АДЕЛЬ
Літній ранок огортає прохолодою, яка забирається під футболку і морозить до кісток. Я забула кинути у рюкзак кофту, тож тепер зуб на зуб не попадає. Макар теж труситься біля мене, хоч відчайдушно намагається не подати вигляду.
У занедбаному сараї пахне пліснявою, мишами і старістю. Ми сидимо обійнявшись на струхлявілому сіні, прислухаємось до кожнісінького шелесту за дерев’яними стінами.
— Даремно машину залишили, — пищу в плече хлопцеві.
— Нас вичислять по номерах. А так маємо шанс сховатись в селі.
— І скільки часу сидітимемо в цьому сараї? Скоро запаси скінчать.
— Головне, щоб місцеві не засікли. Здадуть і тоді точно кінець. Моя тітка живе приблизно за двадцять кілометрів від цього села. Вночі вирушимо в дорогу.
Я дуже втомилась. Дві безсонні ночі, дикий страх вимотали душу. Голова болить нестерпно.
Скрутившись в клубочок, схиляюсь Макару на коліна і заплющую повіки. Над вухом дзижчать комарі, один жалить прямісінько в щоку. Мабуть, мій батько мав рацію, що я не пристосована до простого життя.
— Потерпи трохи, кохана, — підбадьорює хлопець, на що мовчки киваю. Дороги назад немає.
Раптом в протилежному кінці сараю, десь під соломою роздається жалібний писк. Від несподіванки аж підскакую, а табун мурах вмить пробігається по спині.
— Що це? — тремчу. На думку спадають вовченята. З жаху округлюю очі до блюдечок і дивлюсь у напрямку повторного писку.
— Може собака тут цуценят народила.
Проявивши більшу сміливість, Макар підповзає до джерела писку.
— Що там?
Розгорнувши сіно, схвильовано відповідає:
— Лисенята, їх двоє. І вони зовсім маленькі.
— Не бери звірят на руки, вони можуть хворіти на сказ. Давай потихеньку вибиратися і шукати нове пристановисько.
— Та годі. Вони тільки народились, — Макар вже тягнеться до тваринки, як із-за стіни роздається гарчання.
— Господи, це ж їхня мати.
Перед очима постають всі відомі факти про напади лисиці на людину, про їхні хвороби, про те, яку небезпеку несуть дикі звірі. А враховуючи, що наші телефони розрядились, чекати порятунку нізвідки.
Кидаюсь на пошуки палиці, руки тремтять, очі від сухості печуть. Лисиця гарчить, шкрябає об закриті двері.
Я не готова вмирати…
Раптом повітря сколихує постріл. Справжній постріл з пістолета. Скрикнувши, хлюпаюсь п’ятою точкою на брудну долівку і закриваю обличчя руками. Світ довкола видається фільмом жаху. Тепер вже не звір лякає, а монстр, який застрелив його.
У двері гупають — і вони з розмахом відлітають вбік. На порозі, заступаючи сизу поволоку ранку, з’являється масивна фігура Золотова. З пістолетом в руках він прямує до мене, віддирає долоні, оглядає прискіпливим поглядом.
– Ти як? Не поранена.
З моїх губ зривається кволий схлип. Я так сильно злякалась, що слова застрягли в горлі.
Як я можу бути? Хвилину тому ледь не загинула від зубів скаженої лисиці, а тепер потрапила в пащу нелюду, який точно не пожаліє. Я попала. Попала по повне не хочу.
— Адель? Що він тут робить? — запитує Макар. — Що між вами спільного?
Мені страшно відповісти. Страшно сказати правду.
— Батьків знайомий.
Вирвавши зап’ястя з металевого чоловічого захвату, відповзаю якомога далі від нього, поки не впираюся спиною об дерев’яну перепону. Під вбивчим поглядом чорних очей незатишно. Золотов дуже розлючений. Ніздрі розширені, волосся скуйовджене, стирчить у різні сторони, три верхніх ґудзики темно-синьої сорочки розстебнуті і виставляють на показ великий трикутник смуглої шкіри. У цю мить Богдан схожий на лева, який готовий ковтнути здобич. Очі перебігають з мене на розкидані речі, потім на блідого Макара.
— Вийшов! — ричить до останнього. — Нам поговорити треба.
— Ні, це ти геть звідси! — зриваюсь на крик.
Де й сили беруться зірватись на ноги, вказати рукою на вибиті двері.
— По- доброму не розумієш. Макс, цього в багажник.
— Не чіпай Макара!
— А то що?
Золотов широкими грудьми перегороджує шлях до коханого.
— Сам напросився!
Не знаю, який біс у мене вселяється. Наче несповна розуму, нігтями впиваюсь в обличчя «нареченого», дряпаю до крові, вию на все горло. Богдан не чекав подібного спротиву! І поки приходив до тями, поки скрутив мене, я добряче посувала ідеальну фізіономію.
— Заспокойся, дурепа! Інакше зв’яжу!
— Та пішов ти!
Фраза виявляється останньою каплею у чаші святого терпіння Богдана Золотова. Смачно виматюкавшись, він одним ривком закидає мене на плечі і виносить із смердючого сараю.
Краєм ока ловлю труп лисиці. Бляха, вона намагалась захистити своє потомство, натомість поплатилась життям. Золотов без жалю застрелив тварину, і так само зробить зі мною, Макаром, будь-яким, хто піде проти його наказів.
#590 в Любовні романи
#78 в Сучасна проза
від ненависті до кохання, вимушений шлюб, сильний та владний герой
Відредаговано: 06.09.2024