КВИТОК НА МАРС
Сашко відкрив очі . На фоні білої стіни побачив маму і йому захотілося вмерти .
Через тиждень Сашка перевели з реанімації до палати , де лежав молодий хлопець веселий і життєрадісний , не дивлячись на зламану руку та ногу. Це був Ігор .
Сашко мовчав . Ігор зітхнув.
Сашко хотів зціпити зуби , але щелепи занили від болю . Шрам під ребром запік вогнем.
- Саньок! Тобі скільки років ?
- Чотирнадцять .
- У чотирнадцять усіх били і мене в тому числі . Я тобі так скажу : ось одужаєш і займешся спортом. Побачиш , як це дає силу і впевненість . Я сім років займаюся боксом . Якраз для того , щоб дати відсіч на випадок чого.
- Ага – спробував посміхнутися Сашко – я бачу це тобі вдалося.
Ігор весело засміявся.
В палату постукали . Здоровенні хлопці , дехто з них з довгим волоссям. Веселі. Вся палата наповнилася живою радістю.
Згодом Сашко подружився з цією компанією. Ігореві товариші після одужання запрошували його до себе в спортивний зал , обіцяли зробити з нього бійця.
Ігорем новий Cашковий знайомий був лише для простих людей . а для своїх – Шадо .Таке у нього байкарське прізвисько. Та й друзів своїх він величав : Ведмідь , Старий , П’ятак , Стів , Кіт . Доречі , Стів був тренером з боксу , чемпіоном і власником спортивного залу . Оглянувши сашкове обличчя він постановив :
-Та ти , хлопче , відбивався , як кіт лапами . Приходь до мене , я з тебе чемпіона зроблю. І друга свого приводь , бо для тебе спарингпартнера немає. Домовились ?
Отак усе й почалося. Сашко та його найкращий друг Пашка стали боксерами , а Стів – їхнім особистим тренером . Майже всі , хто приходив сюди займатися хотіли стати сильними і впевненими . Стів , виявилося , теж колись після вуличної бійки дав собі слово більше не бути слабаком . Тепер він супертяж – двохметровий ріст і купа м’язів – вагомий аргумент.
Частенько зустрічалися і друзі Стіва . П’ятак і Старий інколи ставали у спаринг. І це було вражаюче : два здоровенних чоловіка відкидали всі умовності і «махалися» , як справжні противники з розбиванням носів і розсіченням брів .Очі в них наливалися азартом і злістю. Сашко таке бачив лише по телевізору . Він був у захваті від боксу. Мріяв , що і сам вийде на ринг з достойним суперником , а не з піддатливим і добрим Пашкою , якому було ніяково бити свого друга . А ще ця компанія захоплювала байкарським духом. Спілкуючись з ними Сашко поступово дізнався про мотоцикли , відчув серцем романтику далеких доріг.
Стів це помітив і попередив : « Не поспішай , придивися , відчуй , чи це і справді твоє . У тебе є час і , можливо , коли буде сила в руках утримати агрегат , ти й справді станеш одним із нас. До речі , - перейшов на іншу тему тренер , - через місяць змагання . Я подав заявку на твою участь . Готуйся .»
У Сашка забилося серце – його перший невідомий суперник , яким виявився Колька Москаленко з 32 школи . Передивився купу відео з його боями і тренуваннями , зрозумів його поведінку , вивчив серії ударів .
Через тиждень дата , якої так чекав Сашко. Саме цей день вирішив зробити постійним нагадуванням про свою слабкість і провину. Потай від батьків на місці шраму , під ребром зробив тату. Сердечко з крильцями та написом «LORA» . Надіявся , що маленьке янгольське серце випече тривогу , біль і пам'ять з його душі. Йдучи додому він сам собі повторював : «Більше ніхто і ніколи нас не образить».
Тренування давалися не легко , але ,коли він зрозумів , що вони допомагають тамувати біль , виплескувати злість на себе і весь світ – діло пішло на лад. Своєї першої перемоги він не пам’ятав . Перший же удар противника , який дістався по Cашковій щелепі перетворив хлопця в жорсткого , технічного бійця з девізом «Більше ніхто і ніколи нас не образить» . Він різко працював відточеними серіями ударів , чітко ухилявся і відповідав аперкотами. Лише , коли відчув на своєму плечі сильний ривок рефері – зрозумів , що суперник ледь утримався на ногах і через секунду важко рухнув на середину рингу.
Трибуни ревіли. Хлопці в косухах кинулися до рингу вітати переможця.Сашка на руках винесли із спортзалу . В роздягалці вручили коробку .Сашко із захопленням розглядав боксерські рукавички Everlast .
Батьків він попередив зразу : на змагання не приходити , тим більше мамі не подобається бокс. А можливо боявся , що вони побачать як він безжально лупцює противника , цю свою другу сторону хотів приховати. Мама часто перед тренуванням повторювала : «Ми тебе по шматочках ледь зібрали , а ти знову битися ?»
Вдома Сашко притулив долоню до татушки під самим серцем : «Якби тоді я був таким сміливим…» Тільки на одинці з собою міг бути сентиментальним , а на людях – мовчазний , грубий , цинічний , агресивний підліток з колючим поглядом незвичайно гарних синіх очей . Ну , можливо , ще Пашка міг розгледіти в ньому щось хороше ; прощав йому нервові зриви , бездумні вчинки , безвідповідальні провокації. Розумів друг , що Сашко в кожному бачить ворога , готовий дати відсіч . Та ще Стів радів , що часто груша приймала на себе ті удари , які могли летіти в чиєсь обличчя. Боєць із Сашка вийшов хороший . Він постійно брав участь у змаганнях різного рівня. Перемоги ішли одна за одною . От тільки жорстокості не міг вирвати з нього Стів. Хлопці навіть прозвали його Фел . Отой Фел так і прилип до нього серед компанії байкерів. А Сашко потроху перейнявся їхньою романтикою. Мріяв про байк . Єдине , що стримувало – мама . Вона так боялася небезпечних занять сина . Так боялася його втратити. А син як міг глушив біль адреналіном. Знала б мама скільки разів він затівав бійки , не думаючи чим вони закінчаться. А синці завжди можна було списати на тренування.
#1980 в Молодіжна проза
#9061 в Любовні романи
#2190 в Короткий любовний роман
кохання, кохання дружба і багато чого іншого, приховані таємниці
Відредаговано: 03.06.2022