1. Брати Люмьер, офіційні засновники усього кінематографу, взагалі не вірили в майбутнє цій індустрії. Вони вважали, що кіно — ця лише балаганна розвага, яка залишиться у рамках «коротких сценок про життя", і інтерес людей до нього швидко пропаде.
2. Країна, яка б'є рекорди по кількості фільмів, що випускаються, в рік — це зовсім не Америка, а Індія! Оскільки небагато жителів цієї країни можуть дозволити собі телевізор, вільний час вони проводять в кінотеатрах, де квитки коштують сущі копійки. Тому кіновиробництво Індії влаштоване таким чином, що на екрани в рік виходить близько 700 фільмів, а це означає два фільми в день. До речі, на другому місці за продуктивністю – періодично з’являється…Нігерія!
3. У сцені з кінською головою у фільмі «Хрещений батько» була знята справжня голова коня. Продюсер замовив її у компанії, яка робить корм для собак. А ось знамениту кішку дона Корлеоне Марлон Брандо випадково знайшов на вулиці біля місця зйомок.
4. Натхнення для створення образу Чубаки з фільму «Зоряні війни» режисер і сценарист Джордж Лукас почерпнув з власного пса. А саме слово Чубака для імені персонажа запозичили у російського слова «собака».
5. У фінальних титрах фільму «Гаррі Поттер і кубок вогню» є ремарка: «жоден дракон під час зйомок фільму не постраждав».
6. За зйомки в кінострічці «Чарівник з країни Оз» собачка Тото, що виконувала одну з ролей, отримувала гонорар разом з іншими акторами, і він складав 125 доларів у тиждень.
7. Машина часу DeLorean з фільму «Назад в майбутнє» в оригінальній задумці була. Холодильником. Ідею в сценарії замінили заради безпеки дітей, які стали б залазить в холодильники, наслідуючи акторів фільму.
8. У комедії «Брюс Всемогутній» був показаний реально існуючий телефонний номер, і його власниця почала судовий процес проти кінокомпанії, оскільки їй стали дошкуляти фанати, які безустанно дзвонили і запитували Бога. Тому згодом в Америці телефонні компанії спеціально виділили телефонні номери в діапазоні від 555-0100 до 555-0199 для використання їх виключно у фільмах, серіалах і комп'ютерних іграх. Це було зроблено, щоб уберігати простих громадян від дзвінків божевільних фанатів на реально існуючі номери.
9. Голлівудські кінокомпанії шалено заповзятливі і економні. Вони часто використовують один і той же реквізит або декорації повторно в наступних картинах. Так, декорації містечка Хиллвэлли, де відбуваються усі події картини «Назад в майбутнє», з 1985 року неодноразово використовувалися в зйомках 104 різних картин, а декорації із зйомок фільму «Інопланетянин» Стівена Спілберга використали 37 разів. Рекордсменом є декорації Чарлі Чапліна із стрічки «Золота лихоманка». Вони були задіяні на зйомках двохсот фільмів.
10. Фільм-катастрофа «Титанік» приніс кіностудії небувалий досі доход - $2 400 000 за результатами міжнародного прокату і прокату в США. Такий рекорд не зумів побити більше жоден фільм. Хіба що «Аватар» того ж режисера.