Пройшов місяць. Мадам Буресвіль чудово почувалася. МВ копирсалася в численній рідні мадам, підключивши до цього діла Інтернет. Марися стала завсідником інтернет-кав'ярень і запускала пошуки по всіх іменах рідні з надією на випадкове везіння. І це відбулося! В екстрених випусках усіх британських газет піднявся галас про спалах курячого грипу в графстві Кент, батьківщині мадам. Миготіло багато "наших" імен, але все не так, як потрібно. І от, нарешті.
"Родина Брентонів, Ірен та Ентоні, лікарі, під час виконання службових обов'язків заразилися курячим грипом і померли." Лондонський Експрес 12 травня.
"Курячі погроми! Стара добра Англія збожеволіла! Ще вчора цілком мирне населення підпалює будинки людей, що занедужали курячим грипом." Дейлі-Трибюн 19 травня.
"Вчора бандою курячих погромників був облитий бензином і підпалений будинок лікарів Брентонів. Батько Ентоні Брентона, містер Олівер Брентон, 65 років, професор історії, і син Брентонів, Тоні, 16 років, школяр, зникли в невідомому напрямку" Дейлі-Телеграф. 20 травня.
- Ура, зникли в невідомому напрямку! - закричала Марися і побігла доповідати МВ. МВ заметушилася.
- Чудово, паспорти виявилися не потрібні - спішно зникли! Але якесь водійське посвідчення сфабрикуємо - у мене є англійське. Так, потрібно ще раз перечитати мадам і переглянути всі сімейні фотографії. Олівер Брентон - її троюрідний племінник і в молодості мадам Буресвіль товаришувала з його матір'ю. Мадам бачила Олівера останній раз 45 років тому ! Але який він став тепер! Марися, терміново потрібні їхні фотографії зараз, хоч паскудненькі.
- Добре, пошукаю в Інтернеті, а взагалі ж можна як завгодно - 45 років! Тоні зробимо такого, як Олівер у дитинстві - мадам його чудово пам'ятає підлітком.
- Ні, якби тільки мадам! Зовсім випадково їх може побачити хтось ще. Потрібна справжня зовнішність.
- Добре, добре, побігла в Інтернет - кав’ярню! - сказала Марися.
Ввечері Марися принесла фотографію професора Брентона із сайту "Кентский коледж історії і права" з рубрики "Наші викладачі" і фотографію Тоні - переможця конкурсу "Кращий програміст графства" у номінації до 17 років. МВ полегшено зітхнула - слава богу, що є Інтернет! І зайнялася програмуванням тіл "курячих" родичів. А Марися почала писати листа псевдо-Брентона до мадам. У результаті в неї вийшов такий лист: "Високошановна мадам Буресвіль! Пише Вам Ваш племінник Олівер Брентон. Можливо, Ви чули про те, що в нашому графстві лютує "курячий грип", чи SARS. Він забрав життя мого сина і невістки, прекрасних, розумних людей, самовідданих лікарів, що працювали над ліками від цього грипу і самі заразилися. Мало того, банда погромників підпалила наш будинок, тому, що обивателі бояться подальшого поширення інфекції. Хоча мої діти жили в квартирі при госпіталі під час роботи над вакциною, і заразити нас з онуком просто не могли. Ми змушені були спішно виїхати, тому, що в той же день підлітки-однокласники закидали Тоні каменями, і я не ризикнув довше залишатися в Англії. От уже місяць, як ми з Тоні блукаємо по світу. Це могло б бути приємною подорожжю, якби не наші сумні обставини - смерть найближчих і дорогих людей. Гроші в нас поки що є, але вони дуже швидко тануть. Зараз ми в Гонконгові і я згадав про Вас, про вашу доброту і людяність. Тоні потрібно продовжувати навчання, мені працювати, хочеться, щоб поруч були родичі. Тому прошу Вашого дозволу пожити у Вас деякий час, поки я не влаштуюся на роботу. Щиро Ваш, Олівер Брентон."
- Нормально! - Сказала МВ. Рівно через місяць поїдеш у Гонконг і кинеш лист там.
- ОК! - сказала Марися. І подумала, що час ще є, Річі повинний приїхати місяця через півтора - уже не студентом, а готовим юристом.
***
- Мій боже, любий Оллі, такий чарівний хлопчик, і що тільки діється у світі! - вигукнула якось вранці мадам Буресвіль, читаючи ранкову пошту. - Лінда, уявляєш, бідний Оллі надіслав мені листа, який жах, у нього загинули діти, і він з онуком їде до мене, яке щастя! Я дуже хочу їх бачити!
- Жах - щастя, нічого не розумію, - дивувалася Лінда.
- Не важливо, біжи на пошту, дай телеграму в Гонконг, главпошта, до запитання, запиши, містеру Оліверу Брентону. "Дорогий Оллі, негайно приїжджайте. Емілія". Так, і туди ж п'ятсот доларів, на дорогу.
І от, через два дні, дуже відповідальний момент - вихід родичів у світ, майже зразу ж з під хвоста Утробки. Дядечко Оллі дуже хвилювався. Тоні набагато менше - йому простіше, який є, такий і є. І хоча всі спогади мадам про Оллі в нього, псевдо-Оллі, були набагато яскравіші і свіжіші, ніж у самої мадам, але ці 45 років! Не осоромитись би. Хоч Марися і принесла йому всю інформацію, що знайшла, про інститут історії і права, де він "викладав", хоча МВ зчитала і закачала йому аж трьох найкращих викладачів історії на архіпелазі - все рівно ризик був.
- Оллі, не нервуй - говорила Орися дядечку Оллі - що, Емма тебе екзаменувати, чи що буде, позгадуєте про молодість, та й усе.
- Та і манери англійські ти від містера Скотта прекрасно перейняв, слава богу, що на Харимі живе юрист-англієць - заспокойся, Оллі - говорила МВ.
Одяг Марися їм поки купила - з ніг збилася, от одяг повинен бути чисто англійський, до білизни. Тут проколотися було легко. Акцент Марися в порту вивчала, а дядечко Оллі довго слухав англійські радіостанції.
І от, нарешті, Марися на Баті доставила їх у Гонконг. На водійське посвідчення якогось наркомана-бідолахи, перероблене Марточками на ім'я Олівера Брентона, ледве вдалося одержати гроші, короткий переліт і Харима. Водій мадам зустрів їх в аеропорті. Тоні ніс свій ноутбук, куплений у Гонконгові і пошморгував носом. Дядечко Оллі нервував. Але зустріч з мадам Буресвіль пройшла добре. Вона поцілувала Оллі і Тоні, потім почала вертіти їх на всі боки і ретельно розглядати. І знайшла, що Оллі схожій на її покійного дідуся, а в Тоні підборіддя і вуха - точнісінько такі ж самісінькі, як у самої мадам. Тоні зніяковіло посміхався.