Розділ другий
Зена - «Асистент Ангела»
(Вкрадена я)
Майже не вигадана історія (відзнака літературного конкурсу «Крилатий Лев 2018»)
Дітей крадуть в пологовому? Чи колись крали? Ця історія в основі має реальні події і реальних персонажів. Місця і люди описані тут випадкові, але що таке випадок? Як може скластись доля у вкраденої дівчинки яку продали в США? А яка може бути доля в тих хто хотів заробити таким чином? Їх доля направду страшна. Чому вкрадена, молода і симпатична Американка закінчує Стенфордський університет і стає акушером? Вона зутріне свою любов за океаном в Україні.Вона знайде маму. І чому крадії заплатять за злочин страшну ціну?
Частина 1
1986
Марині було погано. Марину тошнило. Третя вагітність і все би мало бути вже добре, але так раніше не було. Токсикоз Марину «прибив» до ліжка. Лікарка сьогодні прийшла зранку, посиділа, вислухала. Потім щось пописала і каже:
– Мариночка, зле в тебе справи. Мушу відправити тебе в обласну.
Дообстежишся там у Львові, в обласній лікарні. Ми тут в районці можем, але вони тебе всерівно у Львів відправлять, відповідальність з себе зкинуть, гади. Чуєш? Зара замовлю на завтра машину тобі. Якраз відремонтували, може той старий ґрат доїде? Шо там тих 60 чи 70 кілометрів? Потерпиш Маринко? Кого закличеш з пацанами посидіти? Маєш кого?
Марину нудило, болів живіт. Вона мала кого закликати. Сестра прийде. Хоч сучка ще та, але сестра. Чоловік Марини місяць тому як загинув на будові. Падав з риштування, вхопився за електродріт. Ще до того як вдаритись об землю він вже був мертвий.
Марина схилилась над тазіком, її нудило, потім заплакла.
Палата була чистою. Але маленькою. Чотири породіллі в маленькій палаті. «Совітський» мед-жах, але інакшого і не було. Тому було нормально. Корпус, побудований ще австріяками, пам’ятав багато. Тут був колись госпіталь для ветеранів першої світової. Потім недовго тут правила радянська влада, потім німці і їх порядок. Може тоді тут ненадовго стало так як мало бути в справжній лікарні? Казали що вікна і двері тут ще від Габсбургів, а операційну Гітлер дарував. Ну сміялись, але доля правди в цьому була.
Це була і лікарня, і «роддом» і кафедра медінститу. Годували нормально, Марина третій тиждень лежала і вже знала всіх студентів і докторів в обличчя. А як же ж, кожного тиждня під час обходу, групка майбутніх акушерів-гінекологів як зграя горобців набивалась в палату слідом за своїм викладачем. От тоді насправді було тісно. Скільки студентів на один квадратни метр? Порахувати не зміг би ніхто.
Частина 2
1986
Стденти загомоніли. Половина з них були чорні. І було дуже дивно чути як вони гомонять між собою англійською. Троє – араби, їх мова була ще дивнішою. Первачевський почав обхід палати. Доктор запитав у кожної з пацієнток як у неї справи.
Підійшов до Марини:
Доктор Первачевський, Первак – як його прозвали колеги, посміхаючись золотим зубом швидко пішов в наступну палату. Студенти зграйкою за ним. Чого він встигав навчити студентів? Чогось.
За пів години зайшла медсестра з квасним, підпухшим обличчям і зробила болючий укол. Тут в Марини і почалось катання «на конях», чи «на човнах». Відходять води і знову так болить, встигла подумати Марина. Світло вимкнулось.
Первачевського вже не раз щось кололо але він на це не зважав. Небуло часу, ну ні секунди небуло.
#3521 в Сучасна проза
кохання на тлі холокосту, кохання в пошуках правди, кохання не купити за гроші
Відредаговано: 04.03.2021