Марися пробуджувалася... Легкі приємні сни ще торкалися її свідомості, але поступово танули. Відкривати очі не хотілося, та й пробуджуватися також. Але якісь дотики до тіла змусили її відкрити очі. Синьо-зелене переливчасте світло пробивалося крізь ... воду!
Марися згадала: "О боже, я ж утопилася! Може, я вже там, на тім світі?" Але ні , вона тихенько пливла за течією під водою. Зграйка зацікавлених риб кружляла над нею, періодично тикаючи в неї носами. Ні задухи, ні холоду Марися не відчувала - вона прекрасно дихала водою. Вона обмацала себе - хоботу не було, ніс колишній, зате на спині між ребрами - щілини з війками - скоренько вирощені зябра.
- О боже, знову жива, що ти, підле тіло робиш, краще б мене лопатою тоді зіскребли, щоб я не мучилася так - думала Марися.
Тіло мовчало. Ні пити, ні їсти не хотілося. Ну, зрозуміло, вода навкруги, а наїлося воно чого, мабуть ряски чи дохлятини якої на дні.
- Ах ти тіло, моє тіло, яке ти самостійне - багато ти вмієш, так чому ж ти мене не хочеш слухатися!!! - думала Марися.
- Та я ж давно живу, звикло вже, чого помирати, я таке молоде, гарне і вміле - все можу! - похвалялося тіло.
- Так, робити нічого! Мені з тобою, таким умілим, щоб покінчити з земним тлінним існуванням, доведеться гарненько постаратися! Тебе можна тільки або спалити, або лазером розпорошити на молекули.
- Ну що ти, Марися, таке говориш, - лякалося тіло, - ми з тобою такі особливі сталі, такі незвичайні...
- Добре, умовило, поживемо поки-що, поплаваємо по морях-океанах, може вдалині від людей я зможу упоратися з тобою, таким схильним до змін. Мене тут ніхто не побачить і не злякається, і я сама перестану боятися своїх моторошних самовільних перетворень, - думала Марися.
- Так, так, звичайно, - раділо тіло, - подивися, як тут гарно, пісочок біленький, рибки плавають, тиша, спокій та благодать!
- Рибка здохла плаває, бензинчиком привонює, сміття скрізь валяється, - передражнила Марися тіло.
Ну що ж, можна спробувати пожити Іхтіандром, а там подивимося. І почала Марися обживатися у воді. В першу чергу потрібно знайти щось на зразок ножа. Марися почала плавати над дном, видивляючись метал. На дні, у місцях, де тихіше течія, валялося багато всякого сміття. Марися довго рилася в ньому, лякаючи мальків, поки не знайшла загнуту півколом міцну металеву смужку з двома дірками. "Ну от, розпрямити, нагострити об камінь, і вийде гарний ніж", - думала Марися. Вона зайнялася роботою, і незабаром у неї був непоганий ножик. Ну і, звичайно, захотілося їсти.
Риби плавало навколо багато, деякі рибини з цікавістю поглядали на Марисю - що це за утопленик такий активний? Та як піймати її голими руками? Потрібно якусь сітку, чи якийсь мішок. Марися знову почала ритися в купах сміття і знайшла мішок з чогось схожого на розплющену волосінь. Притягла різних паличок, гілочок, обривків дроту і мотузок і почала майструвати пастку - "риболовку". Вхід у мішок натягнула на твердий і важкий каркас і встановила його вертикально в хиткій рівновазі. Потім прив'язала до рамки мотузочку і залягла збоку. На той час Марися вже з насолодою думала навіть про сиру рибу, голод брав своє.
Мальки запливали в мішок, випливали, але велика "дичина" все не йшла. Але от здоровенна банькувата рибина заглянула в мішок. Марися ледве стрималася, щоб не смикнути. Риба заплила глибше - ох, цікавість, скількох ти погубила! Марися смикнула, мішок упав, риба забилася в ньому. Ура, перший улов! Марися міцно притиснула рибу до дна і швидко відрізала їй голову - щоб не мучилася. Потім зрізала м'якоть зі спинки і хвоста і почала їсти. Ох, працювати під водою важко - повільно, незвично, а їсти і зовсім неможливо. Але якщо дуже хочеться - то можна! "Фух, поїла, а сира риба нічого, ще б соусу якого, і було би суші, як у японському ресторані", - думала Марися.
Вона піймала ще пару рибин - одну з'їла, а іншу обробила і відклала про запас. У неї вже було багато речей, потрібно шукати якусь торбу. Марися пошукала і знайшла не дуже драний шкільний ранець, помила його на течії й вклала туди джинси, футболку, ніж, риболовку і в зовнішню кишеню - рибу. На той час сонечко почало хилитися донизу й у воді стало сутеніти. Марися попливла, виглядаючи місце для нічлігу. Вона дуже втомилася і вирішила просто лягти на пісочок у чистому місці. Але попередньо вбила кілочок у дно і прив'язала себе до нього, щоб у сні не виплисти ненароком на бережок. І Марися заснула....
Розбудило її ласкаве світло сонечка, що пробивалося крізь воду. Ну що ж, пора в дорогу! Теплі моря вабили Марисю, і заспівавши (подумки) "Ах, у розетакій Бразилії такоє ізобіліє нєвіданних звєрєй!" - у гарному настрої Марися попростувала в дорогу.
"Нічогенько собі, психіка в мене та, що треба, пережити таке - і хоч би що - пісні співаю!" - дивувалася Марися. "Це, напевно, чергові витівки тіла - воно тепер саме настроюється і саме лікується, від різних психічних розладів також".
Вона чіплялася до тихохідних барж і пароплавів та займалася собою: довго і по всякому умовляла своє тіло підкоритися і поводитися добре - робити те, що скажуть і не відрощувати всякі хоботи самовільно. Тіло виправдувалося: "Так господарка в мене придуркувата - відкіля я - тіло, повинне знати, чого ти, Марися, хочеш, а чого боїшся - образи у твоїй свідомості такі мінливі і суперечливі, що я буваю в повній розгубленості і навіть прострації, і не знаю, що мені робити, а що ні"
Тоді Марися вирішила почати з малого. Вона пильно дивилася на свою руку з розставленими пальцями і уявляла, що між пальцями в неї перетинки. "Вони дуже потрібні мені - плавати легше. Нігті теж, будь ласка - міцніші та гостріші" - думала Марися, і поступово стало виходити! Вона второпала, ЯК потрібно подумати, щоб тіло слухняно зробило те, чого вона хотіла. А далі все пішло набагато легше.