Розділ 19 Мораль і принципи
Оксана важко переживала з приводу отруєння Ганни. Вона, як і всі, всім серцем бажала Ганні витягти країну із «болота», в яке її затягнули корупціонери і просто тупі неграмотні «професіонали». Втім, було зрозуміло – основна причина – то сама застаріла система управління державою. Потрібно було її змінювати, і саме цим і займалася Ганна.
Як було приємно дивитися на старі-нові будинки-хрущовки, які покрилися утеплювачем, і тепер їх різнобарвна кольорова гамма веселкою грала над містами. На відміну від сірих обшарпаних будиночків нові яскраві квартали будинків створювали відчуття теплоти і світла. І тепер уже не тільки дитячі садочки і школи, а всі житлові будинки, зберігаючи тепло, покрилися захисними листами, які були розфарбовані в веселі відтінки.
Міста змінилися неймовірно і кардинально. Якщо врахувати, що були відремонтовані під’їзди, підвали, балкони, дахи, а в будинках за рахунок держави були встановлені персонально нейтріно-вольтові електростанції – життя здавалося земним раєм. Мало того – у всі квартири був проведений безкоштовний високошвидкісний необмежений інтернет-трафік. Кожний громадянин отримав безкоштовний мобільний телефон із потрібними гаджетами, кожна сім’я отримала стаціонарний ПК.
Все це створило зовсім інше життя, зовсім інше явлення про державу і країну. І головне – тепер працювала електронна система управління із зворотним зв’язком. Кожний мав свій електронний кабінет, через який кожний мав можливість активно приймати участь у житті держави, а точніше – в електронній системі управління. Накінець, держава була майже сто процентів покрита інтернетом і комунікаційними системами, а її громадяни мали знання і технічні засоби для комунікацій. Це, двадцять перше століття – то вік комп’ютеризації і електронної комунікації.
Найновіші технології, як то нейтріновольтові приватні мобільні установки електроенергії, глобальна електронна система управління, як включає комунікацію із населенням в частині контролю, референдумів, виборів, опросів, петицій – одним словом, реального народовладдя.
В той час сама система не допускала використання штучного інтелекту проти ЛЮДСТВА І ЦИВІЛІЗАЦІЇ ЗЕМЛЯН. Нарешті настав той час, коли розум став працювати на користь всьому ЛЮДСТВУ.
Нарешті сама ПЛАНЕТА ЗЕМЛЯ ожила і вперше ЛЮДСТВО побачило перспективу свого розвитку, як цивілізації, яка може утриматися і , накінець, перейти в інший вимір свого існування.
Втім, потрібно було змінювати саму людину, її принципи існування. І ось тут нам слід згадати знову про гроші. Саме гроші, а точні – їх кількість викривляє свідомість людини. Матеріальність буття, недоступність його досягнень до кожного породжує економічну нерівність і , як результат, залежність одних від інших. Так народилася експлуатація живих істот. Матеріальна нерівність породила гроші, які породили владу, яка в свою чергу породила експлуатацію і залежність одної людини від іншої, породила королів, царів, Президентів.
З появою електронних комунікацій з’явилася нова можливість управління і контролю. І знову, як колись «старе, чорне і мерзенне» не допускає «нове» до життя. Точніше – намагається не допустити, але… світ змінився. Світла частина людства розуміє причини і намагається донести це до широких мас, до свідомості народів.
Постійно ведеться боротьба зла і добра, чорного і світлого, справедливості і насилля.
Оксана працювала в міністерстві соціальної політики. В її відповідальності було не тільки підтримка життєздатності населення, але і досягнення рівня життя, здатного творити і продукувати свої можливості, таланти. Якщо одним словом – виховання суспілства.
Багато хто думає – суспільство не потрібно виховувати, а даремно. Саме на державу покладено цей процес виховання свідомого і освіченого громадянина. Саме моральні принципи і ідеологія існування людини – то є основа існування держави, а також її технічний і культурний рівень розвитку.
Саме зміну принципу, нав’язану капіталізмом, «Людина людині вовк», на прицип «Людина людині – друг, товариш і брат» може зробити весь соціум зовсім іншим. Безробіття, недосвідченість, тупість і невихованість в цілому – то найстрашніше, що може бути в державі. Національні традиції, повага до старших – то не просто звички так жити, то – фундаментальні моральні устрої, на якій тримаються держави.
Яке б розвинуте суспільство не було, але аморальність все знищить. Мораль – то сталі орієнтири в житті. Система сталих моральних принципів – то духовність, або менталітет народу.
Емоції , такі як страх, віра, надія – формують людину окремо і суспільство в цілому. Саме це є основою любої держави.
Саме цим і займається зараз Оксана.
Перед усім, був розроблений моральний кодекс громадянина держави. Саме принципи цього кодексу були покладені в основу виховання людини і громадянина, починаючи із дитячого садочку, школи, навчальних закладів, трудових колективів, армії.
І на першому місці повинні стояти пенсіонери хоча б тому, що в свій час кожен із них ним стане. Особлива повага, особливе трепетне відношення до кожного пенсіонера – то задача держави, задача управління, яким керувала Оксана.
Ось уже не вперше ішла боротьба за справедливість в пенсійному забезпеченні.