Вони їхали мало не всю ніч, не поспішаючи, але майже не зупиняючись. Данвар і Киара, незважаючи на поранення і занепад сил, намагалися тримати нарівні з молодою парою, щоб не затримувати. Розводити багаття не наважувалися і відпочивали в темряві і холоді. Холодні зимові ночі подовжувалися з кожним днем. Хоча була тільки середина зими, але в тутешніх краях сильних холодів, як на півночі, не було, але і теплом не балувало. Вдень було набагато тепліше, а ось вночі панував холод, іноді в низинах доходило до заморозків. Їжу намагалися економити, доповнюючи знайденим по дорозі - ягоди, коріння. Полювати не стали, щоб не палити вогонь. Села і хутори обходили стороною, побоюючись, що в них можуть знаходитися розвідники загарбників. Вирішили, поки не визначаться, що робити, для всіх вони повинні зникнути. Між собою вони розмовляли мало. Кіара при кожній зупинці оплакувала донька. Таннарі з батьком обговорили його рішення їхати до Шаушенгі. Данвар схвалив вибір, сказавши, що і сам би туди відправився.
Аніка куталась в плащ, ховаючись від неприємного холодного вітру, що піднявся по дорозі. Небо насупилося, погрожуючи дощем. Незважаючи на звірину витривалість, мерзнути або мокнути зайвий раз не хотілося.
- А цей чоловік, - запитала у Таннарі по дорозі Аніка, - хоч прийме нас?
- Я точно не знаю, - відповів він. - Але будемо сподіватися, що прийме. До цього відносини з ним були найтепліші, практично родинні. Живе він відлюдником, так що зайвих очей навколо не буде.
Іноді вони зупинялися, щоб заховати свої сліди, плутаючи їх і замітаючи. Небезпека погоні залишалася до земель сусіднього клану. Ворожий клан добре підготувався до нападу і мав в своєму розпорядженні численне військо. Ховаючись, вони бачили загони, що нишпорили, в їх пошуках. Хто залишився в живих з їхніх воїнів, вони не знали. Залишалася слабка надія, що дружній клан допоможе їм в біді.
- Що тепер буде з нами? - запитала Аніка, коли вони зупинилися в черговий раз для ночівлі.
Вона влаштувалася в обіймах коханого. Вони дарували спокій, почуття захищеності і тепло. І Таннарі спокійніше, коли вона перебувала поруч.
- Не знаю, - чесно відповів він. - Постараємося повернути наш будинок. Відновимося та будемо збирати сили.
- А якщо не вийде, що тоді? - вона наважилася запитати те, що турбувало найбільше.
Одного разу вона вже втратила сім'ю і будинок. Не хотілося, щоб це сталося знову. Таннарі подивився на неї задумливим поглядом. Завдяки своєму звіриному зору він міг розгледіти її в нічній темряві. Його хоробра лисичка зараз виглядала переляканою і розгубленою. Майже такою, як після нападу барса в горах Вишгора. І розумів, що вона не може бути весь час сильної і витривалою.
- Іншого плану у мене немає, - відповів він тихо. - Я не маю наміру відступати і готовий битися за свій будинок. Якщо не в прямому бою, так будь-яким іншим способом.
Аніка відповіла не відразу. Кілька хвилин вона обмірковувала, що сказати.
- Тільки обіцяй, - вона підвелася, заглядаючи йому в очі, - що спочатку зміцнієш й наберешся сил.
- Звичайно, - посміхнувся найманець.
На третій день шляху вони побачили на краю лісу невеличкий двоповерховий будинок з кількома господарськими будівлями. Він причаївся біля підніжжя пагорба, серед рідких дерев. Перший поверх кам'яним, а другий з дерева. Дах схоже критий чи очеретом, то чи соломою. І з труби йшов димок. Поруч на галявині паслася кінь.
- Здається, Шаушенгі вдома, - з надією промовив Таннарі, розглядаючи будинок з пагорба.
Данвар обвів вивчають поглядом околиці, переконуючись у відсутності загроз.
- Сподіваюся, він не дуже засмутитися нашому раптового візиту, - відгукнувся він і спрямував коня вперед.
Вони поскакали до будівель, спускаючись з пагорба. На під'їзді до будинку, помітили, що там хтось ходить. Під'їхавши, вершники спішилися, а їм назустріч вийшов літній чоловік. Високий, з сивиною в темному волоссі, з міцною фігурою, широкими плечима, але з животиком. Кругле обличчя виглядало добродушним, сива борода викликала повагу, а світло-карі очі випромінювали гострий розум. Вдягнений в простий одяг чорно-коричневих кольорів, але не селянську. Дивлячись на нього, Аніка визначила, що це має бути Шаушенгі.
- Хто завітав в мої володіння? - басисто промовив Шаушенгі, зустрічаючи несподіваних гостей.
Чоловік-відлюдник без тіні страху розглядав з цікавістю дивну компанію, оцінюючи ступінь небезпеки. Хоча в руках у нього не було ніякої зброї, і так було ясно, що він зможе за себе постояти.
- Це я - Данвар, - відповів йому глава клану Дар Амун, знімаючи капюшон.
- Данвар? - здивувався Шаушенгі. - Які вітри тебе сюди занесли?
Чоловік відразу розслабився і заусміхався.
- Вітер біди, - з сумом в голосі відповів Данвар. - І сподіваюся, що ти нам не відмовиш у допомозі по старій дружбі.
- Що за біда примусила тебе шукати моєї допомоги? - посмішка відразу ж зникла з добродушного обличчя.
Відлюдник відмінно знав давні біди клану родичів. І новина про нову біду змусила насторожитися. Життя особливих мешканців східних земель завжди було сповнене труднощів. Багато клани вже були знищені ворожо налаштованими народами, що зневажали шанувальників Звіриного Бога за їхні надлюдські здібності.
Данвар коротко розповів йому, що сталося.
- Данваре, мій дім - твій дім, - сказав після закінчення розповіді Шаушенгі зі співчуттям. - Ти і твоя сім'я можете залишатися в ньому стільки, скільки буде потрібно. Живу я тут один, а будинок великий, так що місця вистачить усім.
Він запросив рукою прибулих гостей пройти до будинку.
- Дякую, - відповів глава клану Дар Амун. - Я до кінця життя буду в боргу перед тобою.
- Не варто, - заперечив відлюдник. - Ми один народ, і повинні підтримувати один одного. Весь світ проти нас. Я буду просити у свого брата, щоб допомогли вам, якщо знадобитися.
- Тоді ми точно будемо в неоплатному боргу, - наполіг Данвар.