На той час на території України вироблялись вже всі компоненти необхідні для виробництва дронів, включаючи чіпи, але Україна все ще використовувала міжнародні системи супутникової навігації для роботи своїх дронів - GPS, Galileo, Beidou. Це створювало багато незручностей, призводило до великих витрат, та загалом обмежувало розвиток індустрії дронів в Україні.
Компанія «Нова Пошта» задумала поширити свої технології доставки на весь світ, але для того щоб бути незалежною в цьому питанні їй була необхідна контрольована, сучасна і надійна система космічної навігації, що цілком відповідала б цілям і задачам що ставили перед собою спеціалісти та менеджмент компанії. І тоді «Нова Пошта» виступила ініціатором і частковим спонсором такої ініціативи, та в поєднанні зусиль з державою, науковими українськими центрами, космічними підприємствами та дроновою індустрією ця задача врешті решт була вирішена і світ побачив нову українську космічну систему навігації – Kotyhoroshko.
Справа в тому що Україна завжди була однією із провідних космічних держав в світі, будувала ракетоносії, супутники, приймала участь в багатьох міжнародних космічних проектах. Українські фахівці згадали про давно розроблену програму «Морський старт», розробили та виготовили нові платформи проекту, дешеві легкі ракетоносії, та відповідні супутники. Багато чого з цієї програми Україна вже мала в своєму активі як успішні розробки. Додатково були використані інвестиційні кошти приватних бізнес-інвесторів, державні кошти, кошти простих громадян що зголосились фінансувати цей проект та стали акціонерами. Цей процес став справжнім національним проектом, що згодом приніс величезні прибутки як своїм власникам, бізнесу так і українській державі загалом. Україна стала однією з провідних космічних держав в світі, а її системою доставки почали користуватися майже всі споживачі на планеті.