Одна планета колись була чорно-білою і сірою. Жили на ній чорні білуни. (Такі там були люди.) Ці люди були безрадісні. Вони жили без сміху і сліз, були зовсім спокійні, і нещасні.
У них були свої вчені, які вивчали різні науки: економіку, право, фізику, математику. Навіть природознавці були.
І якось один учений, на ім’я Вишеслав, припустив, що світ може бути радіснішим. Він заявив на весь світ, що радість може принести колір. Звісно, тоді кольорів не було, і ніхто з людей не знав, що таке колір і навіщо він.
Довго мудрував Вишеслав і придумав виростити кольори в лабораторії.
Спочатку він узяв зернинку колоска. Поклав її трохи достигнути в баночці, перед цим тричі скупавши в росі. Учений думав, що колосок ріс на сонці: він має дати дуже гарний – якийсь теплий – колір.
Тоді він узяв апельсин. Великий, круглий, солодкий – Вишеславу здавалося, що від цього всього теж віє якимсь теплом.
Потримавши зернинку на сонці, вчений залив її апельсиновим соком.
Потім Вишеслав вирішив покласти зернинку в стиглі трави – аби вона набралася трав’яних соків – учений думав, що трави, при своїй пухнастості й пахучості, мають гарні властивості.
Затим учений вирушив до моря. Він опускав зернинку у воду – аби вона і водну міцну стихію увібрала в себе.
Тоді Вишеслав вирішив помістити зернинку в надра землі, аби вона далі розвивалася, як і будь-яке інше насіння.
Учений попросив друзів чергувати біля місця, де мала прорости зернинка.
Усі люди переживали: і чим же проросте це насіння?
Поливати і доглядати те місце збиралися тисячі охочих.
Аж якось на світанку сталося те, чого чекали: зернинка проросла. Але не просто проросла. Поки втомлені люди спали, над усією землею піднеслася осяйна різнобарвна дуга. А найголовніше – усе довкола стало кольоровим.
Люди не впізнали світ того ранку. Усе було таким яскравим! Вони ще не знали, що то колір. Сам Вишеслав був здивований – він чекав чогось іншого. Не такого великого і красивого.
Відтоді життя на тій планеті перемінилося. Люди подобрішали. Разом з кольорами з’явилися емоції. А Вишеслав увійшов в історію.