Сьогодні я — втім, як і завжди — у білому. У спідниці та футболці, за винятком — у коричневому кардигані, який подарувала мені мама.
— Ходімо вже! — розтушовуючи шоколадну помаду підмізинним пальцем, я залишаю центр темним і трошки виходжу за контур губ.
Ліна вихором носиться по квартирі, розкидаючи светри та худі, що їй не догодили.
— Там холодно... Трясця, Анечко, нічого не підходить! — канючить вона, жбурляючи джинсову куртку на банкетку в передпокої. — А ти так не змерзнеш?
— Мені впадло йти додому по пуховик — переводячи погляд від дзеркала шафи-купе, знизую плечима я.
— Візьми, — вона кидає мені свою плюшеву бежеву кофту на замку і ховається за дверима.
— Ти диво,— від задоволеної усмішки в мене ледве не тріскається обличчя.
Я натягую поверх кардигана ще й велику плюшеву кофту, а зверху накидаю картату куртку — тепер замерзнути не вийде, навіть якщо сильно захочеться.
Залишаючись наодинці зі своїми думками, раптом згадую Марію. Той крихітний період, що я провела на її парах, справді суттєво позначився на мені. І він неминуче наближається до завершення, адже пар зарубіжної літератури з наступного року вже не буде. Марія дала мені стільки знань. Вона повірила в мене, і завдяки цьому я змогла повірити у себе. Спогади про неї зігрівають моє серце.
— Все.
Ліна нарешті вимальовується у дверному отворі своєї кімнати — у темно-сірих джинсах та зеленому світшоті, під яким — біла сорочка.
— Невже?
— Так-так, — зазираючи у дзеркало, вона начіплює ланцюжок з кулоном-ведмедиком, накидає куртку, і обертається до мене. — Тепер можемо йти.
У ТРЦ Ретровіль на фуд-корті ми зустрічаємося з однокурсницями Ліни, які приїхали раніше призначеного часу і чекають на нас цілу годину. Той факт, що я бачуся з ними вперше, не заважає нам спілкуватися так, ніби ми старі друзі. За вечерею ми говоримо про все на світі, включно з найцікавішою та особистою темою — темою стосунків. Нам з Ліною ділитися особливо нічим — хіба що розповідати про швидкоплинні симпатії. А ось у Христини та Злати історій про хлопців навалом. Віз і переповнена тачка, за якою ще футбольна команда тягнеться. І чому дівчиськам так подобаються футболісти?
В цей час на вулиці починається дощ, і небо за панорамними вікнами наче розколюється навпіл. На одній половині згущуються свинцеві хмари, а на другій — воно залишається все таким же блакитним і чистим. За будинками видніється веселка.
Ми робимо безліч фотографій та відео. Трохи згодом приїжджає Катя. Нашу з нею «легендарну зустріч» усі присутні жартівливо відзначають як пам'ятний день у календарі, бо вона вже дуже давно хотіла зустрітися зі мною. На запитання про те, звідки Катя мене знає, я отримую одностайне «так тебе всі знають з Інсти!».
— Якщо чесно, я так хвилювалася перед зустріччю. Не вірилося, що така вродлива дівчинка взагалі погодилася на прогулянку зі мною, — зізнається Катя.
— Не кажи так. Я як книга з гарною обкладинкою та посереднім змістом.
— Всі ми з посереднім змістом, Аннеті. Немає ідеальних людей.
— Гадаєш?
— Знаю, — вона м'яко усміхається.
Ми йдемо до будинку Ліни та підіймаємося ліфтом на двадцять п'ятий поверх, де виходимо на загальний балкон. З нього відкривається неймовірний вид.
— Сьогодні видно зірки.
— Так. Гарно.
Сідаючи біля стіни поряд з Ліною, я натягую м'які рукави бежевої кофти, щоб зігріти руки, і розглядаю вид за поруччями — на мокрому асфальті відбивається блиск вуличних ліхтарів і фар машин, що проїжджають повз. Біля узбіччя тане лютневий сніг. У деяких вікнах багатоповерхівок вже погашено світло.
— Увімкнути щось?
— «Нерви»!
Я переводжу погляд на Ліну, яка сидить поруч. Мені згадується той день, коли ми з нею, Спартаком, Антоном та Світланкою їздили на ковзанку. Ліна тішилася зовсім як дитина, мала надзвичайно щасливий та вільний вигляд. Того дня дорогою додому вона сказала: «Ми не змінилися. Ми лише вдаємо, що подорослішали». Ці слова все ще віддають луною в моїй голові.
Коли ми спускаємося, проводимо дівчаток на зупинку, а потім довго-довго обіймаємось, Злата каже:
— Настав час прощатися.
— Не кажи так, ніби ми більше ніколи не побачимось, — відповідає їй Христина.