пляжі, високі гори, покриті буйною тропічною рослинністю, висотні готелі різноманітних обрисів і чисте іскристе море - тепле, чудове, живе. "Немає кращої країни, де ти народився, немає краще краю, де ти ріс" - заспівав Річі стародавню пісню маорі, що співала йому нянечка в дитинстві - це правда! Все знайоме, все зрозуміле, все так, як треба.
Ні, залишуся тут, - думав Річі. Довгі, плавні і могутні хвилі накочувалися на берег, приносячи запах океанічних глибин. Безліч риб кружляло навколо яхти, начебто зустрічаючи Річарда і поздоровляючи його з прибуттям. І не "начебто ", а точно. Всі Рисі, Стрілки і Ханті, хто був недалеко, потай від МВ припливли подивитися зустріч з "нареченим", як в Едемі називали Річі. Якби Марися так не хвилювалася, то вона б помітила цю юрбу.
І от Річард звернув увагу на гарний куточок берега під обривом - чимось він привернув його увагу, і він спрямував яхту туди. Начебто нічого особливого. Розсип каменів вигадливої форми, швидкий струмочок з під листя і... на пласкому камені, на великому рушнику - гарна дівчина в купальнику, у солом'яному капелюсі, із книгою в руках і з морем, що хлюпочеться в синіх, бездонних очах. Молоді люди який той час мовчки дивилися один на одного. У Марисі тремтіли руки і затекли ноги, поки "Луїза" підходила до берегу.
- Міс, ви, звичайно ж, місцева русалка? - нарешті запитав Річард.
- Мабуть, так - посміхнулася Марися, - але зараз я працюю медсестрою в мадам Буресвіль.