Частина 4. Розбір польотів
Якби ми запитали, чи любите ви сваритися, якою була б відповідь? Більшість людей сказали б однозначно: «Ні!» Кому потрібні скандали, суперечки та дебати? Але насправді ми недооцінюємо вплив таких от емоційних (а інколи навіть і неприємних!) бесід на подальший розвиток наших романтичних стосунків. У принципі, це може стосуватися не тільки взаємин між коханими, але і проблем у родинних зв’язках! Психологи запевняють, що якщо ви не любите сперечатися, то тільки тому, що не вмієте цього робити…
Ті ж самі «лікарі душ людських» говорять про те, що, уникаючи конфліктів, людина захищає себе від стресу, але ж у той самий час вона відмовляється від відвертого спілкування із близькими серцю людьми. А хіба без щирості та прозорості можна побудувати міцні стосунки? Наврад чи…
Суперечки навіть корисні, якщо дотримуватися певних правил. Ми наведемо тільки головні. Перше: вирішувати проблеми «тут і зараз», не відтягуючи момент розмови. Друге: відмовитися від оцінок і образ, типу, «самозакоханий козел», «ненормальна істеричка», більше зосереджуватися на своїх почуттях, на кшталт, «мені було неприємно чути твої слова…». Третє: уміти переводити ситуацію з негатива у позитив, жартуючи над проблемою та не роздуваючи її у розмірах.
І останнє, але найважливіше – потрібно у будь-якому випадку поважати своїх близьких. Предмет суперечки швидко зітреться з пам’яті (як пісні гурту «Руки вверх» із старої касети, коли ви хотіли записати на неї композиції «Скрябіна» чи «Океану Ельзи»), а образливі слова, кинуті необдумано в обличчя співрозмовника, залишаться на довгі роки…
#2533 в Любовні романи
#1222 в Сучасний любовний роман
#717 в Жіночий роман
Відредаговано: 26.03.2020