Глава 17
Граф Валуа Рауль де Крепі
Старший син Рауля ІІІ граф Валуа був одним з наймогутніших феодалів північної Франції. Спочатку непокірний Рауль був прихильником графа Блуа Еда II. Після загибелі Еда в 1037 році Рауль організував опір прихильників Еда королю Франції Генріху І.
У 1038 році Рауль отримав батьківське графство Валуа, у той час як його брат Тібо отримав Нантей.
1041 році Рауль потрапив у полон до Генріха I, після чого перейшов на бік короля.
У 1054 році він брав участь в битві при Мортемері, в якій королівська армія була розбита армією герцога Нормандії Вільгельма ІІ. Після битви Рауль опинився в ув'язненні, проте, скориставшись розбіжностями між своїм тюремником Роже де Мортемером і герцогом Вільгельмом, зміг втекти в Валуа. В помсту Вільгельм відібрав у Роже фьєфи, за яким той був його васалом. Пізніше Рауль продовжував брати участь у боротьбі короля Генріха проти Вільгельма Нормандського.
У той же час Рауль прагнув розширити свої володіння. Завдяки першому шлюбу він отримав графства Бар-сюр-Об і Вітрі-ан-Пертуа. Незабаром після смерті в 1060 році короля Генріха I Рауль захопив добре укріплене місто Мондідьє, прогнавши його законних спадкоємців, а саме місто обклав щорічною даниною.
Як бачимо, жіноча перемога королеви Анни над непокірним графом Валуа мала б лестити кожній жінці, але він їй ще й подобався. Безстрашний воїн, який не корився нікому, став її слухняним коханцем, але вона не хотіла, щоби він ризикував скандалом через неї і припинила всі контакти з ним.
Рауль страждав. Він давно втратив інтерес до дружини Хакенези і та, щоб помститися почала фліртувати з навколишніми баронами. На балах у графа вона просила кавалера після танцю. «Барон, проведіть мене на терасу. Принесіть келих вина. Як добре мені з вами», але граф Валуа не реагував. Всі його думки і мрії були біля королеви Анни.
Місцевий єпископ помітив, як Хакенеза фліртує з чоловіками і запепокоївся.
- Ваша світлість, граф. Я би порадив вам звернути увагу на вашу дружину. Ви їй приділяєте мало уваги, а вона в оточенні чоловіків. Не далеко й до гріха.
- Ну, то й що? Мені байдуже.
- Але не дай Бог ви станете рогоносцем!
- Які роги мені найкраще підійдуть кози, чи оленя, святий отче? – Розсміявся граф Валуа.
– В моєму мисливському будинку є роги на любий вибір.
- Він легковажний, як дитина. – Подумав єпископ і відійшов.
Після однієї ночі кохання, Анна відправила графа Валуа до свого маєтку, хоч згадувала його постійно.
- Вона ніколи не буде моєю, поки я одружений. – Думав Рауль. – Церква не дозволяє розлучень. Це можливо лише в разі подружньої зради, але це потрібно довести.
І тут граф пригадав розмову з єпископом. Це ж чудова нагода позбутися дружини! Один свідок у мене вже є.
Він наказав вірному слузі розпустити чутки серед челяді, що дружина графа зраджує йому. По містечку пліткарі переповідали цю новину один одному і це дійшло до єпископа. Хакенеза, нічого не підозрюючи, продовжувала фліртувати, поки граф Валуа на черговому балу не влаштував грандіозний скандал і звинуватив її в зраді. Він заявив, що анулює брак і єпископ це затвердив.
Скривджена Хакенеза написала скаргу Папі Римському і той доручив архієпископу Реймському провести розслідування, але Рауль був непохитний.
На королівському мисливстві в санліському лісі він викрав Анну і помчав до свого замку.
- Що ти робиш, Рауль?! Це страшний скандал. – Шепотіла Анна, а сама тулилась до нього всім тілом.
- Нехай весь світ буде проти мене, але ти будеш моєю! – Відповів граф Валуа.