Пробувши два дні у міні-готелі, ми вирушили в дорогу. Макс оплатив за всі послуги. Зоряна, в свою чергу, побажала нам щасливої дороги.
Добиралися ми до місцевості «Темний ліс» трохи більше години. Їхали прямо по трасі. Коли ми побачили цей ліс, я зрозуміла, що це зовсім не те, що я собі уявляла.
Це була широка рівнина, на якій стояло кілька десятків дерев, розкиданих хаотично, на різних відстанях одне від одного. Між ними, трохи далі від дороги, справді стояв одноповерховий дерев'яний будиночок. Він виглядав досить привабливо й акуратно, навіть трохи незвично для того місця. До нього вела маленька стежка, але все було настільки рівно, що можна було без проблем проїхати автомобілем. Трава була не високою, нещодавно скошеною, а поверхня землі такою рівною, що мені здалося, ніби її хтось спеціально вирівнював - наче робітники з геодезистами працювали тут.
Хто ж міг так скосити стільки трави? Площі «Темного лісу» вистачало, щоб замучити будь-яку газонокосарку. Але, мабуть, у того, хто за цим слідкує, є якась потужна бензокосарка. Я помітила, що дерева тут теж були добре доглянуті: обкопані, з чистими стовбурами, без жодних лишніх гілок або зайвих листочків. І ще цікаво: дерева були тільки трьох видів - яблуні, вишні та ялинки. Дивне поєднання, але в цілому це створювало незвичайну атмосферу спокою й тиші.
- Максе, ти не знаєш, чому цю місцевість так назвали «Темний ліс»? Адже тут зовсім не темно і навіть навпаки - досить світло і затишно! - запитала я, виходячи із машини, коли ми під'їхали до будинку.
- Не знаю, може це якась кодова назва?
- Хм... можливо...
Біля будиночку стояла дерев'яна гойдалка, яка могла вмістити щонайменше чотирьох дорослих людей, а також круглий стіл з шістьма стільцями навколо нього. На ганку знаходилося плетене крісло-качалка та плетений невисокий столик. Весь цей ансамбль виглядав настільки привабливо і затишно, що хотілося просто сісти в крісло-качалку або гойдалку, пити каву, ні про що не думати, а лише насолоджуватись, милуватися, мріяти...
- Ходімо, нам варто поспішити! - сказав поспіхом Максим.
- Давай хоч пару хвилин посидимо тут, на гойдалці? - попросила я у Макса.
- Давай, але не довго.
Ми сиділи на гойдалці, спокійно погойдуючись у легкому ритмі. Вітерець обережно дув на наші обличчя, часом граючи волоссям. Макс сидів поруч, інколи поглядаючи на мене, інколи на навколишній пейзаж. Було відчуття безтурботності і спокою. Час ніби зупинився, ми сиділи, насолоджуючись моментом. Кожна хвилина здавалась нескінченною і в цей момент все, що лишилося поза цим простором, здавалося таким неважливим.
Врешті решт, взявшись за руки, ми відчинили скрипучі двері і увійшли в будинок. Нас привітно зустріли тишина і велика простора кімната. Вона виглядала так, наче тут ніколи не було метушні: кожен предмет стояв на своєму місці і в повітрі відчувався легкий аромат свіжості. Меблі, виготовлені зі світлого дерева, були масивними, але елегантними, їхня поверхня блищала від полірування. Здавалось, що кожен предмет мав свою історію, яку вони лише чекають, щоб розповісти. Але те, що найбільше привертало мою увагу, була червона етажерка з книгами. Вона стояла в самому центрі кімнати, наче яскравий акцент у палітрі інтер’єру. Книги були акуратно складені і відсортовані за формою і величиною, створюючи враження майже художньої композиції. Ця етажерка, з її бездоганним порядком, без сумніву, була частиною світу перфекціоніста, де кожна деталь мала своє значення. Не стримуючи захоплення, я підійшла до неї і почала уважно розглядати «книжковий букет». Мої пальці легко торкались обкладинок, немов шукаючи щось особливе серед цього тихого моря книг. Я наче потрапила в інший світ, де час йшов повільніше, а думки і книги могли стикатись в одній точці, щоб відкривати нові горизонти для роздумів.
- Максе! - з захопленням крикнула я, - Тут навіть є Юрко Іздрик, Винничук і збірка Ліни Костенко!
Українськими книжками була завантажена перша полиця етажерки. На другій поличці стояли Джоан Роулінг, Герберт Уелс, Джордж Мартін. На третій були Джон Грей, Еріх Фромм, Наполеон Хілл. Вище стояли романи Стівена Кінга, Агати Крісті та Артура Конан Дойля.
На великому столі, на комоді та на маленькому журнальному столику лежали накрохмаленні вишиті серветки. Пустоту столу заповнювала глиняна ваза з ромашками. Навколо столу було шість стільців. Знову шість стільців, як і на вулиці... Біля журнального столика знаходився диван, накритий різнокольоровим покривалом у стилі хіппі. Над диваном висіла розцяцькована гітара. Домінуючим і найвиразнішим малюнком на ній був знак пацифізму. На комоді лежала ваза зі свіжими яблуками та грушами. Підлогу перед диваном застеляв овальний килимок, з ромбами, трикутниками та колами, які утворювали веселу кольорову композицію. Стіни, як і вся кімната, були кофейного кольору. У кутку кімнати стояла велика квітка в горщику з розлогими зеленими листками. Декілька книжок були акуратно розкладені на полицях комоду, а на підвіконні лежав старий фотоапарат, покритий тонким шаром пилу, ніби на ньому застигли роки. В кутку кімнати, на стіні, висіла велика картина з пейзажем - м’яке світло заходу сонця, що падало на поле, заповнене жовтими квітами, створювало атмосферу спокою і гармонії.
- Облиш уже розглядати інтер’єр! - крикнув мені Макс - Допоможи шукати дзеркало. Ми не для того сюди приїхали, щоб ти книги розглядала.
- Максе, а яке саме має бути те дзеркало? Мелінда сказала, як воно виглядає? Приперлись сюди, за тисячі кілометрів і шукаємо казна що!
- Ні, не казала. Я і гадки не маю як воно виглядає. Мелінда казала лише приїхати сюди.
- А знаєш, - сказала я, - шукай сам! Я втомилася вже від цих загадок! Дістало усе!
Я сіла на на диван, закрила лице руками і заплакала. Макс сів біля мене і обняв.
- Пробач, - прошепотів Макс, - я теж втомлений і хочу як найшвидше знайти той портал, тому давай разом пошукаємо?!
- Добре, - витираючи сльози, сказала я.
- Дивись, там є якісь сходи!