Розділ 13 Звернення
Телебачення транслювало виступ Президента. Громадяни невідривно дивилися на екрани телевізорів дома, в офісах, в кафе – кругом. Всі знали і чекали на щось незвичне, важливе - для країни , кожного громадянина. Ширилися чутки – буде об’явлено щось надзвичайне і перспективне для держави.
Нарешті біля трибуни з’явився Президент. Так, то була Ганна. Вона спокійно дивилася в зал, розуміючи, що її бачить ввесь її народ. Її розумні втомлені очі уважно оглянули зал – всі чекали.
Тільки разом ми можемо змінити наше життя. До цього часу ми, народ, покірно голосували за владу, яка не думала про майбутнє, про свій народ, про молоде покоління. Влада жила окремо від народу, який страждав і вирив, знову вибирав і розумів, що знову помилився.
Ви повинні знати – хто б не був Президентом, його зламає і знищить система, яка він, Президент, не буде разом із нею.
Втім, час змінився. Тепер ми розуміємо – стара іще радянська система управління не відповідає вимогам теперішнього часу. За минулий період, починаючи із Дня проголошення Незалежності, наша держава намагалася вижити.
Ми вистояли, не зважаючи ані на що. І тепер ми всі разом повинні зрозуміти – яку державу ми будуємо, які цілі і задачі ми ставимо, яких принципів ми дотримуємося, яке суспільство ми виховуємо…
Настав час запропонувати Вам стратегічний план економічно і соціального розвитку нашої країни, нашої держави. Ми, кожен із нас, повинен осмислити, вдуматись і зрозуміти поставлені задачі цього стратегічного плану.
Але, його основа – то є принципи нашого існування – рівність, справедливість, законність, свобода голосу, соціальні і політичні права, демократія, право на власність.
Втім, для реалізації любого принципу, любого права потрібний механізм, система управління.
Саме система управління і є отим механізмом реалізації наших планів. Без узгодженості наших дій ніякий план реалізувати не можна.
Але і система управління потрібна інша – замкнута на регулюванні і контролю. Тільки така система здатна вистояти перед корупцією.
Корупція – то страшна хвороба суспільства. Викорінити її можна тільки інша само-регульовано замкнута система управління.
Чиновник – частина системи управління. Його роботу контролюють інші чиновники, а тих в свою чергу, контролюють інші.
Народ, який взяв на роботу чиновників, який через податки їх оплачує, виявляється не має жодного впливу.
В Конституції записано – Народ – джерело влади. Неправда. Влада – коли можна призначати, звільняти, міняти, регулювати, виправляти, планувати, вибирати.
Так от, у Народу залишилося тільки одна можливість реалізувати свою владу - вибирати її. Втім, ніякі найкращі чиновники чи депутати нічого не варті, якщо їх не контролювати. Так влаштована люди і нічого з цим не зробиш – їй потрібний контроль. І найбільший, найефективніший важіль контролю – то страх. Страх бути звільненим, покараним, засудженим суспільством, забутим, відторгненим.
Чи є в діючий системі управління зворотній контроль і вагомий вплив Народу на дії чиновників і влади?
Так от, часткові реформи і зміни в системі ніякого результату не дали. Пропонується нова замкнута система управління, яка б могла працювати навіть самостійно деякий час. При цьому роль чиновника чи влади в цілому буде зводитись до відповідальності і реагування на дії системи.
Тому, перше і головне – ми пропонуємо змінити виборчу систему за принципом – виборець це той, хто працює і сплачує податки, не залежно від віку. Мати право вибирати має не кожний . Всі, хто находяться у владній системі управління, засуджені, військові, силовики, судді, прокурори, поліція, не працюючі – не повинні приймати участь у виборах владних кандидатів.
Отоді ми виберемо достойних депутатів і чиновників-професіоналів, які достойно будуть виконувати свої обов’язки в системі, яка їх проконтролює.
Право затвердити такий принцип виборності має тільки Народ на референдумі із введенням його в Конституцію.
Ніхто, окрім Народу, не повинен редагувати Конституцію.
Не може Верховна Рада призначати собі зарплатню і її «контролювати» - це все повинна зробити система управління.
Одним із механізмів звернення до рішення Народу – є народні Референдуми, які повинні мати конституційне законне право до виконання всіма гілками влади.
В наш час комп’ютеризації і інтерактивного спілкування, планування, фінансування, передачі даних – немає неможливого створити автоматизовану систему управління держави за прикладом прикладної цифрової програми для управління підприємством.
Держава – то велике підприємство. Тільки і всього.
Така програма повинна бути створена і впроваджена в кожну область, в кожний район, в кожну громаду. До такої електронної системи повинен мати доступ кожний громадянин в частині контролю за чиновниками, яких в свою чергу, і буде контролювати не заангажовано сама програма.