Детективи розповіли другу про розслідування зникнення Максима Владіча. Вислухавши розповідь друзів, старший слідчий вдався до міркувань.
- Справа в тому, що родичі зниклих завжди сподіватимуться лише на сприятливий для них результат. Це зрозуміло, адже психологічні захисні механізми активуються у стресові моменти та прагнуть захистити людину від усвідомлення того, що з їх близьким може статися щось непоправне. Ви повинні це і самі розуміти, ось, наприклад, був у нас у відділенні випадок: Чоловік вирушив на риболовлю пізньої осені, попередньо взявши пляшечку міцного напою з собою, так би мовити для зігріву, а через деякий час рибалки знайшли його мертве тіло у воді біля човна. Під час експертизи наші фахівці виявили у крові чоловіка понад 2,5 проміле, що відповідає тяжкому алкогольному сп'янінню. Здається очевидним, що чоловік перестарався з алкоголем, за що і поплатився життям. Будучи в нетверезому стані, вже не молодий чоловік просто впав з човна і втопився, чи варто казати, що рибалка впав у крижану воду, маючи проблеми з серцем? Але дружина чоловіка була впевнена – її чоловіка вбили! Жінка зверталася за допомогою до детективів, незалежних експертів, писала всілякі скарги в яких нарікала на халатну роботу поліції, але нічого нового жінці не повідомили – слідів насильницької смерті не виявлено. Але дружину потопельника це не зупинило, мало того, у неї була своя версія подій: кілька рибалок, попередньо вступивши у змову вбили її чоловіка, представивши це як нещасний випадок. На запитання який мотив убивства? Жінка спокійно відповіла
– Риба! Мій чоловік завжди приносив найбільше улову, а решта рибалок просто позаздрили і вбили мого чоловіка!
- Але ж якби люди вбивали лишень за рибу та хліб, половини населення планети вже не було би в живих! Але наша справа набагато складніша і навіть якби Максим потонув через нещасний випадок – тіло вже мали знайти! - заперечив Стас
- Згоден, - кивнув слідчий, - Я просто хочу, аби ви не виключали можливість нещасного випадку. Враховуючи усі деталі цієї історії, у мене є всього три версії розвитку подій: Перша, хлопець вирішив зникнути сам. Можливо у хлопця були серйозні проблеми, та такі, що рішення зникнути було найкращим варіантом.
Версія номер два. Хлопець загинув внаслідок нещасного випадку, не розрахував з алкоголем і потонув, цілком можливо, що тіло хлопця змило течією, що стосується страху води, відразу спадає на думку та сама Голлівудська актриса, яка так само боялася глибокої води, але проте не відмовляла собі у пароплавних круїзах. Третя версія – зникнути парубкові допомогли його друзі. Мене не залишає відчуття, що вони знають набагато більше, ніж кажуть. Хто знає, які відносини між друзями були останнім часом? У молодих людей було достатньо часу щоб позбутися від Максима і підтасувати докази.
- Слова друзів підтвердилися, - приєдналася до розмови Єва. На момент зникнення Максима, його друзів і близько до дачі не було. У тринадцять нуль п'ять хлопців та дівчат зафіксували камери відео спостереження на станції метро, якою скористалися молоді люди щоб дістатися до дачного комплексу «Осоки», за півгодини до цього та ж компанія друзів потрапила до об'єктивів камер у центрі міста, мабуть, це було місцем загального збору. Тридцять хвилин це недостатньо, щоб дістатися дачної спільноти, вчинити злочин, приховати докази і повернутися до центру міста.
- Залізне алібі, - погодився старший слідчий, - Отже, потрібно шукати підказки у житті хлопця, можливо Максим зв'язався не з тими людьми. Я лише одну річ не можу зрозуміти, навіщо ви влаштували засідку на дачі?
- Справа в тому, що нам зателефонувала Лариса і повідомила, що вона згадала підозрілого чоловіка, який вештався навколо її дачі в день зникнення сина, а також після. Прикинувшись покупцем дачі, чоловік намагався вивідати інформацію про Владич у сусідки по дачі, а за сумісництвом у кращої подруги Лариси - Галини, але зазнав невдачі, оскільки жінка запідозрила щось недобре і одразу повідомила подругу, Лариса злякалася і одразу повідомила всю інформацію нам, - пояснив Котів - Ситуація здалася дивною, до того ж у нас було припущення, що цим чоловіком міг виявитися Дачний Маньяк, який вчиняє злочини на дачах протягом року і таким чином він вирішив вивідати інформацію про нову жертву.
– Хто - хто? - дивувався поліцейський
- Дачний маніяк, - повторив Стас і показав поліцейському інформацію,знайдену на просторах інтернету.
Ознайомившись із наданою інформацією Святослав сказав
- Ах ось воно що. Справа в тому, що жодного дачного маніяка не існує.
Леоненко підійшов до вікна.
- Ця кримінальна історія почалася у червні минулого року, коли старенька Варвара Василівна, приїхавши на свою дачу, що знаходиться у садовому товаристві «Південний», виявила, що її дачний будиночок обікрали. З дачного будиночка зникли лише залізні предмети та садовий інвентар. Наступною жертвою пограбування стала невинна бабуся Ксенія Масляк, яка проживала на дачі, адже це було набагато дешевше, ніж життя у місті. Ксенія вирушила у місто до родичів, а повернувшись, жінка виявила двері дачного будиночка відчиненими, увійшовши всередину Масляк одразу зрозуміла, що її пограбували і та зателефонувала до поліції. Жінка повідомила: зник телевізор, садовий інвентар, а також кредитна картка, на якій зберігалися заощадження у розмірі тридцяти тисяч гривень. Це останнє, що змогла повідомити жінка. Поліцейський, який прибув на виклик, виявив господиню дачі на підлозі у власній калюжі крові. Як з'ясується пізніше, у бабусі було слабке серце, від переживань у Ксенії прихопило серце, жінка впала і вдарилася головою о бетонну підлогу, внаслідок чого й померла у машині швидкої допомоги. Жінку, безперечно, шкода, але ніякого криміналу тут немає. Дачні крадіжки продовжились. Поліція не поспішала робити жодних заяв про дачні крадіжки, але у нас були відомості про людину, яка, ймовірно, могла вчиняти ці злочини.
- Звісно, злодій, дізнавшись, що поліція має у своєму розпорядженні викривальну інформацію, міг спокійною залягти на дно і уникнути покарання за свої злочини, - погодився Стас.
- Саме так, але далі події розгортаються не так, як планувала поліція, - продовжив розповідь слідчий. але ще кількох жінок. Через деякий час у світ виходять журналістські статті з виразними назвами «Хто вбиває літніх дачників?», «Дачний Маньяк», «Він приходить вночі», у яких розповідають про жахливі вбивства літніх дачників і про корумповану поліцію, яка бездіє. Але насправді ніякого маніяка не існувало – це лишень видумка журналістів. Ксенія померла внаслідок серцевого нападу, ніякого криміналу, інші старенькі стали лише жертвами пограбування і цілком живі і здорові. Не відомо, як би розвивалися події далі, якби у справу не втрутились приватні детективи Єва Берегова та Стас Котів, які зловили злодія, на слід якого вже вийшла поліція.
- Насправді це справа випадку, - знизала плечима Єва, - Але тепер ми знаємо, що ніякого Дачного Маньяка не існує.
- Проте Ви наразилися на ризик, а якби у нього була зброя? Гаразд, це лишень лірика. Який план подальших дій? – поцікавився Святослав
- Все, що нам залишається це перевірити слабкі ниточки, які можуть вивести нас на слід Максима, - відповів Стас, - Посилаючись на слова дачного грабіжника, останній бачив у день зникнення Максима, який розмовляв з кимось телефоном і в розмові згадав ім'я співрозмовника – Матей. Приводів не довіряти словам чоловіка ми не маємо, адже чоловік вказав точний час - дванадцята годину, а як ми знаємо зі слів матері, іменинник уже був на дачі в цей час.
- Сам факт, що спочатку хлопець зникає, а потім раптово вирішує вирушити в турне Україною виглядає дуже дивно, але проігнорувати таку важливу інформацію ми теж не можемо, - підключилася до розмови Єва, - Тим паче версії, які так ретельно розроблялися нами, не підтвердилися. Також необхідно поговорити з ворожкою Доротеєю, можливо на цей раз вона надасть більше інформації про місцезнаходження Максима.
- Давайте вчинимо наступним чином: перевірку свідків, що телефонували Владич я беру на себе, наші хлопці у відділку розберуться з цим, тим часом поговоріть з ясновидячою, а також спробуйте дізнатися як можна більше про Матея, хоча не можна виключати той факт, що дехто міг представився і чужим ім'ям. Але від сьогоднішнього дня діятимемо спільно, - запропонував поліцейський
Після приїзду додому Єва зосереджено почала щось шукати у інтернеті, а Стас вирішив знову поговорити з Ларисою, детектив вирішив, що можливо жінка все-таки згадає чоловіка, який міг мати незвичайне ім'я Матей, але все було марно.
- Завтра ми вирушаємо на прийом до Доротеї, - перервала тишу Єва, - Спочатку я вирішила знайти всю наявну інформацію про ясновидячу, навіть знайшла кілька форумів, на яких про жінку були відгуки, ось подивися.
Дівчина повернула ноутбук у бік чоловіка
- «Доротея Ви неймовірна! Кілька місяців я не могла знайти свого кота, який вибіг на вулицю і загубився на довгі місяці і тільки завдяки Вашій допомозі Мурзік повернувся до нашої родини. З любов'ю, Ваша Світлана», «Кілька років я плідно працювала на своїй роботі, але чомусь ніяк не отримувала підвищення. Виявилося, на мені лежить пристріт безгрошів'я. Усього за десять сеансів Доротея не тільки позбавила мене від пристріту, але й так само зарядила мою ауру на багатство та достаток. Прослухавши курс з аудіо дисків я нарешті отримала підвищення на роботі! Нескінченно щаслива!», «Напевно, я звернулася до мадам Доротеї з найсерйознішою проблемою – мій чоловік алкоголік з десятирічним стажем. Ми сім'єю намагалися його лікувати, водили до лікарів, намагалися закодувати, але все марно. Доротея одразу зрозуміла – моїм чоловіком керує демон Vocatus і дала мені чарівну настоянку, яка перервала підживлення цієї потвори від мого чоловіка! Дякую Вам, тепер мій чоловік вільний!" - прочитав Стас, - Очевидно, до ясновидячої не зверталися люди з важкими проблемами такими як пошук зниклих людей або загадкові вбивства. Я, звичайно, не знавець латині, але ще з часів університетських лекцій твердо пам'ятаю, що vocatus у перекладі з латинської – це звичайний алкоголь, але аж ніяк не демон.
- На це і був розрахунок, - знизала плечима Єва, - Люди так відчайдушно жадали отримати відповіді на їхні запитання, ось і зверталися до ворожки. Адже люди охоче вірили – диво зілля врятує від престріту, прослуханий аудіо диск допоможе отримати таке бажане підвищення у роботі. Що ж, завтра ми перевіримо здібності ворожки. Я записалася на прийому на п'ятнадцяту годину, до того ж це не далеко від нас. На сайті Доротеї є інтернет-форма, заповнивши яку можна потрапити на прийом.
- Цікаво, що цього разу Доротея розповість щодо Максима?, - Протягнув Стас.
- Ось завтра і з'ясуємо, - сказала Єва
Але детективів чекало чергове розчарування у цій справі. Як з'ясувалося, ясновидиця ще кілька днів тому розірвала контракт з орендодавцем і поспіхом залишила офісне приміщення. А сусідка Доротеї із сусіднього офісу пояснила детективам: «Дора потрапила в одну дуже неприємну ситуацію. Справа в тому, що до неї звернулася жінка з дуже серйозним захворюванням, їй би до лікарів бігти та лікуватись, але ні, жінка не довіряла лікарям та звернулася до нетрадиційної медицини, але їй це не допомогло, мабуть, було вже занадто пізно. На своє лікування жінка витратила досить пристойну суму, можна було би спокійно жити кілька років на ці гроші. Родичі жінки, після її смерті жінки виявили бажання повернути ці гроші і звернулися до поліції, а далі Дорі прийшла повістка щодо виклику на судовий процес, а потім і поліцейські почали приходити, про що вони говорили не знаю, але ворожея злякалася, а зараз і зовсім втекла».
Але і це було ще не все. Святослав Леоненко разом із співробітниками поліцейського відділення з'ясували, що таємничі дзвінки Ларисі Владич здійснювалися із прихованого номера. Деякий час було витрачено на те, щоб визначити геолокацію свідків і яким же сильним було здивування детективів і поліцейських, коли з'ясувалося, що усі дзвінки матері зниклого здійснювалися з офісу ясновидячої Доротеї, а номер телефону ретельно приховували за допомогою різних мобільних додатків.
#322 в Детектив/Трилер
#160 в Детектив
#106 в Трилер
загадкові події, розслідування детективної історії, детективний сюжет
Відредаговано: 17.03.2024