Я знаю звідкісь, таку важливу річ, про те, що люди, котрі не ведуть з тобою діалог і розмови, не мають потреб ні в дружбі, ні в любові, ні в відносинах (будь-яких), тим паче ні в коханні – вони лишень потребують зручності в інших людях, я називаю їх об'єктами, зручними людьми або жертвами, котрі по хлопку з'являються, коли тим потрібна їжа, секс, гроші, увага, плече куди поплакатись ну і звичайно ж зливний бачок для їх емоцій… це і є обслуга їх відносин із самими собою…
Тому, пам'ятай головне любий друже – НІКОЛИ НЕ СТАВАЙ роботом, який виконує функції подачі їжі, сексу, не кажучи вже про функцію зливного бачка…
Той, хто любить, поважає, цінує, кохає, проявляє свою увагу, вміє з тобою говорити… і не тільки про себе!
Емпатія - основне поняття, навколо якого побудовані здорові взаємовідносини між людьми. Адже уміння співпереживати абсолютно необхідне, коли річ йде про любовні чи дружні зв'язки. Особистість, яка не вміє співпереживати, НІКОЛИ не досягне справжнього кохання, любові чи дружби.
Емпатія - це вміння відчувати чужі емоції, наче свої власні. Навколо неї побудована вся наша людяність. Отримання співпереживання дозволяє відчути, що ти не самотній. Адже це так чудово, коли хтось може відчувати твій біль чи радість, як свою.
Відносини, які будуються не тільки на власну вигоду, - це реально рідкість.
Показовою є реакція оточуючих людей на твої злети і падіння. Кожній адекватній людині зрозуміло: проблеми позбавляють тебе частини знайомств. Без вміння співчувати чужі проблеми сильно вантажать кожного з нас. Але не тільки проблеми. Злети викликають заздрість, неприязнь і тому подібні відчуття.
В загальному, людина, яка не вміє співпереживати зазвичай являє собою досить убоге видовище.
До певного віку мені здавався дивним той факт, що близькі мені люди чомусь усувалися від моїх проблемних періодів. Коли все добре, звучать клятви про вічну дружбу, підтримку, любов і кохання. Але навіть найдрібніші проблемки вже відсівали частину здавалося б, такого близького мені оточення.
Спостерігаючи світ через свою реальність, де емпатія - єдина можлива норма, мені здавалося, що інакше й бути не може. Але у більшості людей немає здатності до співпереживання. І мова не про особливості нашої епохи. Це реальність, яка існувала завжди.
Я зрозуміла, що просто немає жодного сенсу вимагати від людини того, чого в ній зовсім немає.
Чим блокується емпатія:
«Чоловік (жінка) - не людина» - одна з найпопулярніших хибних установок. Казки про лицарів і безтурботних фей - вкрай шкідлива установка для дитини. Дівчинка виростає, і очікує від чоловіка щоденного геройства. Хлопчики чекають виняткової доброти і покірності від цих чудових створінь ... А тут виявляється, що це не просто чоловік або жінка. Це ще й людина. Зі своїми внутрішніми переживаннями і проблемами. Тобі погано? Яка підтримка ?! Ти ж мужик! Навіть чути нічого не хочу. Справляйся сам і вирішити мої проблеми теж не забуть. Що що? Ти захворіла? Ну так лікуйся, тільки спочатку приготуй вечерю і ноги розсунь під кутом 46 градусів ... Помилкові уявлення про протилежну стать сильно б'ють по можливості співпереживати у відносинах;
Для такої людини значення має виключно її персональна біль. Вона вимагатиме співпереживання до себе, але коли прийде час проявити емпатію, віддати, а не взяти, така особистість почне шукати раціоналізації під своє інфантильне несвідоме. І чого це він (вона) мене грузить? Зливає на мене негативну енергію ... нехай сам (а) вирішує свої проблеми! Свій порізаний пальчик - це трагедія. Чужа розтерзана душа - дрібниця;
Остерігайся любий друже, так званих «невинних» боягузиків: серед них - самі підлі зрадники. Страх проблем вимикає емпатію. Особистість починає співпереживати собі (Як це так, у мого хлопця (моєї дівчини, мого друга) проблеми ... Як тепер мені жити?). Емпатія міцно тримається там, де немає страху. Страх вискакує назовні. Страх стає співпереживанням.
Емпатію можна розвинути. Варто усвідомити проблему і попрацювати над нею ось і все.
Відсутність емпатії прямо зараз - це не вирок. Коли бачиш проблему, можеш її вирішити.
Але підпускати до себе особистостей, які не вміють співпереживати, не варто.
Для людини без розвиненої навички емпатії ти просто річ, обслуга, зливний бачок для її емоцій, ти просто зручна людина.
Вона може говорити, що любить, поважає, цінує, що вона твій найкращий друг і тому подібні речі. Але така людина не має жодного уявлення про істотність та значення цих слів. Адже ти повинен задовольняти її потреби, а вона не просто не хоче, але і не може задовольнити твої, в силу емоційної глухоти. Винятки бувають, але вони вкрай рідкісні, повір, вкрай.
Ти захворів? Тобі погано? Ти надумав (надумала) розповідати про свій біль? Відійди від мене! Не говори мені негативних речей! Як смієш ти бути поруч зі мною в поганому настрої?! Таке враження, що тобі нічим зайнятися!
Майже ніколи ця думка на свідомий рівень не виходить. Така людина завжди придумає виправдання дріб'язковості своєї душі. І спокійно живе далі. Паразитуючи на тих, хто може не тільки брати, але й давати.