«Добре, - вирішила Катя, - Вистачить страждати та стогнати. Від цього нікому краще не стане. І - насамперед - мені».
Вирішити, сказати та навіть подумати було набагато простіше, ніж зробити. Як виявилося, давати рекомендації іншим було набагато простіше, ніж слідувати їм.
Із собою було складніше.
Легко було сказати собі «не кисни», але важко було реально струснутись і не киснути.
І проте…
Ну нічого. Роботу ще ніхто не скасовував.
Катя лежала на дивані та писала статтю на тему «10 дій, які категорично не потрібно чинити після розриву з коханим».
Над назвою варто ще подумати, але, в цілому, сенс був зрозумілий. Слово «категорично» теж, мабуть, доведеться замінити, на щось таке категоричне. Та й називати «коханим» те непорозуміння, яке по чистому випадку виявлялося в тебе в ліжку протягом кількох років, теж язик не повертався.
Але як робочий варіант назва цілком показувала суть статті.
Отже,
Цілком можливо, що це ніколи не станеться у твоєму житті, і ти навіть не дізнаєшся, як це буває. В цьому випадку, закрий цю статтю і не читай, бо скільки б інформації на цю тему ти не почерпнула у великих коучів і досягаторів сучасності, ти все одно не зрозумієш, що це означає.
Але…
Цілком можливо, що одного ранку ти прокинешся і виявиш, що поруч з тобою немає того, хто безбожно хропів ночами, ніжно будив тебе вранці, висловлював претензії з приводу несмачного супу, качав тебе на гойдалці в осінньому парку, дарував плюшевих панд, кричав на тебе, коли ти хотіла перемикнути канал на телевізорі, укутував у свою куртку, коли ви гуляли вночі морським берегом, любив важкий рок і, скривившись, ходив з тобою у філармонію.
Можливо, він був зовсім іншим, але це зовсім не важливо в цьому випадку.
Ти прокинулася вранці та зрозуміла, що ти одна.
Він залишив тебе. Або ти його вигнала. Або ви разом дійшли такого рішення. Важливим є факт.
Ти одна.
Що робити?
Або навіть так: що не робити?
Поїхали!
Категорично забороняється:
1. Ламаючи голову кидатися на пошуки нових відносин, всупереч тому, що на душі порожньо, а всередині - випалене поле. Ні, безумовно, якщо ті, нові стосунки чекали тебе давно, і ти сама все це затіяла, то, можливо, ти зможеш перестрибнути з одного ліжка в інше, не помітивши різниці. Але це рідкісний випадок. Швидше за все ти захочеш нових стосунків для того, щоб заповнити порожнечу або помститися, або показати собі, йому і всім, що ти не дуже й страждаєш... Не роби цього. Недолік сексу - теж не причина для того, щоб кидатися в обійми, що підвернулися на твоєму шляху. Почекай, поки зможеш увімкнути мозок.
2. Кардинально міняти щось у своїй зовнішності. Іноді справа доходить до того, що дівчата, які все життя носили довге розпущене волосся, після розриву з чоловіком голяться наголо, або починають носити кеди з ажурними колготками, або оголюють ті місця, які досі не вважали особливо виграшними. Перетворюються із пекучих брюнеток на платинових блондинок. Починають скидати зайві та не зайві кілограми. Роблять штучні груди. І так далі. Навряд чи це щось додасть до твого внутрішнього стану. Хіба що жалість до себе, такої зіпсованої…
3. Починати обговорювати свій роман та свої відносини «на вушко» та «публічно». Міняти статуси в соціальних мережах з «у парі» у «все складно та незрозуміло». Твої монологи, сповіді та мудрі цитати ошуканих жінок не додадуть оптимізму ні тобі, ні твоєму колишньому. Він відмахнеться, близькі знайомі поспівчувають, хтось потішиться, хтось почне підколювати, а ти… Ти залишишся з тим самим, з чим була раніше, тільки почуватимешся ганчіркою, вивішеною на мотузку у старому одеському дворику. Ганчіркою, що полохається на вітрі і яку зачіпають всі, кому не ліньки …
4. Вдавати, що ти сама його покинула, якщо це не так. Вдавати, що він тебе покинув, якщо це не так. Взагалі, «удавати», попри очевидні обставини, - справа дуже невдячна. Не роби жодного вигляду. Просто живи.
5. Розповідати про нього небилиці. І навіть правду, яку він хотів приховати. По-перше, невідомо, як усе обернеться далі. По-друге, якщо він такий козел, як ти кажеш, то... Чому ж ти приховувала це раніше? По-третє... Втім, достатньо. Не говори про нього - і точка.
6. Знищувати фотографії, сукні, речі, які можуть нагадати про нього. Втім, якщо тобі 14 років, то можна спробувати. Але якщо тобі трохи більше - не варто. Те, чого не буде перед очима, все одно лишиться в тебе всередині. Не створюй собі зайвих проблем, залишившись без улюбленої сукні лише тому, що ти колись ходила у неї в кіно з ним. Сукня не винна.
7. Стимулювати себе чимось забороненим та шкідливим. Наприклад, напитися або почати курити під приводом, що «мені зараз так хріново, що можна». Втягнешся швидко, полегшення не настане, а голова вранці хворітиме ще більше. Келих вина і невинна мастурбація - допустимі.
8. Писати йому листи чи напрошуватися на зустрічі. Ні, ти, звичайно, дама сучасна і ти не вважаєш, що запропонувати секс має тільки він. Тим більше, якщо йдеться про просту зустріч для того, щоб з'ясувати стосунки. Уяви собі, що ти викидаєш у відро для сміття використану серветку, а потім ця серветка з'являється поряд з тобою і каже «користайся мною ще трохи, адже я ще нічого?». Ну, ти зрозуміла… Не треба бути використаною серветкою, що проситься на стіл.
9. Просити друзів познайомити тебе з кимось. Не має значення з ким, головне - познайомити. По-перше, у цьому випадку ти виглядаєш надто вже заклопотаною своєю самотністю, по-друге, надто вже штучно це виглядає, ну і по-третє… насправді, якщо вже ти сама «не вгадала» з розміром минулого разу, то випадкове чи невипадкове знайомство, організоване друзями, тим більше не принесе ні радості, ні щастя в особистому житті.
10. Ненавидіти всіх і звинувачувати себе. Зазвичай це відбувається в режимі маятника - ти хитаєшся з одного стану в інший від "що я зробила не так?" до «чому це сталося саме зі мною?» Постарайся затриматися десь посередині. І ти не одна у всьому винна. І зірки, склавшись таким чином, нічого особливого не мали на увазі.